Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért háborodnak fel egyesek...

Miért háborodnak fel egyesek azon, hogy Orbán támogassa a vajdaságiakat meg a külhoniakat közpénzből?

Figyelt kérdés
A Vajdasági gyerekek ha Magyar nyelven tanulnak igényelhetnek a Magyar államtól támogatást. Ez azért fontos, hogy a gyerekek megőrizzék az anya nyelvük. Nagyon sok családnak ez segítség is, mivel nem tugyák meg venni az iskola kezdéshez szükséges felszerelést. Szerbiában nagyon sokan létminimum allat élnek, közelsem keresnek anyit mint a Magyarok az adó viszont jóval több. Egyesek még azon is kiakadnak, hogy miért kapnak magyar állampolgárságot meg miért támogatya valamint újítja fel a műemlékeket a Magyar állam. Sok Magyar műemlék már rég eltünt volna vagy még mindig katasztrófális állapotban lenne. Hogy lehetnek enyire szívtelenek egyesek, hogy az is fáj nekik ha a saját hazájukat támgogatya az ország? Mert nincsen határ ottan, ahól magyarul beszélnek!!!

2019. jan. 24. 11:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
100%

"A Vajdasági gyerekek ha Magyar nyelven tanulnak igényelhetnek a Magyar államtól támogatást. Ez azért fontos, hogy a gyerekek megőrizzék az anya nyelvük"


Érdekes, ha elmennél Belgiumban és beszélsz flamandul, akkor sem értenéd meg a nyugat-flamand nyelvet, mert különálló. Elmennél Bajorországban és jól beszélsz németül akkor sem értenéd meg a bajor, svábot, mert teljesen különálló nyelv.


Másfél millió belga beszéli a nyugat-flamand nyelvet úgy, hogy egyetlen iskolában sem tanítják, hanem a szülőktől és a többi embertől tanulták el.


Előbb ezen kellene elgondolkodni.

2019. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
100%
Áruld már el hogy hogy elég a 90 ezer forintos minimálbér neked, amikor egy albérlet 100 ezer.
2019. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 felkelhetetle ***** válasza:
100%
Az a baj kérdező, hogy te most rohadt nagy rózsaszín ködben vagy, valószínűleg ki jönnél csak 1 hónapot Magyarországra ez a rózsaszín köd egy-kettő el fog tűnni meglátod. Nem kalandvágyból mennek el innen sem az emberek elhiheted... :)
2019. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is azért költöztem 7300 kilóméterrel arréb, mert Magyarországon olyan ku rva jó volt.
2019. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:
Jólvan nyarvogjatok csak ti nemtugyátok mien szerbiában! Legalább jót röhögtem a haverommal. Szerbiában még kevesebbet keresel és igen sokkal jobb Magyarországon. A családok legalább támogatást kapnak nem ugy mint szerbiában ahol baba adót akartak volna bevezetni. Nálatok meg családi potlék stb sokkal jobb magyaroknál mint szerbiában de nem ez volt a kérdés! Tinektek ha Magyarország rossz és olyan gügyék vagytok hogy nem tudotok megélni akkor szerbiában 2 nap alat pusztulnátok de ti tugyátok. Magyarországon van zenész adó meg baba ado? Bárki akiröl tudom hogy Magyarországon válalt családot mind azt mondta hogy 100 jobb meg mien jól jött neki a CSOK meg a családi pótlék. Nevetünk rajtatok hogy azért sirtok hogy nektek sz@r. Ha nektek olyan sz@r akkor mi mit mongyunk? Gyertek szerbiaba ha szerintetek itt jobb. És igen miota Magyarországon dolgozom 100x jobb nekem is ha lesz családom itt eladom a házat és huzok ki.
2019. jan. 24. 17:50
 46/72 A kérdező kommentje:
Sirva nevettem mikor kaptuk a prémiumot és a többiek elkezdték kritizálni hogy mien szar a fidesz. Azt mondta a haverom gyertek ki szerbiába ott még fizetést se kapjátok meg teljesen nem hogy a prémiumot. Nálunk levetek kollektiven 10% vissza adtak 7% és az a 3% hol marad?
2019. jan. 24. 17:55
 47/72 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kettős állampolgárságúak igy biztos, hogy a FIDESZ-re fognak szavazni. Oda még kevesebb hír jut el az ellenzékről, mint egy átlagos magyar kis vidéki falucskába. Tehát semennyi.


