Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi vezeti ezeket az embereket...

Mi vezeti ezeket az embereket arra (pl. Myriam François-Cerrah), hogy áttérjenek az iszlámra? Talán politikai céljuk van ezzel?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy talán lefizetik őket? Polgárpukkasztásból? Másképp nem tudnának figyelmet kivívni maguknak? Őszinte meggyőződésből? Egy idő után úgyis megunja majd az iszlámkodást?

Mit gondoltok?



2018. nov. 5. 11:29
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
66%
Az Iszlám most ugyanaz, mint a 2000es évek elején a Buddhizmus volt. Simán kiakarnak egyszerűen tűnni a tömegből, nem akarnak átlagosak lenni. A legtöbb ilyen általában az adott vallást is minimálisan ismeri csak. Hirtelen áttért buddhistáknál is az volt, hogy kb. semmit nem tudtak a vallásról, csak azt hangoztatták ez a béke vallása, ezért vették fel, de a Nirvanat például nem ismerték, nem értették mi köze van a Buddhizmus (ez olyan, mintha valaki nem értené a kereszténységnek mi köze a kereszthez). Most ugyanez játszódik le az Iszlámmal, ez lett a jelenlegi kor buddhizmusa.
2018. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%
Jól írja az 1-es válaszoló. Úgy látszik ez az "iszlámkodás" egyfajta divat mostanában, és a figyelemfelkeltést szolgálja. Lehet ez a csajszi abszolút jelentéktelen figura volt, és valamivel ki akart tűnni. Feministának elmenni már nem lett volna nagy durranás, túl sok híresség tolong már ott (pl. Emma Watson, Beyonce, Emily Blunt stb., ezek mellett továbbra is jelentéktelen maradt volna...), ki kellett találni valamit látványosabbat, és mivel Franciaországot és Angliát ellepték a muszlimok, így kézenfekvőnek tűnt ez a lépés. Persze ez a fajta biztonságos muszlimkodás eléggé felszínes és képmutató dolog. Akkor lenne autentikus a csajszi, ha hozzámenne egy arabhoz a Közel-Keleten mondjuk nyolcadik feleségnek...
2018. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
94%
2: Azt nem szokták már vállalni. Kb. a vallásról is annyit tudnak, hogy Iszlámnak hívják. Nem egy ilyen önjelölttel (nemtől függetlenül vannak ilyenek, nem csak nők körében elterjedt mostanában) beszélgettem már különböző fórumokon. Nem is lebeszélni akartam őket, csak tényleg érdekelt miért döntött az Iszlám ellen. Mik azok a tanai, amik szerinte jobbak, mint a kereszténységnek, mit tanít jobban egy Imám, mint egy pap/tiszteles. Kb. semmit nem tudtak mondani, semmit nem tudtak az általuk választott vallásról. Legtöbbnél az jött ki, hogy a kereszténység ellen akart lázadni, lényegében felnőtt korára behisztizett azon, hogy anno hébe-hóba el kellett mennie a templomba meg hittanra kellett járnia.
2018. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
91%
Hát, a források szerint már 2003 óta iszlám hitű, szóval nem hiszem, hogy el fog múlni nála, de nem is a mostani divathóbort miatt lett az, ahogy én olvastam.
2018. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
96%

Az iszlám vallásra térnek át legtöbben világszerte.

Mivel Magyarországon iszlámellenes propaganda megy államszinten, lehet nehezen tudod elképzelni, mi lehet vonzó az iszlámban, de ugye te nem ismered az iszlámot, csak azt a sok hazugságot hallod amit a média tol eléd.



"Mik azok a tanai, amik szerinte jobbak, mint a kereszténységnek, mit tanít jobban egy Imám, mint egy pap/tiszteles."


