Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikkel lehetne rávenni az...

Mikkel lehetne rávenni az embereket a rendszeres testmozgásra, és ez mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Ennek nyilván rengeteg előnye lenne, ezek mellett pénzbeli is. Több egészségesebb ember, kevesebbet kell költeni az egészségügyre.


Nekem számtalan ötletem van, és nem olyanok, hogy 20 milliárdból építsünk néhány lőteret, aztán heti egyszer egy órában elpuffogtassunk 5-10 ezer forintot.

Például ami nálunk jó volt, az az íjászkodás. Igaz, ez magán kezdeményezés volt, de egy jó minőségű laminált íj 30 ezer forint, egy vessző 500-1000 forint, a szalmabálák pedig pár ezer forintba kerülnek. Erre meglepően sokan jártak, és mindenki jól érezte magát, csak aztán sajnos abba maradt. Gondolom pénzügyi okai is voltak, ugyanis az önkormányzat nyilván egy fillérrel sem támogatta ezt.


Az erdőkbe lehetne sokkal több turistaútvonal, több karbantartás mellett. Azonban külön kellene választani az utakat. Kellenének gyalogos, és kerékpáros utak, ahol az előbbiek a saját felelősségükre közlekedhetnének. A fiataloknak gördeszkapark, dirt-street pályák, konditerem, stb.


Annyi mindent létre lehetne hozni. Nem csak azon az úton, hogy az önkormányzat épít egy sokszorosan túlárazott és totál használhatatlanra elcseszett valamit, hanem néhány önkéntesnek adhatnának némi támogatást. Persze a pénz elköltését számlákkal kellene igazolni.


Persze a másik oldalról némi igazságalappal mondhatják, hogy előbb a kereslet legyen meg (ami sajnos nincs, a legtöbb ember otthon ül a gép előtt, és jobb esetben elmegy hétvégente bulizni, vagy valami más programra), és azután legyen szó bármiről.


Én viszont szívesen csatlakoznék kis kritériumokkal szinte akármilyen sporthoz, vagy közösségi tevékenységhez (nem közmunkára gondolok). Lehet csak én vagyok ilyen?


2018. máj. 15. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az általános iskolában nem utáltatnák meg az emberekkel a sportolást a kötelező testnevelésórákkal (ahol heti 5 órában összezárunk olyan gyerekeket, akik utálják egymást - olyan feladatokra, amiket utálnak), hanem kötelezően választható délutáni sportra kellene járni, ahol a gyerekek/szülők kiválaszthatják, hogy milyen közegben mit akarnak csinálni. Nem csak az egészséges életmód miatt fontos, hanem a csapatmunkát is csapatsportokon keresztül lehet fejleszteni. Ebben pedig nagyon nem mindegy, hogy a gyerek kivel focizik, mert gyorsan elveszítheti a motivációját.
2018. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:

" hanem kötelezően választható délutáni sportra kellene járni"


Aki szabadon választott délutáni sportra jár, annak nem kell heti 5 testnevelés órán részt vennie.

2018. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Én világ életemben nagy futó voltam, de amíg még szüleimnél éltem vidéken is eljártam futni a falukörnyéki földutakra, addig az egész falu rajtam röhögött, hogy én vagyok a falu futóbolondja és szégyelljem magam, hogy nem csinálok valami hasznosat a futás helyett, meg "addig se kő neki dógozni, amíg futkározik, azé csinájja!"

Aztán szerencsére elköltöztem és azóta normálisan tudok futni 400-as pályán és járok kondizni.

A sportolás jótékony hatásaira az embernek magának kell rájönnie, de az biztos, hogy én egy életre megutáltam a tahó falusiakat. Soha többé faluban élést, elegem volt belőlük örökre.

2018. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kevesebb munkaidővel.
2018. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1.: Nem a tesiórák önmagukban a hibásak. Én csak azért utáltam a tesit, mert tudtam, hogy 1 órát elvesz az életemből. Régen kevesebb tesióra volt, és az én generációm mégis lusta.

