Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem akarok kötekedni, egy...

Nem akarok kötekedni, egy történelemmel kapcsolatos kérdést feltehetek?

Figyelt kérdés
Szóval, van a rakparton a műemlék, a sok cipő ugyebár. Na már most, csak úgy eszembe jutott, ha a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába, akkor miért vetették le előtte a cipőjüket?! Tényleg nem értem, én ha valakit belelőnék egy folyóba, tennék rá, hogy rajta van-e a cipője vagy nincs. Miért csak a cipőjüket vetették le (és miért hagyták ott?!), miért nem az egész ruhájukat. Tényleg, ha valakinek van valami története, indoka, véleménye, azt szívesen olvasom. Tudom, megfogom kapni hogy náci, antiszemita, bunkó vagyok, de már megszoktam. Elárulom egyik sem vagyok, csak mindössze kíváncsi, és reálisan gondolkodó. Köszi mindenkinek a válaszát! Kérlek titeket ne egymást szidjátok majd, meg ne engem, hanem a kérdésre összpontosítsatok, zsidózás nélkül!
2010. máj. 21. 20:33
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
41%

"Esetleg Lengyelország és Dánia, de a többi nem volt ártatlan"


Ez meg mi? A többi országok ugyan mi bűnt követtek el amiért le kellett rohanni őket? Ilyet se hallottam még! Mi jöhet még? Azok a ganyé norvégok pld milyen halálos bűnt követtek el a nagy németország ellen?

2010. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 BlackSword ***** válasza:

ma 22:40!

A Norvégok azért nem számítanának ebben az esetben, mivel a brittek és a franciák ugyanúgy meg akarták szállni Norvégiát, mint a németek, csak a németek hamarabb értek oda...

Franciaország megint csak nem számít, hiszen a franciák 1939. szeptember 3-án maguk üzentek hadat Németországnak, és 40 tavaszán maguk is a határra csoportosították a haderejüket...

Belgium és Hollandia rosszul helyre szövetkeztek, így nyílvánvaló volt, hogy útban lesznek...

Jugoszlávia pedig nem volt egységes ország, és az akkor felszínre törő ellentétek, mel során gyakorlatilag magukkal háborúztak előbb-utóbb úgy is a felszínre kerültek volna...

Görögország megtámadás logikus volt onnantól kezdve, hogy a szövetséges bebukott...

A SZU is rengeteg katonát állomásoztatott a német-szovjet határon...2,6 millió fő... hogy is van akkor ez???

Kit is hagytam ki???

2010. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
70%
Mielőtt még elkezdenénk újra tárgyalni Trianont,a Holokauszt valódiságát,vagy a nürnbergi perek igazságosságát,olvassuk el mégegyszer a kérdést és válaszoljunk rá legjobb tudásunk szerint.A cipők szimbólikus jelentésűek.Azt próbálják meg bemutatni,hogy igen,sajnos nem olyan rég,a mi csodálatos,demokratikus országunk területén is éltek olyan emberek,akik más embereket,ok nélkül,vagy valami ostoba indokkal megöltek.Akár "a nép nevében" címszó alatt.És igen,sajnos ez nem 99%-ban igaz,hanem valóban megtörtént.Mellesleg a világháborúk történetében nem hiszem,hogy ki lehetne jelenteni konkrétan,hogy kik voltak a jó és ártatlan országok és kik voltak a rosszak.A történelmet a győztesek írják?Egy háborúnak csak egy győztese van,maga a háború.Magyarország nem tartozott a győztesek közé,mégis magyarként tisztában vagyok azzal,hogy nem a miénk a legaljasabb,leggonoszabb nemzet.De nem is a legkiválóbb.Minden nemzet emberekből áll,akik,hol az egyik,hol a másik "igazságot" valják magukénak.De ez alapján egy nemzetet sem lehet megítélni.
2010. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
A mítosz szerint azért vetették le az állítólagos kivégzettekkel a cipőt, hogy azt később még használhassák más fogvatartottak. Hogy ebből mi igaz, a fene tudja. Jogos felvetés, hogy a ruháik akkor miért maradtak, vagy miért hagyták volna ott. A kéményekből kilövellő hat méteres (!) lángok után ezen már nem lepődtem meg.
2012. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!