Kezdjük ott hogy az iszlám az egyetlen tiszta egyistenhívő vallás, ami esetében nem kell kompromisszumokat kötnöd hogy igaznak találd. A keresztény vallás ugye tele van logikai bukfencekkel és nem nevezhető egyistenhívőnek sem a szentháromság tana miatt. Aztán az iszlám olyan értékeket képvisel ami a Nyugati világban már kihalóban van vagy ki is halt, mint például a család fotonossága, társadalmi egyenlőség, szegénység felszámolása, tisztességes kereskedelem, stb

2018. nov. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 Lux morulus ***** válasza:
31%

Mindig megmosolyogtat, a hazai muzulmánok tudatlansága.

Egy rózsaszín ködfelhőben élő, "műanyagmuszlimok", akik Koránjukat -már ha van nekik- lapozgatva azt gondolják: "milyen nagyszerű is ez!"


Aztán lehervad a mosolyom, mert a tudatlanság baromi veszélyes dolog. Aki letette voksát egy Ábrahámi vallás mellett, annak valamiért megszűnik az a képessége, hogy értelmezze vallási könyveit.


Ezen vallások közül, mind veszélyes,- különböző nézőpontok és gondolatiság mentén,- de az iszlám olyan, mintha te mondjuk egy szép környezetben, a tűző nap elől egy árnyékoló alatt ücsörögnél, kulturáltan beszélgetnél az élet dolgairól, az élet lelkiségéről, családod és szeretteid között, finom ételeket, italokat fogyasztva, amikor egy megvadult tevecsorda, végigtapos rajtatok. Minden oda van, te a földön véresen, kisgyereked a paták alatt, feleséged nyomorékra taposva, étel, ital a földbe döngölve.

Ekkor jön a tevehajcsár, és azt mondja neked, hogy ez így maga a boldogság.

Mikor szóvá teszed neki, levágják a fejed, az asszonyodat megkövezik, a gyerekedet pedig addig terrorizálják, amíg ő is lelkesen mondja, hogy "ez így maga a boldogság"


Nekem - a faék teológiájával, és követőivel -ezt jelenti az iszlám. Ezek persze az én érzéseim, és, hogy más, hogy gondolja, azzal nem kívánok foglalkozni.


Viszont ha bárki is úgy gondolja, hogy nem nyitok kartácstüzet,bármilyen teológiai, filozófiai, vagy akár eszmerendszeri megfontolás miatt, a fenyegető tevecsordára,az nagyon téved.


A fentiek alapján tévedés lenne azt gondolni, hogy bajom van az iszlámmal. A helyzet az, hogy az iszlámnak van baja mindenki mással, és ezért úgy gondolom, hogy maradjon ott ahol van. Ahová való. A pusztában.


És akkor az írásra is mondanék valamit.


"Az iszlám vallásra térnek át legtöbben világszerte."


Amikor egy vallásra úgy térnek át a legtöbben,- de ezzel is vitatkoznék, mert Afrikában kimutathatóan a kereszténységre térnek át a legtöbben, és ez csak nőni fog- hogy pallérozatlan; de inkább primitív elmék azt mondják, hogy vagy áttérsz vagy meghalsz, azt én nem tudom értékként értelmezni.


"Mivel Magyarországon iszlámellenes propaganda megy államszinten,"


Maradjunk abban, hogy itt sem iszlámellenes propaganda, sem iszlámról történő tájékoztatás nincs. Ennek egy oka van. Ha elmagyaráznák az embereknek, hogy mi is valóban az iszlám, akkor arra azonnal, lelki terrorral válaszolna a balliberális kutyahad. Az emberiséget gúzsba köti a félreértelmezett szeretet és demokrácia, vallási és politikai ideológiája.


"lehet nehezen tudod elképzelni, mi lehet vonzó az iszlámban, de ugye te nem ismered az iszlámot,"


Nem. Nem lehet, hanem biztos, hogy nem tudom elképzelni.

