Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem akarok kötekedni, egy...

Nem akarok kötekedni, egy történelemmel kapcsolatos kérdést feltehetek?

Figyelt kérdés
Szóval, van a rakparton a műemlék, a sok cipő ugyebár. Na már most, csak úgy eszembe jutott, ha a nyilas katonák állítólag embereket lőttek bele a Dunába, akkor miért vetették le előtte a cipőjüket?! Tényleg nem értem, én ha valakit belelőnék egy folyóba, tennék rá, hogy rajta van-e a cipője vagy nincs. Miért csak a cipőjüket vetették le (és miért hagyták ott?!), miért nem az egész ruhájukat. Tényleg, ha valakinek van valami története, indoka, véleménye, azt szívesen olvasom. Tudom, megfogom kapni hogy náci, antiszemita, bunkó vagyok, de már megszoktam. Elárulom egyik sem vagyok, csak mindössze kíváncsi, és reálisan gondolkodó. Köszi mindenkinek a válaszát! Kérlek titeket ne egymást szidjátok majd, meg ne engem, hanem a kérdésre összpontosítsatok, zsidózás nélkül!
2010. máj. 21. 20:33
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Petőfi sosem szavalta el a Nemzeti Dalt nyilvánosan 1848 márc. 15-én.
2010. máj. 21. 21:39
 32/54 A kérdező kommentje:
sosem = nem
2010. máj. 21. 21:39
 33/54 anonim ***** válasza:
24%

nem hazugság

mert amit radikális oldalakon olvasol az igazság?

Nagyobb műveletlenségre vall azt elhinni.

2010. máj. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

"nem hazugság

mert amit radikális oldalakon olvasol az igazság?

Nagyobb műveletlenségre vall azt elhinni."


Azt sem hiszem el, csak ha bizonyítják, vagy a saját bőrömön tapasztalom.

2010. máj. 21. 21:40
 35/54 A kérdező kommentje:
Aki kételkedik valamiben, az miért provokátor? Nem "tényekben" kételkedem. Nem abban kételkedem, hogy volt II. Világháború, hogy voltak koncentrációs lágerek, hogy volt tatárjárás.
2010. máj. 21. 21:41
 36/54 anonim ***** válasza:

na de egy normális történelem könyv tele van forrásokkal ,azok általában hitelesek, mivel egy elfogadott töri könyvben vannak. a források pedig bizonyítják igazságot

valószínűleg ha kinyitod a töri könyved ennél a témánál találsz egy csomó forrást,bizonyítékot.

2010. máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Hiszek a mondásban miszerint: "A történelmet a győztesek írják".
2010. máj. 21. 21:43
 38/54 anonim ***** válasza:
ez természetesen igaz de nem huszadik századra,és nem a Dunába lövésekre, nem lehet ennyire általánosítani.
2010. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

"ez természetesen igaz de nem huszadik századra,és nem a Dunába lövésekre, nem lehet ennyire általánosítani."


Általánosítani valóban nem, viszont nem mondhatod száz százalékig biztosra, hogy minden úgy történt ahogy...

2010. máj. 21. 21:47
 40/54 anonim ***** válasza:

ilyen elven semmire sem lehet ezt mondani.

,de szerintem ami 99% biztos hogy úgy van arra nem kell az állítólag szócskát használni...

2010. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!