Ha Amerika úgy dönt 1945-ben, hogy Moszkvára és Szentpétervárra dobja inkább a két atombombát, megmenekültünk volna a kommunizmustól?
#29 / kürasszír
Az Angolok, Amerikaiak, Franciák és Szovjet-Oroszok az első világháborús lewisite / mustárgáz / klór / foszgén stb-nél álltak meg, addig a Német Tabun / Szarin / Szomán az effektív és hatékony harci gázok.
A Németeknél a V2-es elvitte a vegyipari erőforrások 70 %-át, úgy, hogy hasznot nem hajtott, meg Hitler irracionális parancsa volt a vegyi fegyvereket letiltása, közben a Zsidókat és Szlávokat agyonlőni / kényszermunkába hajszolni / deportálni mennyivel humánusabb volt ...
Nem véletlenül vannak a fokozatosságok a szimpla gázálarc / poncsó / szénszűrős kabát - nadrág / teljesen hermetikus gumiruha között.
# 31
Csakhogy a II. világháborús német harci gázokat egy szakértő sem tartja a világháborút érdemben befolyásolni képes fegyvernek, hiába vetették volna be őket.
#32
Kik azok a szakértők ?
A Hidegháborúban a Franciák is ipari mennyiségben zsákmányoltak, és azalapján csinálták a sajátjaikat. Vagy a VX sem hasraütésszerűen lett, és a Hidegháborúban a gyalogsági, 81 milis aknavetőtől kezdve a Honest John / Scud-ig ideggázas SRBM-ek záporoztak volna.
Én ebből írtam a dolgozatomat, és "kedvelem" a témát is.
Lényeg, gyártástechnológia / kiforrott vegyipar kell hozzá, ezzel bír az USA / Szovjetek / Britek / Franciák / Izrael / és Kína is. Addig az Irak-féle Harmadik Világbeli országok megpróbálkoztak a gyártásával, de csak 30 - 50 - 60 %-os tisztaságút tudtak, és a Mustárgáz volt, amit 90 %-osan tudtak gyártani.
Ilyen fokozatok vannak vegyvédelmileg:
# 33
EZT ÍRTAD: "A Hidegháborúban a Franciák is ipari mennyiségben zsákmányoltak, és azalapján csinálták a sajátjaikat."
Hol zsákmányoltak a franciák ipari mennyiségű ideggázt a hidegháborúban?
Bocs, de szerintem sehol.
Ha a német harci gázok olyan hatékonyak lettek volna, be is vetették volna őket a II. világháborúban, de nem vetették, mert maga a német hadvezetés sem vélte a háborút befolyásoló tényezőnek ezeket.
# kürasszír
During World War I, France, not Germany as commonly believed, was actually the first nation to use chemical weapons though this was notably a nonlethal tear gas attack (xylyl bromide) carried out in August 1914 against invading German troops. Once the war had degenerated into trench warfare and new methods to attain an advantage were sought, the German Army initiated a chlorine gas attack against the French Army at Ypres on 15 April 1915, initiating a new method of warfare but failed that day to exploit the resulting break in the French line. In time, the more potent phosgene replaced chlorine in use by armies on the Western Front, including France, leading to massive casualties on both sides of the conflict however the effects were mitigated by development of protective clothing and masks as the war progressed.
At the outbreak of World War II, France maintained large stockpiles of mustard gas and phosgene but did not use them against the invading Axis troops, and no chemical weapons were used on the battlefield by the Axis invaders.
Immediately after the end of the war, the French military began testing captured German chemical agent stores in Algeria, then a French colony, notably the extremely toxic nerve agent Tabun. By the late 1940s, testing of Tabun-filled ordnance had become routine, often by using livestock to test effects.[55] The testing of chemical weapons occurred at B2-Namous, Algeria, an uninhabited desert proving ground located 100 kilometers east of the Moroccan border, but other sites also existed.[56][57] A manufacturing facility existed in Bouchet, near Paris, which was tasked with researching chemical weapons and maintaining a scientific and technological vigilance on the subject.[58]
In 1985, France was estimated to have a chemical weapons stockpile of some 435 tonnes, the second largest in NATO following the United States. However, at a conference in Paris in 1989, France declared that it was no longer in possession of chemical weaponry but maintained the manufacturing capacity to readily produce such weapons if deemed necessary.[59]
Fredrik Wetterqvist: French Security and Defence Policy: Current Developments and Future Prospects, p. 105
# 35
EZT ÍRTAD: "A Hidegháborúban a Franciák is ipari mennyiségben zsákmányoltak, és azalapján csinálták a sajátjaikat."
Ismétlem, hol zsákmányoltak a franciák ipari mennyiségű ideggázt a hidegháborúban?
Mert az általad idézett angol nyelvű szövegben ilyen állítás egyáltalán nem szerepel.
Immediately after the end of the war, the French military began testing captured German chemical agent stores in Algeria, then a French colony, notably the extremely toxic nerve agent Tabun.
Ez egyszer már szerepelt a sorok között, csak összemosódott.
Jó, de ezt nem igazán helyesen fordítottad.
A franciák a világháború után azonnal elkezdték a tesztelést a világháborúban zsákmányolt német harcianyaggal, az messze nem ugyanaz mint a " A Hidegháborúban a Franciák is ipari mennyiségben zsákmányoltak", vagyis leginkább teljesen más.
Elírtam, a Világháború végén zsákmányoltak, de szerintem gondolhattad, hogy mi lett volna az értelmes változata.
Ideggázokkal mind a mai napig kísérleteznek, annak ellenére, hogy hivatalosan az elavult hadijogi elvek alapján tiltólistásak, mégis vannak NBC képességek, és gyakorlatok, pl. az Abrams / Leclerc / T-90-essel keresztülhajtani a megszínezett füstfelhőn, amely a harci gázt akarja szimulálni, beöltöztetik a harckocsizókat is vegyvédelmi ruházatba, még harckocsin belül is kell felölteni a gázmaszkot, és az egész lemosását gyakorolják.
Lehet sok hasonlót keresgélni.
Először is a szénszűrős kabát - nadrág, amit visel a katonák 90 %-a, vagy a gumiponcsó / OZK a Néphadsereg / Oroszoknak, az arra való, hogy nagy keveset védjen, adjon időt az Atropin beadására, és legrövidebb út a frontkórházig, beteget jelentve, különben kidolgozott minőségű, vastagított, kényelmetlen, de védő gumiruha. De a gumiruha sérülékeny, súrolja a lövedék, vagy máshogy kiszakad, a szigetelés tönkre ment, és szabadon ki van téve a kemikáliának a szerencsétlenül járt katona ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!