Mondom ezt úgy, hogy az iszlám tanaiban is van hasznos és használható dolog. A baj a megvalósítással, és a megkövültséggel van. Továbbá az emberanyagával. Meg a vallás alapjaiban erőszakos- bárhogy is akarják ezt a béke vallásának feltüntetni- mivoltával.

Az iszlámmal nem lehet együtt élni, így marad az elszeparálódás, területileg, gondolatilag, emberileg.


És ki ismeri az iszlámot? Az, aki belefásulva az élet igazságtalanságába, vallása nyomorába, aposztataként új követni valót keres magának és eközben egy neki gyártott valóját eltitkoló, lelkiségét eltakaró vallás karjaiba dől?

Vagy talán az, aki szent iratait böngészi, több felől vizsgálja a vallást, és véleményét legalább 20 könyv, tanulmány, statisztika elolvasása után hozza meg?

Olyan könyvek után, amit nálánál a témáról többet tudó, doktori és professzori tudományos fokozattal rendelkező teológusok, történészek, szociológusok, valláskutatók, publikálnak?

Nekem a válasz egyértelmű.


"csak azt a sok hazugságot hallod amit a média tol eléd."


Akkor véleményed szerint, az ikertornyokat aljas ministráns fiúk rombolták le, a kismillió nemi erőszakot, gyilkosságot, terrorcselekményt pedig, az első bálozós kislányok megveszekedett hada követi el, nap mint nap.

Attól mert te úgy írod le, hogy a média "eléd tolja", attól még ezek a cselekmények megtörténnek, és ez nekem, valamint az emberek többségének nem elfogadható.

És bocs, de ebben a kérdésben, nem bújhatsz a vallás szabadság, és vallási érzések megsértése mögé. Vállalnod kell az iszlám felelősségét muszlimként.



"Kezdjük ott hogy az iszlám az egyetlen tiszta egyistenhívő vallás, ami esetében nem kell kompromisszumokat kötnöd hogy igaznak találd."


Az autó kitámasztó faék sem köt kompromisszumot, mégsem lesz kétkörös karbon fékrendszer.

Aztán ott van az eltakarhatatlan személyi kultusz dicsfényében fürdőző, Mohamed. A sérthetetlen,tökéletesen cselekvő és mindent tudó. Ezek nem Isten tulajdonságai véletlenül?

Vagy nézzük meg, hogy milyen pogány hitrendszerre épült az iszlám? Hogy a mai napig is, pogány elemek sokasága van rituáléiban(?), vagy akár végső tanításában is?

Bizony, csak annak mentes ez a kompromisszumtól, aki ebbe született, vagy ebbe a világba vetette, hinni akarása.



"A keresztény vallás ugye tele van logikai bukfencekkel"


Ez igaz. Mint ahogy az iszlám is. A Korán felépítéséről meg ne is beszéljünk. Történetiség nulla, érthetőség sehol, végtelen ismétlések folyama, Mohamed ajnározásának tömkelege.


A többi vallás megélője legalább nem vágja le a fejed egy rozsdás dikiccsel, nem gyújt föl elevenen, és követője nem folytja vízbe, vagy erőszakolja meg büntetésből saját lányát csak azért, mert férfi kíséret nélkül ment az utcára, vagy kilátszik egy hajtincse, vagy esetleg kétségbe von valamit.

Nem tesz ilyet. Főleg nem úgy, hogy közben istenét élteti egy 12 éves kislány, mutáló orr hangján.


"és nem nevezhető egyistenhívőnek sem a szentháromság tana miatt."


A szentháromságot a keresztények- már aki érti is- isten három megjelenési formájaként éli meg, nem három különböző istenként. Ezt sem érted, nem csak az iszlámot.

Mutatom. Víz, vízgőz, jég. Három állapot ugyan az a H2O.

Érted. Három megjelenési forma, és nem három külön anyag.


" Aztán az iszlám olyan értékeket képvisel ami a Nyugati világban már kihalóban van vagy ki is halt,"


Ezek alapvető emberi dolgok, majd akkor halnak ki, ha az emberiség is. Így arra még várnod kell egy kicsit, mire az a 7 milliárd ember kipusztul.


