Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy adott országban, a saját...

Egy adott országban, a saját ingatlan fontossága eredményezi a rossz gazdaságot, vagy a rossz gazdaság eredményezi a saját ingatlan fontosságát?

Figyelt kérdés

Hasonlítsuk össze itt Európában a legfejlettebb és a legelmaradottabb országok helyzetét:

Svájcban a lakosságnak mintegy 2%-a rendelkezik saját, hitelmentes ingatlannal, viszont a lakhatás költsége az átlagbérek kevesebb mint 20%-a (hasonló a helyzet Norvégiában és a többi skandináv országban)

Ukrajnában szinte mindenkinek van saját ingatlanja, de egy pedagógus bére annyira elég, hogy egy 70nm-es panellakás rezsijét ki tudja fizetni. Megélni már csak több fizetésből lehet egy háztartásban. (hasonló a helyzet a többi volt szovjet államban)


Magyarország is ilyen szempontból a rosszak közé tartozik, a lakosság mintegy 90%-ának (KSH) van valamilyen örök lakása valahol (persze rengeteg ingatlan van elhagyatott környéken) és örök lakásban is lakik, ellenkező esetben az átlagfizetésnek több mint az 50%-a elmegy bérleti díjra és rezsire.


Ennek ugye az a következménye, hogy aki örököl egy ingatlant, akkor az röghöz van kötve oda valamilyen szinten. A röghöz kötés pedig rontja a gazdaságot egyértelműen. A nyugati országokban sehol sincsen divatja a saját ingatlannak, pontosan ebből az okból kifolyólag.


Na most Magyarország és Kelet-Európa azért elmaradott mert itt "divatja" és "hagyománya" van a saját ingatlan birtoklásának, vagy épp azért kell a saját ingatlan, mert anélkül nem, vagy csak nyomorogva tudnának megélni?


2018. jan. 3. 19:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen egyszerű lenne a gazdaság működése. De nem ilyen, tehát a kérdés minden verziója felszínes.

A gazdaság (hosszú távon) attól jó, hogy jól szervezik, felügyelik, a megfelelő korrekciókat megteszik. Nem engedik egyik irányba sem nagyon kilengeni. Ehhez felelős, hozzáértő, igényes vezetés szükséges. Ha folyamatosan jól dolgozik, akkor ez a szemlélet lassan átragad a társadalomra is, és a társadalom tagjainak többsége is értőn, felelősen és igényesen cselekszik. A jólét ettől lesz. Ha a vezetés az előbbi ellenkezője, ez is lassan átragad, és egyre többen egyre rosszabb hatékonysággal dolgoznak. Egy idő után már mindegy, hogy a konkrét embernek mi oka van erre, hamarosan módja sem lesz mára.


Annyit kell még megérteni, hogy a gazdaság működése rettenetesen nagy tehetetlenséggel bír, mert nagyon sok ember tevékenységének eredménye. Ha jó, sok és alapos ostobaság kell, mire nagyon elromlik. Ha rossz, nagyon komoly munka, odafigyelés és igényesség kell, mire számottevően megjavul.

És ebben érdektelen, hogy az ingatlan kié. Működhet így is meg úgy is jól és rosszul is.

Annyi igaz, hogy ahol jól működik, ott az ingatlannak nincs jelentősége, ezért igény se rá. Ahol rosszul, ott az emberek léte bizonytalan, és az a tévképzet alakul ki, ha lesz ingatlan, az biztonságot ad. Nem ad, mert az ingatlan lassan mobilizálható, és ha nincs fizetőképesség, még inkább. Holt tőke, de kétségtelen, hogy dicsekedni lehet vele. Ha valaki ettől lesz boldog.

2018. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Ugye ha gondolkodsz is rájössz, milyen végtelenül rossz döntés is a hitelből lakást veszünk dolog. "


Mondjuk nekem nem, mert van lakástakarék kasszám, amit vissza fogok forgatni. Persze aki nem takarékoskodik, csak úgy bumm belevág olyan törlesztővel, amit aztán nem tud fizetni, az tényleg magára vessen. Esszerűen, jól átgondoltan is lehet hitelt törleszteni.

2018. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!