Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a Törökökkel nem háborúztun...

Ha a Törökökkel nem háborúztunk volna hanem össze fogtunk volna akkor mennyi területet szerezhettünk volna meg?

Figyelt kérdés
Alvilág lett volna:D!!! Attila fiai egyesültek volna. Mondjuk lehetet Volna a Második Hun Birodalom. Naggggyon kemények lettünk volna szerintem!

2021. márc. 8. 14:41
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
86%

Semmit, nem valósulhatott volna meg. A török birodalmat a folyamatos háború tudta életben tartani, amihez rajtunk keresztül vezetett az út.

Az meg, hogy a török a hun, no comment

2021. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
75%
Jól van, fiam. Majd kinövöd.
2021. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
70%
Semmilyen területet nem szereztünk volna. A törökök csaķ átakartak vonulni az országon, hogy a Habsburgok, a pápa stb. ellen háborúzzanak. Anno Atatürk is megmondta, hogy a magyaroknak és a törököknek össze kellett volna fogniuk.
2021. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
90%
Semmivel sem többet. Nyugat felé az egyesített magyar-török haderő sem lett volna elég, csak a Balkánok marakodtunk volna a koncon. Utána a "felszabadítók" a hitetlen, keresztényárulókat még gyarmatibb sorba verik mint tették azt anno a Hasburgok. Egyszer már megpróbáltuk meghódítani Európát a középkor elején, nem sokon múlott hogy ne fázzunk teljesen rá (meg leginkább István királyunk bölcsességén).
2021. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
16%
A törökök valójában nem is akarták meghódítani Magyarországot. Ha jobban megnézzük a magyar-török háborúkat, a többségét a magyar fél kezdte. Szulejmán megsemmisítette a magyar hadsereget Mohácsnál, besétált Budára de utána haza is mentek. Ha lett volna egy értelmes magyar vezetés, szövetséget kötnek a törökökkel és Bécs magyar gyarmat lehetett volna.
2021. márc. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
91%

#6


Gondolom az semmit nem mond neked, hogy kereszténység.

2021. márc. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
A franciák is keresztények és Mohács idején szövetségben voltak a törökökkel.
2021. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 kürasszír ***** válasza:

Kedves 5-ös!


Majdnem minden török-magyar háborút, így, vagy úgy de a törökök kezdtek.


Ez a történelmi tény.


Talán kicsit olvasgatni kéne, mielőtt véleményt nyilvánítanál.


Ajánlanám például Bánlaky József A magyar nemzet hadtörténelme című művét.

[link]

2021. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 kürasszír ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


A törökök konkrétan olyan mértékű népirtást rendeztek Magyarországon, a magyarok között, hogy a török 150 éve nélkül, ma egy legalább 40-45 milliós magyarság élne a Kárpát-medencében. Ma meg vagyunk vagy 13 millióan itt magyarok.


Nagy Szulejmán szultán a legnagyobb magyar irtó az egész történelemben. Több százezer magyar öletett meg.


A török hódításnak mindig volt egy azonos sémája a keresztényekkel szemben. A törökök először sorozatos támadó háborúkkal kifárasztották, felőrölték az adott keresztény nép és állam erejét, majd először szövetségre kényszerítették őket. Eme kényszerszövetség során egyre szorosabbra húzták a hurkot, végül teljesen megsemmisítették és bekebelezték az adott keresztény államot.


A valóságban nem volt olyan opció, hogy a magyarok szövetkeznek a törökkel. A török egy hódító iszlám birodalom volt, mely fennmaradásához létszükséglet volt az állandó hódítás, és a támadó-zsákmányszerző háborúk.


A török távlati, stratégiai célja Bécs, a német-római birodalmi császári főváros elfoglalása volt. Márpedig Bécset nem lehet úgy elfoglalni, hogy a Bécs felé katonai felvonulási utat jelentő, pont és kikerülhetetlenül útba eső Magyarország független és területileg ép marad.


A török pontosan azért foglalta el és szállta meg a török hódoltság területét, Magyarország központi, legértékesebb részeit a Duna-völgyével és a fővárossal, Budával, hogy biztosítsa a zavartalan katonai felvonulási utat nyugat felé, a hadászati főirányba, Bécs ellen.


A török Magyarország területéből mindenképpen elfoglalt és megszállt volna mindent, amit stratégiai érdekei megkívántak, azaz Horvátországot, Szlavóniát, a Dunántúlt, a Duna-Tisza közét, a teljes Duna-völgyét.


A törököt Magyarország területéből csak az a rész nem érdekelte, azt nem akarta elfoglalni és megszállni, amely sem a nyugati, Ausztria és Bécs felé eső hadászati főirányba, sem a keleti hadászati főirányba, Lengyelország és Ukrajna felé nem jelentett katonai felvonulási utat. Ez pedig Erdély, a Partium és Északkelet-Magyarország.


A töröknek a keleti hadászati főirányába, Lengyelország és Oroszország felé Havasalföldön és Moldován keresztül vezetett a katonai felvonulási útja.

2021. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 kürasszír ***** válasza:

A magyarok nagy többsége nem azért állt a Magyarország területén szemben álló két nagyhatalom, a Habsburg Monarchia és a Török Birodalom közül a Habsburgok oldalára, mert ostobák voltak, hanem mert a Habsburg és a török uralom közül egyértelműen a Habsburg volt a kisebbik rossz.


A törökök a meghódított magyar területeken semmiféle magyar politikai autonómiát nem tűrtek, ahogy magyar földtulajdont sem, minden földet kisajátítottak, a szultán tulajdonába vettek, majd szolgálati birtokként török földesuraknak adták. A földbirtokos magyar nemeseket elüldözték, helyükre idegen, török urakat hoztak. Török törvényeket, török szokásokat, török kormányzatot vezettek be, török hivatalnokokkal. A magyar lakosságot totálisan alávetették. Egyedül vallási kérdésekben voltak toleránsak.


A Habsburg uralom alatt álló Királyi Magyarországon ellenben fennmaradt a magyar állam, volt állami szintű magyar autonómia, magyar rendi országgyűléssel, magyar törvényekkel, magyar szokásokkal, magyar uralkodó osztállyal. A belügyeket tulajdonképpen a magyar uralkodó osztály, a nemesség intézhette. Volt erős magyar helyi szintű autonómia is, a nemesi vármegyék és a szabad királyi városok formájában. Rendi dualizmus érvényesült, míg a had- és külügyek a Habsburg uralkodó, addig a belügyek, a törvényhozás, a közigazgatás az igazságszolgáltatás a magyar rendi országgyűlés, a magyar nemességébe illetékességi körébe tartoztak. Természetesen sok konfliktus volt a Habsburgok és a magyarok között, de a magyarság viszonylag széles belső önkormányzata fennmaradt. Minden magyar felkelés a Habsburgok ellen végül kompromisszummal, megegyezéssel zárult, mely során a magyarság jogai elismeréséért cserébe újra és újra kiegyezett a Habsburg-házzal, és elismerte a dinasztia magyarországi uralmát, elismerte a Habsburgokat törvényes, koronás magyar királyoknak.

2021. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!