"mint például a család fotonossága,"


A család fontossága nem vallás kérdése.


"társadalmi egyenlőség"


Egyenlőségről beszéltek, de ez az egyenlőség jobb esetben is, csak a muszlimokra vonatkozik. Egy fontos eseménykor is ezt nyilatkozta Mohamed.Ez megvan? Aztán többször a Koránban is szerepel.


"szegénység felszámolása,"


A zakát is csak a muszlimokra vonatkozik. A könyv népeire és a pogányokra nem. Hatalmas ferdítés ez is, mint a fentebb említett felvetés.


"tisztességes kereskedelem,"


Szintén muszlimokra vonatkozik. A többi becsapható, megalázható, meglopható hazudni lehet nekik, stb.


Én fenntartom, az általam megfogalmazott távolságtartásomat, az iszlámmal szemben.

Én elférek tőled, de maradj a területeden, akkor nem lesz baj. Ha pedig felém vágtázó tevecsordát látok, előveszem a kartácsot. Gondolom, megvédenem még szabad magam.


Nem védem a többi Ábrahámi vallást,- más hitet élek- de mind közül, az iszlámot tartom a legveszélyesebbnek.

2018. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
86%

"Aztán lehervad a mosolyom, mert a tudatlanság baromi veszélyes dolog. Aki letette voksát egy Ábrahámi vallás mellett, annak valamiért megszűnik az a képessége, hogy értelmezze vallási könyveit."



Ezt te komolyan gondold? Kijelented hogy muszlimok nem értenek az iszlámhoz? És ahogy látom ide veszed a keresztényeket és zsidókat is? Tehát szerinted ők sem tudják értelmezni a Bibliát és Tórát?



"A többi becsapható, megalázható, meglopható hazudni lehet nekik, stb."


Idéznéd nekünk hol írja ezt a Korán? Mert én olvastam de sehol nem volt szó ilyesmiről.



"Akkor véleményed szerint, az ikertornyokat aljas ministráns fiúk rombolták le, a kismillió nemi erőszakot, gyilkosságot, terrorcselekményt pedig, az első bálozós kislányok megveszekedett hada követi el, nap mint nap."


Ezek bűnözők, terrorszervezetek tettei. Ennyi erővel bármilyen vallásba, ideológiába bele lehetne kötni és úgy beállítani mint veszélyforrás. Ha jól értem vallásellenes ateista vagy. Mit szólnál ahhoz ha azt mondanánk minden ateista potenciális tömeggyilkos, a kommunizmus rémtetteiből kiindulva. Vagy ott van Észak-Korea, ami egy vallásellenes diktatúra. Ez vonzó számodra? Magyarországon is nap mint nap elkövetnek nemi erőszakot, gyilkosságot, vagy hasonló erőszakos bűncselekményt. Akkor minden magyar ember potenciális gyilkos, erőszaktevő? Ebből is láthatod mennyire hibás az érvelésed.


Igazából szinte mindegyik mondatodba bele lehetne kötni.

2018. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

"Idéznéd nekünk hol írja ezt a Korán? Mert én olvastam de sehol nem volt szó ilyesmiről."


Sehol nem írja. Ez egy tipikus dzsihádfigyelős hazugság az iszlámról. Biztosan onnan vette. Elolvassák a sok uszító hazugságot azon a szennylapon aztán idejönnek és ehhez hasonló oldalakra, mint "iszlámszakértő". Pluszban ez a Lux morulus nevű még skizofrén elmebeteg is. Két fiókja van és önmagával társalog, szidja a vallásokat rendkívül primitív módon.

2018. nov. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Lux morulus ***** válasza:
19%

9 #


Csak azért válaszolok, mert úgy látom, hogy nem ordenáré módon közeledsz hozzám, mint a "műanyagmuszlim" barátom.

