Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fegyvertartást ellenzők...

A fegyvertartást ellenzők mind szolgának érzik magukat?

Figyelt kérdés
Nem úgy mint a finnek, izraeliek, amerikaiak, csehek, svájciak, stb.
2018. júl. 27. 16:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%

Na igen.

A kérdezőről mindig azok jutnak eszembe, akik kérdést írnak ki, hogy hol lehetne benőzni.

Na ez is ilyen.

Ha nem tudsz nőzni, mehetsz e akár hova, sose lesz nőd...

2018. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
30%

A fegyvertartás ellenzők jól érzik magukat.


A fegyver katona kezébe való nem otthon játszani a kreténeknek.

2018. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%
A gond az, hogy ahol az önvédelmi fegyver elterjed, ott a bűnözés sokkal erőszakosabb lesz. Ha a bűnőző arra számol, hogy lőfegyvere van annak akit kirabolni kinézett, akkor megöli. Ebben a trendben élen jár Dél-Afrika, Brazília, de USA-ban sem ritka. Ilyenből pedig sokkal több eset lesz, mint abból amikor fegyveres civil akadályozza meg bűnöző támadását, vagy terrorista merényletét.
2018. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#10 bocsánat , nem tudtad hogy ide elismert pszichologusok járnak :D


#11, 12 átlag prolik meg nem érdekelnek, hozzatok fel érveket, ne csak személyeskedjetek

2018. júl. 27. 18:48
 15/29 anonim ***** válasza:
33%
No látod, kérdező, most már ezt is tudod, hogy ide nemcsak a magadfajta s..ggfejek járnak.:D
2018. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően a legnagyobb probléma az, hogy a legális fegyvertartás mellett sokkal könnyebben jutnak fegyverhez az egyébként is labilis elmeállapotú emberek, különösebb ellenőrzés nélkül. Ergó ha valakinei elbroul az agya és korábbröl van fegyvere, nemcsak egy veszélyes őrülttel találhatjuk szembe magunkat, de egy fegyveres(!) veszélyes őrülttel. Emellé ráadásul a fegyvertartók jó része kvázi amatőr.

Nem azt mondom hogy teljesen ellenzem a fegyvertartást, de mindenképpen rendszeres (minimum évente) pszichológiai és fegyverkezelési vizsgálathoz kötném a fegyvertartást. Plusz kikötve, hogy csak ujjlenyomat-érzékelős fegyverzárral lehessen tárolni.


A személyeskedésről meg csak annyit, hogy nem tudom mit vártál, miután le"szolgá"ztál mindenkit, akitől ellenérvet vársz.

2018. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%

"#11, 12 átlag prolik meg nem érdekelnek, hozzatok fel érveket, ne csak személyeskedjetek"


Milyen ellenérvet? Semmilyen érvet nem írtál egyszerűen kijenelentetted, hogy szolgának érzik magukat, akik ellenzik a fegyvertartást. Ez állítás, de nem érvelés. Ellenérvhez pedig kellene előbb egy érv.


Bár szerintem most túl sokat kértem.

2018. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj ezzel, hogy ez nem így működik. Mármint nem csak a fegyvertartás szabályozása, hanem nagyjából az összes "társadalmi norma" ugyanilyen: nem lehet bemondásra megváltoztatni.


Az amcsiknál a középkor végén a telepesek eleve fegyverrel jöttek, kiirtották az őslakosokat, államot alapítottak és megtartották ezt a jogukat és ez így van már 400 éve. Generációk nőttek fel ebben a közegben, nekik ez a természetes. Izraelben is természetes, ahogy az is hogy mindenki sorköteles és a 20 éves csajok is sokkal jobban lőnek karabéllyal, mint akármelyik átlag magyar..


A mi társadalmi berendezkedésünk más, másak a normáink, más az életvitelünk. Vezess be egy új szabályozást bemondásra és fogadtasd el 10 millió emberrel és ők alkalmazkodjanak ehhez azonnal. Nézd meg a rendszerváltást, szocializmusból kapitalizmus és demokrácia, milyen jó lesz, aztán mekkora káosz volt a '90-es évek közepéig, végéig. Vagy nézd meg az arab tavaszt. Évtizedekig diktatúrában élő emberek megpróbálták kivívni a függetlenségüket és mi lett belőle? Káosz. Vannak dolgok amik nem mennek varázsütésre, vannak amibe bele kell nőni, át kell szokni és valszeg csak a második, harmadik generáció számára lesz ez természetes és átlagos ( mondjuk nézd meg hogy látják a világot az 1975-előtt születettek és az 1995 után születettek... ).


De nem kell ekkora nagy dologra gondolni, biztos vannak egyszerűbb példák, amik azt mutatják hogy komoly rendszerszintű változtatásokat nem lehet lenyomni két év alatt, nem lehetséges.


A szabad fegyvertartáshoz szükséges egyfajta mentalitás is. Mint mondjuk a közlekedéshez is. Nézd meg mennyire szabálykövetőek a svájciak vagy osztrákok a közlekedésben, akár a finnek majd nézz meg minket. Nézd meg mennyire vagyunk szabálykövetőek az életben.. Utána gondold végig, hogy biztos alkalmasak vagyunk mi arra, hogy szabadon fegyvert tartsunk?

Én ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha lehetővé tennénk akkor változások lennének a mindennapjainkban és hasonlót tapasztalnánk, mint a közlekedésben: " nekem van drágább autóm/én vagyok a jani/ én vagyok bekokainozva és bszok a többiekre, takarodjatok az útról..."


Biztosan érdekesen alakulnának a mindennapok a szabad fegyvertartás és viselés engedélyezése után.


Tudom a kérdés csak szabad fegyvertartásról szól, de ne legyünk álszentek a fegyvertartást akarók 99%-a valójában nem csak fegyvertartást akar, igaz? MI értelme van annak, hogy vehetsz lőfegyvert, de otthon kell lennie minimum külön páncélkazettában a fegyvernek és a lőszernek? Ez mit fog megváltoztatni a hétköznapi életen? Semmit.


Szerencsére van olyan jó a közbiztonság, hogy az esti/éjszakai betöréses rablások száma elenyésző, más esetben meg semmire nem jó a fegyvertartás, igaz? :D

Lehet tévedek, de nekem úgy tűnik már a kérdés feltevésekor is füllentünk egy kicsit és ha már ez így indul, akkor mi lenne a többivel? Hajajj :D

2018. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam, jelenleg te nem tudsz semmit bizonyítani, csak számonkérni másokat. Ez mi ha nem személyeskedés.
2018. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%

Azt írtam, hogy a fegyver katona kezébe való nem otthon játszani kreténeknek.


Aki fegyvert akar otthonra az kretén ergo nem alkalmas fegyverviselésre.


Ez érv, nem személyeskedés. Aki lövöldözni akar ma is megteheti legálisan rendőrként, honvédként másnak nem is kell tudni.

2018. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!