Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem akarok kötekedni, egy...

Nem akarok kötekedni, egy történelemmel kapcsolatos kérdést feltehetek?

Figyelt kérdés
Szóval, van a rakparton a műemlék, a sok cipő ugyebár. Na már most, csak úgy eszembe jutott, ha a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába, akkor miért vetették le előtte a cipőjüket?! Tényleg nem értem, én ha valakit belelőnék egy folyóba, tennék rá, hogy rajta van-e a cipője vagy nincs. Miért csak a cipőjüket vetették le (és miért hagyták ott?!), miért nem az egész ruhájukat. Tényleg, ha valakinek van valami története, indoka, véleménye, azt szívesen olvasom. Tudom, megfogom kapni hogy náci, antiszemita, bunkó vagyok, de már megszoktam. Elárulom egyik sem vagyok, csak mindössze kíváncsi, és reálisan gondolkodó. Köszi mindenkinek a válaszát! Kérlek titeket ne egymást szidjátok majd, meg ne engem, hanem a kérdésre összpontosítsatok, zsidózás nélkül!
2010. máj. 21. 20:33
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi, érdekeseket mondtok mindannyian, kivétel nélkül! És igen én is így gondolom, 66% nagyon jól megfogalmaztad. Annyi talán még hozzá tartozik, hogy az ilyesmit, hogy pl. Tatárjárás, 48-as szabadságharc, 56-os forradalom, II. Világháború, eszembe sem jut megkérdőjelezni, mivel ezeket egy egész ország élte át, több ezer, tízezer, százezer ember, több a szemtanú, és aki átélte. Ellenben ha holnapután kiderülne, hogy Kiss Pista 1944-ben lelőtt 10 embert a Váci utcában, abban kételkednék, mivel csak pár ember látta, pár szemtanú volt, így kitaláció, összeesküvés, stb. lehet. Persze ettől még lehet igaz.
2010. máj. 21. 21:25
 22/54 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, te vagy kicsit eltévedve.

A nyilasok 1944. október 15-én kerültek hatalomra, 16-án alakítottak kormányt.

A szovjetek 1944. szentestéjén zárták körbe a fővárost, de előtte már majdnem egy hónappal több helyen is megközelítették, december elejére már a Csepel-szigeten voltak. A nyilas kormány 1945 márciusáig hatalmon volt (a szovjetek február 13-án vették be a várost a kitörést követő napon). A nyilas kormány igaz, hogy kitelepült az osztrák határnál lévő gyepű-szállásra, de a pártszolgálatosok pl itt voltak a városban, sőt december 24-én és 25-én ők voltak azok, akik a Bécsi útnál az első nagy erejű szovjet támadást visszaverték, amíg meg nem érkeztek az SS-ek és a honvédek.

2010. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsi de ha téged emberek kivégzésén jár az anyad valami nagyon nincs rendben veled. Tök beteges hogy felmerült benned egy ilyen kérdés.
2010. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:

"Már bocsi de ha téged emberek kivégzésén jár az anyad valami nagyon nincs rendben veled. Tök beteges hogy felmerült benned egy ilyen kérdés."


Tanulj meg szöveget értelmezni barátom.

2010. máj. 21. 21:32
 25/54 A kérdező kommentje:
És fogalmazni...
2010. máj. 21. 21:33
 26/54 anonim ***** válasza:
0%
Mond meg hol van ebben a történelmi kérdés téged az érdekel hogy zajlott a kivégzés és ez elég beteg dolog.
2010. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Ha kötekedni jöttél, inkább menj aludni, vagy tedd fel a kérdésed külön egy másik kategóriában, köszöntem, pszichiáter úr.
2010. máj. 21. 21:36
 28/54 anonim ***** válasza:
22%

te meg olvasni

lehet jót tenne ha újra olvasnád a töri könyveidet

2010. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 bumbi02 ***** válasza:
60%
többnyire a ruháikat (ugyanugy mint a gázkamráknál) elvették tölük ami értékesebb volt, mint például a cipőket... és a dunába lőtt emberek emlékére vannak ott azok a cipők.. és hogy számodra nincs bizonyitva... nem volt az annyira régen.. keressd meg valamelyiknek a gyerekét hogyha tulélte, testvérét, vagy akár anyját...sokkal könnyebb bebizonyitani azt hogy ott valakit belelöttek mint azt hogy petőfi bizony elszavalta a nemzeti dalt és hogy ő ott főszereplő volt...csak azt minek megkérdöjelezni azzal nem lehet provokálni...
2010. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

"te meg olvasni

lehet jót tenne ha újra olvasnád a töri könyveidet"


Ami a történelemkönyvekben van az az igazság? Nagyobb műveletlenségre vall ezt elhinni.

2010. máj. 21. 21:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!