O1G.


Üdv. Egy ex-vajdasági.

2019. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Nem számotevő. Van aki nálunk is a jobbikra szavaz. Sőt a magyar ellenzéknek is van nálunk pártya. Meg amugy is ha anyira leakarjátok váltani és Magyarországon többen szavaznak az ellenzékre úgyis az nyer. Nem számit a mi szavazatunk semmit ez csak egy ilyen jóvátétel. Ugye momdtam már hogy Gyurcsany leszart minket.
2019. jan. 24. 18:11
 49/72 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy Szerbiában (nagy kezdőbetű) sz.r az élet, nem zárja ki azt, hogy Magyarországon is sz.ar. Hidd el, tapasztalatból mondom. Éltem ott is. Sokat. Most pedig itt. És szerintem mind a kettő országban sok a szolgalelkű, akik szeretnek (ál)-diktatúrában élni. 110 e Ft kb a minimálbér, és 100 (minimum!!) egy albérlet. Tehát éhenhalhatok, de legalább van fedél a fejem felett. De jó.



Inkább fejleszd a nyelvtudásod, és menj ki nyugatra. Mondjuk ezzel a helyesírással, nem hiszem, hogy ismersz bármilyen nyelvet a magyaron kívül.


Szégyellem, hogy vajdaságból származom. Szerintem ezt is le fogom tagadni a magyarságom mellett. Nem akarom, hogy ilyenekhez hasonlítgassanak, mint a kérdező.


Üdv. Egy ex-vajdasági.

2019. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%

Szarjon is le... Nem éltek Magyarországon. Majd ha itt éltek akkor majd érdemben lehet hozzátok fordulni. Én már régen nem lakok Magyarországon, de ahhoz képest hogy milyen messze vagyok sűrűn vagyok Magyarországon. Mégsem megyek el szavazgatni, mert már nem élek itt semmi közöm hozzá hogy ott mi folyik. Véleményem lehet, el is mondhatom a véleményemet, de nincs jogom beleszólni hogy mi hogy történjen. Az már más kérdés hogy jogosultságom még van hozzá, mert hivatalosan még Magyar állampolgár vagyok. De mit szólnál hozzá ha én beszavazgatnék oda Szerbiába és döntenék különböző ügyletekről? Amúgy meg nekem is volt Szerbiából érkezett Magyar munkatársam amíg Magyarországon dolgoztam. Első hónapban megkérdeztem tőle hogy komolyan megéri átjönni Szerbiából ide dolgozni? Azt mondta meg, mert sokkal magasabb a fizetés. 5 hónappal később azt mondta hogy az itteni fizetés az itteni árakkal és adóval vállalhatatlan. Jobban járt volna, ha Szerbiában marad, de ha már egyszer elindult akkor azért már oda sem megy vissza. Ez után a beszélgetés után pár nappal tovább is állt Németországba, ahol már jól meg van. Ennyit arról milyen zseniális Magyarország. Amikor ő még csak azt hallotta hogy itt akár 150 ezer forintot is megkereshet összedörzsölte a 2 kezét hogy milyen marha jó lesz itt. Majd amikor kis időt itt töltött rájött hogy németországi árak mellett kapja ezt a fizetést amiből az albérlete is alig jön ki.


Miután elment én még egy pár évig dolgoztam Magyarországon, később én is tovább álltam csak én akkor már kontinenst is váltottam. Most 1 hónapban többet keresek, mint otthon egész évben és 1-2 dolog kivételével minden ugyan annyiba kerül, mint "otthon". Immár megélek a fizetésemből és hónap végén is telik rendes kajára és nem kell hónap végén a 3 napos kenyeret majszolgatnom némi zsírral és ha szerencsém van akkor találtam mellé egy kis hagymát is. Fizetés előtt 1 héttel volt hogy ennem nem volt mit.

2019. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!