Szóval a tesiórák kellenek, akár heti 5 is, de én megreformálnám. A tanárok úgyis csak csicskáztatják a diákokat, a jó részét, a játékokat pedig kegy-gyakorlásra használják. Egybe kellene vonni az egészet egy pénteki napra, és el kellene vinni a gyerekeket túrára jó idő esetén, hogy szeressék és tiszteljék a természetet, ne pedig az anyuci szeme fénye enyém az egész világ típusú hülye gyerekek vagdossák a földhöz az állatkerti szerencsétlen állatokat.


Szerintem viszont egy új dolog létrehozásán kellene gondolkozni, nem pedig a tesiórák megreformálásán, vagy munkaidő lecsökkentésén kellene rugózni, mert ezek nehezen kivitelezhetőek! Ezekről csak annyit, hogy hétvégén nincs sem iskola, sem munka... Tudom, akkor "pihennek" az emberek. Hát igen, kifogás az mindenre van. Nem elég egy hosszú alvás, egész napos semmittevés is kell a normális kipihenéshez.

2018. máj. 15. 13:58
 6/16 anonim ***** válasza:

A testnevelés óra a legnagyobb hunyó. Elmegy tesire az, aki alapból nem sportol meg aki igen. Aki igen, az unatkozik, aki nem, az kiköpi a belét. Aki sportol, az beszélget, erre az is fusson 10 kört, aki nem sportol és rohadtul ki van már, viszont nem is beszélgetett. Az egésznek annyi az eredménye, hogy aki nem sportol, az lehetőleg ne is sportoljon SOHA, hanem gyűlölje az egészet. Személyes élmény alapján. Én gimi befejezése után évekig nem sportoltam semmit, mert már az ötlettől rosszul voltam. Mert az volt a fejemben, hogy sport=fájdalom, megaláztatás, szenvedés, tönkreteszi az egész napodat, stb. Kb. egy éve kezdtem el úszni, amit még élvezek is. Meg mostanában kezdtem újra túrázni is. Amit gimi előtt csináltam, aztán abbahagytam.


A preferált testmozgásban hatalmas különbségek vannak, de tesi órában nincsen semmilyen differenciálás. A tanárok első feladata az kéne legyen, hogy felmérjék mi való az egyes embereknek. De ez nem csak elsődlegesen, hanem tizedlegesen sincs meg.

2018. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

- Kevesebb munkaidő

- Olcsóbb kondibérletek

- Sport propagálása, hogy miért egészséges, a csapból is ennek kéne folynia...

2018. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sok embert semmivel nem tudsz erre rávenni. Én sem vagyok sportember, bármennyire is tudom, hogy ez lenne a jó.


Generáció váltás kell ahhoz, hogy többen sportoljanak önszántukból, ahogyan a dohányzásnál is sok idő kell a dohányosok számának radikális csökkenéséhez.


Most már felső tagozatba kerülnek azok a gyerekek, akik a mindennapos tesivel indították az iskolai életüket. Náluk már nem lesznek akkora különbségek az osztályokon belül, mint a heti 1-2 tesiórás évfolyamoknál voltak, de itt is lesz aki jobban bírja, szereti és aki nem.

A tesitanroknak és az iskoláknak is tanulnia kell a dolgot, hogyan oldják meg, mit engedjenek a diáoknak, milyen feladatok legyenek. Az eszközök, termek sincsenek még meg mindenhol hozzá.

Azonban aki kreatív és jó tanár, az meg tudja oldani és élvezetessé tudja tenni, a rossz, passzív tanárnak meg mindegy mit adsz a kezébe, akkor sem tart majd jó órákat, nem fogja megszerettetni a mozgást.

De ha azok a gyerekek, akik a dohányzásmentes óvodákból kerültek a mindennapos testneveléses iskolákba, ahol van a közelben uszoda, amiket most építenek, sportpályák, koripálya, lövészklub, horgász egyesület, lovaglási lehetőség, tánc oktatás stb. (mert ezek kerülnek egyre közelebb az iskolásokhoz), akkor már természetes lesz neki a mozgás, az egészségesebb életmód.

Felnőve már könnyebben tartja meg mint ahogy másnak új dologként kell az élete részévé tenni.

De ehhez idő kell, nem pár év, hanem egész generáció.

10-20 év múlva lesz látható.

2018. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezeket a probléma magyarázatokat...