Nem érdekel, hogy miben hiszel, csak az, hogy mennyire tudod a másikat tisztelni.

Nem akarlak sem meggyőzni, sem a vallásodat ócsárolni. Te választottad, és én mint embert tisztellek,-ha van miért, és nem ha nincs- nem mint egy vallás hordozóját. A vallását mindenkinek egyedül kell megélnie, nem pedig valaki szavai alapján. Ez a véleményem, vezetett oda, hogy magát az iszlámot vettem górcső alá. Aki egyedileg éli meg vallását az kibújik a tömeg adta arctalanságból, és felelősséget vállal hitéért, gondolatiságáért, de legfőképp cselekedeteiért.

Lássuk meg azt, hogy amíg az emberek tömege elbújik a vallási dogmák mögé,- mások által megmagyarázott szavak vezetik cselekedeteit- addig nem lehet önmaga, csak valami massza része. Ezen nem segít az sem, ha ezt a masszát Allah, Mohamed, Korán, hadisz, szíra, szunna alkotják, vagy éppen Tóra, Talmud...had ne soroljam.


"Ezt te komolyan gondold? Kijelented hogy muszlimok nem értenek az iszlámhoz? És ahogy látom ide veszed a keresztényeket és zsidókat is? Tehát szerinted ők sem tudják értelmezni a Bibliát és Tórát?"


Igen. Komolyan gondolom. Képzeld a muszlim migránsok jelentős hányada nem ismeri az iszlámot. Nem tudja mi van a Koránban, nem ismeri a vallását, csak azt, amit az imám elmond neki. Egyszerűen nem tudja, mik a teendői, mik a tanításai, nem tudja a teológiáját. És ezek az emberek, hagyományosan iszlám országokból jönnek.



" "A többi becsapható, megalázható, meglopható hazudni lehet nekik, stb."


Idéznéd nekünk hol írja ezt a Korán? Mert én olvastam de sehol nem volt szó ilyesmiről."


Ne haragudj, de akkor rád is vonatkozik az, amit írtam, hogy "Aki letette voksát egy Ábrahámi vallás mellett, annak valamiért megszűnik az a képessége, hogy értelmezze vallási könyveit."


Kifejthetem ezt neked bővebben, ha gondolod két feltétellel.


1, Tedd láthatóvá, a nick nevedet.

2, Mivel napjaimat már nem az iszlám tanulmányozása tölti ki, így jegyzeteimhez fordulnék, és garantálom, hogy kapsz nagyon sok információt, az iszlám kafírokhoz való viszonyulásáról. Addig csak hirtelen fejből, és internetes Korán segítségével párat.


Nem fogom idézni, mert tudom magamról, -három koránom is van plusz az internetes is kettő- hogy mind másképp írja, de az értelme ugyan az.


Átkozottak, és meg kell őket ölni őket, bárhol is fogják el a kafírokat: K 33:60-62 ...stb


megalázottá tenni a zsidókat, és a keresztényeket, és harcolni kell ellenük: K 9:29 ...stb


El kell vágni a torkukat, lefejezni és megölni, vagy rabszolgaként kell őket tartani váltságdíj fejében. K 47:4..stb


gyűlöletesek, utálatosak: K 40:35...stb


Gúnyolhatók: K 83:34..stb



Allah-al riogatás, félelemkeltés: K 8:12...stb


Hazudni, összeesküvést szőni: K 86:15..stb


Ezek voltak pillanatnyilag a telóm kis jegyzetében, de ha kívánod betemetlek a hasonló hivatkozásokkal a Koránból, szunnából.


" "Akkor véleményed szerint, az ikertornyokat aljas ministráns fiúk rombolták le, a kismillió nemi erőszakot, gyilkosságot, terrorcselekményt pedig, az első bálozós kislányok megveszekedett hada követi el, nap mint nap."


