Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok Magyarországon a...

Támogatnátok Magyarországon a liberalizált fegyvertartást?

Figyelt kérdés

[link]


Én nem, mert nagyjából ismerem a magyar embereket és tudom, hogy itt elszabadulna a pokol, ha mindenkinek lenne puskája.

Itt van példának okáért Puzsér. Egy alapvetően rendkívül intelligens ember, de 2 másodperc alatt leugrik az agyában a fogaskerekekről a lánc és beindul nála az elmebaj-üzemmód, amikor nem bír gondolkodni és idegsokkos lesz.

Na, most kell a magyaroknak puska, amikor nagyrészt mind ideggyenge?


2016. dec. 12. 08:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nagyon nem.
2016. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem nagyon. Úgy semmiképpen nem mint Amerikában.


Nem is az a legnagyobb gondom, hogy több baleset, visszaélés történne, hanem inkább az, hogy nem látom értelmét.


Ebben az országban nem a károsultat védik, hanem sok esetben az elkövető van előnyben.


Magyarán hiába is lenne fegyverem, nem tudom vagy csak nagyon speciális helyzetben jogszerűen használni. Hiába lövöm le a támadót, ha utána évekig vegzálnak, talán még el is marasztalnak emberölésért.


Ártalmatlanná tenni meg gázfegyverrel vagy egy husánggal is lehet valakit.


A fegyverhez érteni kell, gyakorlat szükséges. Aki már lőtt, tudja, hogy kezdőként nem is olyan könnyű eltalálni egy embernagyságú céltáblát biztonsággal.


Egyszóval szerintem kevesebb haszna lenne mint amennyi kár származna belőle.

2016. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
33%
Én sem támogatom. Hakapeszi részlesen kifejtette azt is, hogy miért.
2016. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
7%

Igen.

De, nem az olyat, ami Amerikában van.


Én szigorú szabályokhoz kötném a fegyvertartási engedélyt.

Az engedély megszerzésével, csak úgy, mint amikor jogsit szerzünk alkalmassági,pszichológiai teszten kellene átmenni.


Az USA-ban azért vannak gondok, mert sok gyagya,klinikai eset is szerezhet fegyvert, mert "joga" van hozzá.


Például Kanadában is van fegyvertartás, még sincsenek olyan kirívó esetek, mint Amerikában.



A fegyverviselést viszont nem engedélyezném.

2016. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Megvédeni magadat nem tudnád vele, hisz a pisztoly magasabb rendű fegyvernek számít, mint a kés. Kirabolni meg általában késsel rabolnak ki, így, ha megvédenéd magad pisztollyal még ellened indulna eljárás, mert pisztolyt fogtál valakire.
2016. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

# 4


"Én szigorú szabályokhoz kötném a fegyvertartási engedélyt.

Az engedély megszerzésével, csak úgy, mint amikor jogsit szerzünk alkalmassági,pszichológiai teszten kellene átmenni.

Az USA-ban azért vannak gondok, mert sok gyagya,klinikai eset is szerezhet fegyvert, mert "joga" van hozzá.

Például Kanadában is van fegyvertartás, még sincsenek olyan kirívó esetek, mint Amerikában."


A kanadai példával kapcsolatban igazad van. Ez fölöttébb érdekes jelenség.

Ettől függetlenül, maradva a jogsis hasonlatodnál, a halálos kimenetelű baleseteket is jogosítvánnyal követik el. Ugyanannyi fegyver lenne kint, mint ahány gépjármű, közel ugyanennyi halálos fegyverbaleset lenne.

2016. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 árokpart ***** válasza:
37%
Mindenképpen támogatnám az USA modell szerint.
2016. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyertelmuen igen a valaszom. A rendorseg nem tart rendet es biztonsagot.

A szabad fegyvertartassal hetek alatt javulna a bunozesi statisztika es csokkennenek a kornyekuket rettegesben tarto cigany falkak szama is.

Rendorseget feloszlatni, fegyvertartast engedelyezni. Ez egy fontos es helyes lepes lenne.

2016. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Természetesen azzal együtt, hogy ezt az arányos védekezés marhaságot elfelejtjük. Úgy emlékszem, mintha már legalább részben eltörölték volna, de nem tudom. Az embereknek joguk van megvédeni magukat.


Csak azt engedélyezném, ami tényleg önvédelemre használatos. Vagyis egyszerű pisztolyok. Olyat nem támogatnék, hogy mindenféle géppuskák legyenek legálisak, mint az USA-ban. A géppuska nem jó önvédelemre, ellenben nagyon jól le lehet velük mészárolni rengeteg embert. Önvédelem=jó, tömegmészárlás=rossz. Pisztollyal azért nem tudtak volna a mindenféle ámokfutók száz embert meg ilyeneket megölni.

2016. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
2016. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!