Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A zsidókkal valójában mi a baj?

A zsidókkal valójában mi a baj?

Figyelt kérdés

Sose értettem igazán, hogy a Zsidókkal mi volt a baja az embereknek, sőt még manapság is megkülönböztetés ér valakit ha zsidó felmenői vannak.

Az csak egy vallás, ugyanilyen európai emberek mint te vagy én, még csak nem is színesbőrüek általában.

Mi váltotta ki ezt a nagy xenofóbiát feléjük?

Néhány ismerősömnél jellemző, hogy morog ilyenekre hogy a multik "zsidó cégek" az, hogy gazdaságilag sikeresebb az ő szerencséje, ha meg korrupcióról beszélünk ahhoz nem kell zsidónak lenni.


2018. aug. 17. 11:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#20


Márpedig úgy nem szidnék senkit sem ha nem ismerném őket. Már egész kiskorom óta ismerem a zsidók szentkönyvét és tudom mikre ad utasítást benne a választott népének az istenük. Később meg megismerkedtem a zsidók vallásával is (egyetemen) és meg kell, hogy mondjam azóta sem találkoztam ennél erőszakosabb vallással.


„Ismered az Oszovetseget? Jezus is ismerte. Nem is volt baja vele.”


Ha olvastad volna az Evangéliumokat, akkor ilyet nem mondanál.


"Mert mondom nektek, ha a ti igazságotok nem múlja felül az írástudók és farizeusok igazságát, akkor semmiképpen sem mentek be a mennyek országába." (Máté 5:20)


"Jézus ezt válaszolta: „Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem. Mert az Istentől való vagyok, tőle jöttem. Hisz nem magamtól jöttem, hanem ő küldött. Miért nem értitek a beszédemet? Azért, mert nem vagytok képesek meghallani a szavamat. Az ördög az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja. " (János 8:42)


Ezeket mondta Jézus az ószövetségi zsidó farizeusoknak. Ezek fényében aligha jelenthető ki, hogy nem volt semmi baja az ószövetséggel.


De nem csodálom, hogy erről fogalmad sincsen, hiszen Izraelben a zsidók elégetik az Evangélumokat:

[link]

2018. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha olvastad volna az evangéliumokat, akkor kontextusaban latnad ezeket a szovegeket, ahogyan a vatikan is.
2018. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem." Máté 5:17


Jézus nem eltörölni jött a törvényeket, hanem beteljesíteni azokat.

SOHA egy szóval sem mondta, hogy a Tóra tanítása hazugság.

PLUSZ Jézus a kontextusából kiragadott (valószínűleg neked a zsidók ellen félremagyarázott) idézetben arra utalt (nem utalt, hanem mondta), hogy a farizeusok ELTÉRTEK a Törvénytől (Tórától), na ez volt, amit Jézus nehezményezett. Soha semmilyen körülmények között nem kötött bele olyanba, aki megtartotta a Tóra parancsolatait, végképp, mivel a Tórára utalt a legtöbb tanításában, de még egy keresztény pap szerint is legalább az összes tanításának az alapját képezte. Nehogy azt hidd, hogy Jézus bármit is kifogásolt rajta. Egy szóval sem a törvényt szídta, hanem a farizeusokat, hogy eltértek tőle.


"Izraelben elégetik az evangéliumot". Ha keresztény vagy, köpd le magad, légyszíves.


https://www.youtube.com/watch?v=DLqr2qtFp1c


Magyarországon meg mocskos zsidót kiabálnak az emberek, náci országról van szó ugyanis?

7 millió zsidó él Izraelben. Most ha linkelnék egy izraelinek egy videót egy magyar csávóról, aki megkínoz egy kiskutyát, akkor mondjam azt, hogy Magyarországon kiskutyákat kínoznak?


De várjál, küldök neked nagyjából 30 verset a VATIKÁN által beidézve, utalásokat találhatsz a deklarátumok mellett, keresgélj. Különös figyelmet szentelj a III. (Jewish rooth of Christianity) fejezetnek, és annak 1. 2. 3. pontjára.

Jézus zsidó volt, és mindig zsidó maradt.

2018. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Elnézést, a lényeget, a linket a 30 verssel és az állításokkal lehagytam.


[link]

2018. aug. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Na majd megtudod hamarosan mert Izraelt már a kiszáradás fenyegeti és perkálhatod hamarosan nekik a vízdijat.
2018. aug. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#24


Tehát akkor azt akrjátok mondani, hogy a keresztényeknek kötelező tisztelniük a zsidókat, de a zsidók nyugodtan égethetik az Evangéliumokat.

2018. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!