"Ezek bűnözők, terrorszervezetek tettei."


Nem igaz. Ezek az iszlám nevében, a Saría értelmezésében elkövetett embertelen cselekedetek, amiket az iszlám embertelen tanulatlan, mély sötét hívői követnek el. Az az emberanyag, amit kritikám alá vettem.


"Ennyi erővel bármilyen vallásba, ideológiába bele lehetne kötni és úgy beállítani mint veszélyforrás."


Nem. Nem lehet bármelyikbe belekötni. Amelyikbe pedig igen- a sent könyvei alapján- az is megrefolmálta magát annyira, hogy ezeket nem hírdeti. Az iszlám viszont bekövesedett módon hírdeti, SŐT ALKALMAZZA ezeket.


"Ha jól értem vallásellenes ateista vagy. "


Nem vagyok ateista. És mindaddig nem zavar más vallása, amíg az nem lépi át a kulturális, társadalmi, kriminalisztikai határokat. Az iszlám mindet átlépi.


"Mit szólnál ahhoz ha azt mondanánk minden ateista potenciális tömeggyilkos, a kommunizmus rémtetteiből kiindulva. "


Van mindkettőről véleményem, de nem ide tartozik.


"Vagy ott van Észak-Korea, ami egy vallásellenes diktatúra. Ez vonzó számodra?"


Majd fellázad a népe, és szépen legyilkolja. Nem az én dolgom.


" Magyarországon is nap mint nap elkövetnek nemi erőszakot, gyilkosságot, vagy hasonló erőszakos bűncselekményt. Akkor minden magyar ember potenciális gyilkos, erőszaktevő? "


Erőtlen érv ez, és hatalmas csúsztatás, elterelés.

Az, hogy történik nemi erőszak, erőszakos cselekmény, gyilkosság Magyarországon, vagy bármelyik országban az igaz, ám ez koránt sem összehasonlítható az iszlám emberi, szellemi, etikai szennyével.

A különbség, csak csak fényévekben mérhető.


"Ebből is láthatod mennyire hibás az érvelésed."


Nézd,... én nem látom, hogy hibás lenne. Én a tiédet látom teljes melléfogásnak.


"Igazából szinte mindegyik mondatodba bele lehetne kötni."


Belekötni lehet,...de megcáfolni neked sem sikerült.


szép napot



Kedves "műanyagmuszlim" barátom!


"Sehol nem írja. Ez egy tipikus dzsihádfigyelős hazugság az iszlámról. Biztosan onnan vette. Elolvassák a sok uszító hazugságot azon a szennylapon aztán idejönnek és ehhez hasonló oldalakra, mint "iszlámszakértő". Pluszban ez a Lux morulus nevű még skizofrén elmebeteg is. Két fiókja van és önmagával társalog, szidja a vallásokat rendkívül primitív módon."


Az előző - neked íródott- válaszomat fenntartom. Égeted a vallásod.

Már megint ezek a kényszeres dolgok. Fájt hogy felismertelek mi? Hát... a stílusod tudod..

2018. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
94%

Rám biztosan nem igaz hogy a tömeg vagy a dogmák mögé bújok. Engem katolikusnak neveltek, jártam is templomba, hittanra de már gyerekkoromban rájöttem hogy a keresztény tanítás nem igaz, legfeljebb csak részben. Az általam feltett kérdésekre, ellentmondásokra nem kaptam válaszokat, magyarázatot és többnyire rossz tapasztalataim voltak keresztényekkel. Mindezek hatására ateista lettem, majd a munkámból kifolyólag megismertem az iszlám vallást. Érdekelni kezdet, évekig tanulmányoztam és azokra a válaszokra az iszlámban találtam meg a választ. Nincsenek ellentmondások, érthetetlen tanítások, tévedések. Érthető alapüzenet, logikus alapelvek amik kapcsolódnak a valósághoz. Ezért vagyok muszlim. Röviden ennyit magamról.


