Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem akarok kötekedni, egy...

Nem akarok kötekedni, egy történelemmel kapcsolatos kérdést feltehetek?

Figyelt kérdés
Szóval, van a rakparton a műemlék, a sok cipő ugyebár. Na már most, csak úgy eszembe jutott, ha a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába, akkor miért vetették le előtte a cipőjüket?! Tényleg nem értem, én ha valakit belelőnék egy folyóba, tennék rá, hogy rajta van-e a cipője vagy nincs. Miért csak a cipőjüket vetették le (és miért hagyták ott?!), miért nem az egész ruhájukat. Tényleg, ha valakinek van valami története, indoka, véleménye, azt szívesen olvasom. Tudom, megfogom kapni hogy náci, antiszemita, bunkó vagyok, de már megszoktam. Elárulom egyik sem vagyok, csak mindössze kíváncsi, és reálisan gondolkodó. Köszi mindenkinek a válaszát! Kérlek titeket ne egymást szidjátok majd, meg ne engem, hanem a kérdésre összpontosítsatok, zsidózás nélkül!
2010. máj. 21. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
31%
A cipők nyilván csak szimbolikus jelentésűek.
2010. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
0%
Igen, feltehetsz. Arra való ez az oldal. De mi a kérdés?
2010. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Akkor, nem vetették le az emberekkel a cipőjüket?
2010. máj. 21. 20:39
 4/54 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés: Na már most, csak úgy eszembe jutott, ha a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába, akkor miért vetették le előtte a cipőjüket?!
2010. máj. 21. 20:39
 5/54 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak szimbólikus...
2010. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
hogy használják a cipőket, háborús időkben nagy kincs egy cipő..tudod a sarki hipermarket csak 50 évvel később nyitott
2010. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
Egy emlékmű. Hogy levetetté e a cipőjüket a fene sem tudja. Nem voltam ott. A hősök terén is vagy felvonult a 7 vezér lóháton ezeregyszáz éve, vagy nem. Az is egy emlékmű.
2010. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenki válaszát. Csak azért kérdeztem, mert úgy emlékszem, hogy a töriórákon így tanították, hogy előtte levetették a cipőjüket, majd ott hagyták. Kíváncsi lennék az igazságra úgy az egészet illetően.
2010. máj. 21. 20:47
 9/54 anonim ***** válasza:
15%

"a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába"


Ez tény nem a te hiedelmedtől függ.És azért vetették le velük a cipőket hogy amik jó állapotban voltak azokat elvitték. A koncentrációs táborokban láthatsz szemüvegeket és egyébb tárgyakat tízezrével. Aki olyan szemét ember hogy a dunába lő valakit attól nem idegen az se hogy részlegesen kirabolja.

2010. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy valaki ezen az "állítólag" szón fog kiakadni. Nos, én olyasmit amit 100%-ig nem bizonyítanak a történelemben, azt nem kezelem tényként. Így "állítólagnak" tekintek sok mindent, nem csak ezt. Ebbe ne menjünk bele.
2010. máj. 21. 20:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!