Nem vagyok sportember, sokat dolgozom, sok a tesióra, blablabla...

A legtöbb ember csak megmagyarázza, hogy miért nem tud valami mozgást végezni.

Na meg hogy propagálni kéne a mozgást... Komolyan, nevetséges!

Önálló emberek vagyunk, önálló gondolatokkal, nehogy már ránk kelljen tukmálni bármit is.


Eddig még egy ötlet sem érkezett, csak lehangoló kifogások, mintha nem lehetne több mozgásra rábírni az embereket!


Szerintem rengeteg olyan ember van, aki azért ül otthon, mert egyszerűen nincs lehetősége olyan tevékenységre, amit szívesen csinálna. Például én szeretek biciklizni, új helyeket felfedezni, stb. De olyan nincsen, hogy valaki sportember, és kényszert érez a mozgásra...

30 évvel ezelőtt valószínűleg én is otthonülő lettem volna, mert nem igazán voltak megfelelő biciklik elfogadható árban. Attól, hogy szeretek biciklizni, nem azt jelenti, hogy bármilyen más tevékenységet is szívesen csinálnék!


A kifogásokat hagyjuk, egyszerűen nem hiszem el, hogy a tesiórák és egyéb kreált problémák teljes életre leküzdhetetlen akadályokat gördít a legtöbb ember elé.


Ötleteket akarok olvasni, amivel a látens sportolókat motiválni lehetne! Elhiszem, hogy egy kisebb rész tényleg nem ér rá, de a többségnél nem ez a helyzet!

Legelőször szerintem a lehetőségeket kellene megteremteni, utána programokat, aztán pedig egyesületeket létrehozni!

1.-nek szerintem új turista kellene létrehozni, és ezeket megfelelően karban is kell tartani a meglévők mellett. Normálisan jelölni az utakat, térképeket kirakni, stb.


Az én személyes tapasztalatom, hogy habár az emberek többsége nem mozog, de a többségnek a kisebbik része azért nem, mert nincsenek meg a feltételek. Kis ezer fős faluban laktam, és ritkán voltak programok. Például vagy 2-3 évig volt táncoktatás, azon részt vett vagy 30-50 ember, kézműves foglalkozások is voltak, aztán íjászklub féleség is jelen volt, annak is volt 15-20 aktív tagja. Ezek utólag nézve is nagyon jók voltak, szívesen visszagondolok ezen időkre, és mozgósították az embereket!

2018. máj. 15. 17:45
 10/16 anonim ***** válasza:

Pesten vagy vidéki nagyvárosokban minden lehetőség megvan a mozgásra, ugyanúgy kevesen mozognak, tehát nem ezzel van a baj. Oké, elfogadom, hogy a pár ezer fős községekben ez is baj (de ott közmunkán kívül más sincs).


Az emberek figyelmét jobban leköti a tévé és az internet, képesek naponta 5-6 órát is kidobni az ablakon azzal, hogy értelmetlenül böngészgetnek. Ezért mondják azt, hogy nem érnek rá, de valójában nem nagyon tudunk elég jól gazdálkodni az idővel.


Azt viszont látnunk kell, hogy már kiskorunktól kezdve belénk nevelik, hogy a sportolás fárasztó, utálatos dolog. Megkérdezed a mai diákokat, a túlnyomó többsége azt mondja, hogy hülyeség és időpocsékolás. Nem sikerült nekik megmutatni, hogy milyen jó érzés. Vannak viszont olyan szerencsések, akiknek igen, ők szívesen kimennek játszani másokkal délután. Ahogy felnőttünk, az egész iskolánkból azok maradtak meg sportemberek, akik már általánosban is azok voltak. Ezen nem segített se a középiskolai, se az egyetemi kötelező testnevelés: mindig az volt az érzésünk, hogy megint valami fárasztó hülyeséget kell csinálni, ami elveszi az időnket. Aztán így 30 év körül, amikor a nem sportoló emberek kezdenek leépülni, akkor elkezdenek kapkodni és sportlehetőség után keresni. De nem azért, mert rájöttek, hogy mégis jó, hanem azért, mert rájöttek, hogy öregszenek.

2018. máj. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!