Vannak muszlimok akik valóban nem ismerik az iszlámot, mert nem vallásosak, vagy csak muszlimnak vallják magukat de nem gyakorolják a vallást. Ez minden vallás esetében előfordul, de te azt állítottad általánosságban nem ismerik az iszlámot, ami nem igaz. Biztos lehetsz benne hogy az átlag muszlim ember vallásosabb mint egy átlag keresztény.



"1, Tedd láthatóvá, a nick nevedet."


Sajnálom de nem látom az összefüggést? Azt kértem mutasd meg a Korán versit amik bizonyítják az állításaidat? Ez egy anonim oldal. Attól hogy te beírtál egy fiktív nevet nem jelenti azt hogy kibújtál a tömegből. Azt sem árultad el milyen vallást követsz így te vagy az aki nem vállalja a felelősséget a hitéért.



"Nem fogom idézni, mert tudom magamról, -három koránom is van plusz az internetes is kettő- hogy mind másképp írja, de az értelme ugyan az."


Ha az értelme ugyanaz miért nem idézed? Amiket meg idéztél nem válasz a kérdésemre. Azt állítottad, keresztények vagy más vallásúak kifosztása megengedett, illetve muszlim hazudhat nekik. Egyébként hiába is keresnéd mert nincs ilyen a Koránban. Ellenben van vagy egy tucat vers ami tiltja a hazug beszédet függetlenül attól milyen vallású a másik. Például:


"Csupán azok koholnak hazugságot, akik nem hisznek Allah jeleiben. Ők a hazugok!" (16:105)


És kerüljétek a bálványok tisztátalanságát, és kerüljétek a hamis beszédet!" (22:30)


Bizony, Allah nem vezeti azt, aki mértéktelen, hazug!" (40:28)


És tartsátok be az egyezséget. Bizony, az egyezséggel kapcsolatban meg fognak kérdezni benneteket. És adjatok teljes mértéket, amikor mértek, és mérjetek hiteles mérleggel. 17:34


A lopás szintén bűn. Alábbi versből kiderül, és ebben említi a hazugság tilalmát is:


Ha hívő nők jönnek hozzád, s leteszik neked a hűségesküt, hogy Allah mellé nem társítanak semmit, nem lopnak, nem paráználkodnak, nem ölik meg a gyermekeiket és nem állnak elő hazugsággal...... 60:12



Nézzük az általad említett verseket. Ezek többsége jellemzően az iszlám ellen uszító oldalak által kiragadott versek. Kiragadják, és saját kedvük szerint értelmezik, de nézzük egyenként.


"tkozottak, és meg kell őket ölni őket, bárhol is fogják el a kafírokat: K 33:60-62"


Az itt szereplő város Medina. Ide menekültek a muszlimok az őket üldöző mekkai pogányok elöl akik meg akarták ölni a muszlimokat. Vers szerint ha Medinába is követik a muszlimokat ahol zűrzavart okoznak, muszlimok életére törnek, és hangsúlyozza hogy ha figyelmeztetésre sem hagyják abba, akkor lehet őket megölni. Magyarul ez egy háborús helyzetre vonatkozó vers.



"megalázottá tenni a zsidókat, és a keresztényeket, és harcolni kell ellenük: K 9:29"


Azokra a keresztényekre és zsidókra vonatkozik akik megtámadják a muszlimokat. Önvédelemre vonatkozó vers. Másik versből kiderül hogyan kell viszonyulni a békés szándékú keresztényekkel, zsidókkal:


Allah nem tilt el benneteket azoktól, akik nem harcolnak ellenetek a vallás miatt, és nem űznek ki benneteket lakhelyeitekről, hogy jól bánjatok és igazságosak legyetek velük. Allah bizony szereti az igazságosakat.(60:8)



"El kell vágni a torkukat, lefejezni és megölni, vagy rabszolgaként kell őket tartani váltságdíj fejében. K 47:4..stb"


Ott van a versben hogy háború esetén a csatában. És az is ott van a versben hogy ha vége a háborúnak, szabadon kell engedi a foglyokat váltságdíj nélkül is. Szerintem el sem olvastad ezeket a verseket vagy nem érted a fogalmakat. Rabszolgát nem váltságdíj fejében tartasz. Attól rabszolga valaki hogy fogva tartod és nem fizetsz semmit. A versben szó sincs erről. Azt írja el kell engedni a foglyokat a háború végeztével.



