Ha a valóságban létezett volna a Hydra, akkor Németország megnyerte volna a második világháborút?
Hydra létezett csak más néven.Náciknak sok titkos szuperfegyvere volt, háború után az egyik tengeralatjáró flotta, Argentína felé ment, több angol és amerikai tengeralattjáró észlelte a konvojt, még sem csináltak semmit.
Pár hónap után pedig kihajóztak a déli-sarkra, őj újsvábföld néven létrehozták az új árja földet, titkos föld alatti telepekkel.
Ha a valóságban létezett volna a Hydra akkor Amerika kapitány is létezett volna és csak az amcsik nyernek. :)
De azért valamilyen szinten ez a technológiai fölény megvolt Németországnál, csak épp túl kicsi ország volt a világhoz képest és a túlerő lenyomta.
# 2
A II. világháborús német technológiai fölény egy túlzó mítosz, hiszen olyan döntő jelentőségű eszközöket, mint a radar, vagy a szonár sem ők fejlesztették ki.
Elég arra gondolni, hogy míg az amerikai és a brit hadsereg 100 %-ban gépesített voltak, addig a németek 80 %-ban lovasszekerekkel oldották meg a harctéri mobilitásukat a II. világháborúban, ezért nevezik a német hadsereget az 1 000 000 lovasszekér hadseregének.
Összességében a német hadsereg messze le volt maradva a nyugati amerikai és brit haderő mögött, de páncélosok és tüzérség terén még a szovjetek mögött is.
Mindenki arra gondol, hogy milyen klassz volt a Tigris, a Királytigris és a Párduc tank, csakhogy a német páncéloserők elsősorban nem ám ezekből, hanem zömében a nyugati és szovjet tankoknál nem jobb, sőt sokszor gyengébb Panzer III és Panzer IV tankokból és Stug III rohamlövegekből álltak.
Egy adott hadsereg haditechnikai fejlettségét mindig összességében kell vizsgálni, a II. világháborúban pedig a német haderő összességében korszerűtlenebb volt nemcsak az amerikai és a brit, de a szovjet hadseregnél is.
Ahogy a #3-as írja, volt ugyan 1-2 tényleg előremutató német fejlesztés, de nem azért mert forradalmian új volt, hanem mert több erőforrást (kutatási kapacitást, mérnököt, anyagot stb.) fordítottak rá. Ld. rakétatechnika, illetve a gázturbinás meghajtású repülőgépek. Ezek olyanok voltak amivel a Szövetségesek is foglalkoztak, a németek nem évtizedekkel csak pár évvel voltak előttük. A Szövetségesek inkább a radartechnikában és (az USA) az atomprogramra fordított többet.
Ami viszont a németeknek volt, a Szövetségeseknek nem: a foszforsav-észterek (tabun, szarin) igaz ezt nem direkt fejlesztették hanem véletlenül jöttek rá az erős toxikus voltára. Szerencsére nem vetették be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!