Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan jó elképze...

Miért tartják sokan jó elképzelésnek kultúrák társadalmak összekeveredését? Én nem tartom jó dolognak

Figyelt kérdés
Emlékszem gyerekkori nyaralásaimra. Legjobb dolog volt hogy elmentünk egy idegen országba és teljesen más volt minden. Nem értettünk egy mukkot se de senkit nem zavart. Tőlünk teljesen más környezetet és embereket ismerhettünk meg. Ez is volt a nyaralás lényege.
2017. ápr. 9. 23:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Én más kultúrából való emberek tömeges betelepítésére gondoltam"


Azért ez több, mint 900 éves folyamat.

[link]

2017. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha meg akarja őrizni kultúráját, vallását"

Azért ne csináljunk már a bolhából elefántot! Magyarországon - ha erre gondolsz, nem sokan foglalkoznak a vallásukkal. Másfelől ha mégis, az nem korlátozza a hitgyakorlásukat, ha valaki másnak más a hite. "Ha Isten velünk, ki ellenünk" - ennyit kéne feltenni, és a keresztény hívők szerint velük az Isten.

2017. ápr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

" Már elég régóta keveredtek kultúrák, feketék, fehérekkel csak hogy két szélsőséges példát említsek."


De még mindig nem az igazi.

Ugye hallottál már pl. az usákoknál létező "gettókról"?

2017. ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A keveredés jó szó. Jó elképzelés. A keverés viszont rossz szó, rossz elképzelés.

A kultúrák azóta keverednek, mióta kultúra létezik. Az ősember is vándorolt, miközben élelmet, jobb megélhetést keresett. Minden keveredés lényege ez. A magyarok is elmentek a pusztákról, egészen ide, a Kárpát medencéig. Ezzel semmi baj.


Ha azonban mesterségesen, haszonszerzési céllal tömegesen vonszolnak el feketéket a fehér Amerikába, ha a fehérem odamennek a sárga (indián) Amerikába, kiirtják az őslakosságot, ha haszonszerzésből újkori háborúkat indítanak országokban, hogy ott az ő bábjaik uralkodjanak, ha a háborúk azért kellenek, hogy a fegyvergyártók gazdagodjanak, ezáltal viszont sok országból akaratuk ellenére meneküljenek, az nem jó. Az nem kultúrák keveredése, hanem kultúrák erőszakos keverése. Ez zajlik ma. Nem jönne milliós pakisztáni tömeg, ha ott nem csináltak volna káoszt. Ne jönne többmilliós szíriai, ha ott nem szítanak háborút azért, hogy kinek a bábja szolgáltassa ki országát. Nem jönne sokmilliós afrikai tömeg, nem akarnak ők a Földközi tengerbe veszni, ha cinikus fegyvergyártó országok nem vinnék oda tömegével a fegyvereket újkori rablóbandáknak. Ha nem robbantották volna ki az északafrikai arab országokban az álszabadság álforradalmát, nem lenne ott ma se jó élet, de a döntő többség elviselné, természetesnek tartaná. Ha azonban szétlövik otthonát, rokonait, menekülni fog. A mai migránsválság nem kultúrák keveredése, hanem kétségbeesett menekülők biztonságosabb helyet keresése bármi áron. Ez a kultúrák legocsmányabb erőszakos keverése.


A középkorban számos külföldi diák (köztük sok magyar) tanult az első egyetemeken. Ott valóban kultúrák keveredtek. Ott a megismerés vágya hajtotta a szereplőket, nem utálták egymást, és vitték haza az új ismereteket. Ettől lehetett nagy az akkori magyarság, ettől tudunk humanizmusról, reneszánszról és sok másról. És ettől tudtak rólunk, szokásainkról, amit érdekesnek és tiszteletre méltónak tartott a nagy többség. Ha ma elmegy egy kutató külföldre (mindegy honnan és hová), kíváncsi, beilleszkedik, de közben átadja saját szokásait is. Aki vevő erre, veszi, akit zavar, nem veszi. Nincs probléma. De ha tömegével érkeznek olyan emberek, akik nem kíváncsiságból, hanem kényszerből érkeznek (tetszik nem tetszik, ilyen a mai magyar munkavállalók döntő többsége, mintegy félmillió ember), azok frusztráltak és türelmetlenek. Sokan vannak, tehát biztosan találkoznak olyanokkal, akik nem értik őket, ezért zavarásként élik meg. Ez már nem természetes.

2017. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Én más kultúrából való emberek tömeges betelepítésére gondoltam."


Még szerencse, hogy ilyen nem történik. Ezt én is ellenezném.

2017. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Van néhány példa a történlemben, amikor az ilyesmi hosszútávon kifejezetten hasznos volt.

1066 körül Vilmos király egyesítette az angolszászokat és a normanokat az eltérő vallás kultúra ellenére, és így lett Anglia a világ egyik legerősebb állama. Nyilván ez nem volt konfliktusmentes dolog, de hosszútávon megérte.

2017. ápr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A fejlődő v fejlett országok népei önmagukban halálra vannak itélve.Magyar meg pláne az mivel életképtelen .
2017. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!