"gyűlöletesek, utálatosak: K 40:35"


Fennhéjázó és hatalmaskodó emberekre vonatkozik. Szó szerint ott van a versben. Azt írja utálatosak, nem pedig gyűlöletesek.



"Gúnyolhatók: K 83:34"


Biztos vagyok benne hogy nem olvastad el ezeket, csak kimásoltad. Azokról van szó, akik evilágon kigúnyolják a hívőket. Ők a túlvilágon lesznek kigúnyolva.



"Allah-al riogatás, félelemkeltés: K 8:12 "


Ezt követő veresekből kiderül hogy olyan hitetlenekről van szó akik a muszlimok ellen vonulnak, tehát ha támadás éri a muszlimokat.



"Hazudni, összeesküvést szőni: K 86:15..stb"


Ebben a versben pont hogy a hitetlenek azok akik cselt szőnek a muszlimok ellen, amit Allah ellenük fordít.



Látható hogy többségében már a megjelölt versekből vagy a szövegkörnyezetből is kiderül, más a jelentésük mint amit ki akarsz erőszakolni, vagy inkább az általad követett iszlamofób oldal.



"Ezek az iszlám nevében, a Saría értelmezésében elkövetett embertelen cselekedetek, amiket az iszlám embertelen tanulatlan, mély sötét hívői követnek el. Az az emberanyag, amit kritikám alá vettem."


Akkor először azt kellene eldöntened hogy az iszlám vallásról beszélsz vagy egyes sötét emberek tetteiről. A kettőt nagyon nem célszerű összemosni. Ezt szintén iszlamofób oldalak teszik.



"Nem. Nem lehet bármelyikbe belekötni. Amelyikbe pedig igen- a sent könyvei alapján- az is megrefolmálta magát annyira, hogy ezeket nem hírdeti. Az iszlám viszont bekövesedett módon hírdeti, SŐT ALKALMAZZA ezeket."


Az iszlám békét hirdet, nem erőszakot. Te ugyanazt teszed mint a terrorszervezetek. Kiragadsz egy egy kis részt a Koránból és saját kedved szerint értelmezed.



"Nem vagyok ateista. És mindaddig nem zavar más vallása, amíg az nem lépi át a kulturális, társadalmi, kriminalisztikai határokat. Az iszlám mindet átlépi."


Az iszlám a békés együttélést írja elő. Nem lép át semmilyen határt.



"Erőtlen érv ez, és hatalmas csúsztatás, elterelés.

Az, hogy történik nemi erőszak, erőszakos cselekmény, gyilkosság Magyarországon, vagy bármelyik országban az igaz, ám ez koránt sem összehasonlítható az iszlám emberi, szellemi, etikai szennyével."


Szerintem mostanra már egyértelmű kellene hogy legyen, te vagy az aki csúsztat. Te az iszlám esetében egyes bűnöző emberek tettiből indulsz ki és ehhez gyártottál magadnak vallási alapot a kiragadott versekkel. Azt sem értem hogy miért nem összehasonlítható szerinted egy magyar gyilkos vagy pedofil egy arabbal? Nevetséges hogy a magyar vagy más bűnös tettét szépíted mig ha muszlim elítéled. Ez nevezik kettős mércének.



"Nézd,... én nem látom, hogy hibás lenne. Én a tiédet látom teljes melléfogásnak."


Bizom benne hogy most már látod.

2018. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!