Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a fiatalok többségét nem érdekli a politika?

Figyelt kérdés

Sem a fiúkat, sem a lányokat. Akárhányszor felhoztam valamilyen politikához kapcsolódó témát, tereltek. Nem tudtak reagálni, nem is akartak, és a válaszuk is az volt, hogy nem érdekli őket (közben szerintem csak nem értik). Mégis, izgalmasabb instagramozni, reggelit mutatni, meg bulizni, fiúzni, csajozni. Ez teljesen rendben van, 21 éves vagyok, én sem vagyok teljesen zárkózott ilyen téren, de szintén izgalmasnak tartom a történelmet és a jelenkor helyzetét. Nincs kivel beszélgetnem ilyesmiről, mert egy barátom sem hajlandó meghallgatni, beszélhetek a falnak.

Van egy jogásznő ismerősöm is, aki szintén elcsendesül, és nem tud vitatkozni.

Bizonyára, rossz emberek között vagyok, de elég tág az ismerettségi köröm, és így sem. Mi okozza ezt?

Korábban, értelmiségi körökben aktuális téma volt fiatalok között is.



2017. márc. 29. 21:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ezt nem is lehet politizálásnak nevezni, mert extrém esetről van szó. Tudom, csak példaként: Szlovákiában a fiatal szavazók többsége által került be a neonáci/fasiszta párt a parlamentbe. Tehát teljesen megértem, mire gondoltál.


Szerintem többek között a politika iránti érdeklődés csak tágítja a látókört, kevésbé lesz becsapható és befolyásolható az ember, mire felnő.

2017. márc. 29. 22:58
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán hiszek a konstruktív vitákban. Ha valakit tényleg érdekel a politika, annak valószínűleg van viszonylag stabil álláspontja is a dolgokról, és ha két, egymással homlokegyenest ellentétes álláspontú ember elkezd politizálni, akkor rövid időn belül jó esetben egymás kedvenc politikusát, rosszabb esetben egymást kezdik el anyázni. Függetlenül attól, hogy a vita a kocsmában vagy egy tévéstúdióban zajlik.
2017. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
A politikusok is úgy vitáznak, hogy megpróbálják ezt az anyázást egy diplomatikus szókinccsel kompenzálni. Szerintem ebben rejlik a lényeg. Illetve nem csak két párt támogatásáról/szidásáról szól egy politikai vita, hanem előjönnek a gazdasági, történelmi, jogi, filozófiai ismeretek is. A viszonylag és a stabil nekem nem pászol, bár élvezetes, milyen érvelőtechnikával tudjuk/nem tudjuk meggyőzni a másikat.
2017. márc. 29. 23:14
 14/22 A kérdező kommentje:
*érveléstechnika
2017. márc. 29. 23:22
 15/22 anonim ***** válasza:

Mi viszont nem vagyunk politikusok, úgyhogy nekünk megengedett az anyázás is.

A politikai szimpátia jó esetben egyszerre alapul bizonyos fokú gazdasági, jogi, történelmi, filozófiai ismereteken, és az ilyet elég nehéz egy kis vitával ellenkező irányba billenteni.

A másik meggyőzésében ugyanúgy nem hiszek, mint a konstruktív vitában. Illetve simán meggyőzök percek alatt egy befolyásolható, saját értékrenddel nem rendelkező embert, csak értelmét nem látom, mivel holnap bárki meggyőzheti az ellenkezőjéről. Ugyanígy tisztában vagyok azzal, hogy a másik oldal elvhű támogatóit nem tudnám meggyőzni, ahogy ő sem engem. Ezért aztán - ahogy egy korábbi válaszoló is írta - én sem szoktam vad politizálásba kezdeni olyan ismerőseimmel, akiről tudom, hogy a másik oldalon állunk. Elfogadom, simán lehet ettől jó a kapcsolatunk. Ha pedig provokál felveszem a kesztyűt, aminek persze borítékolhatóan semmi értelme.

2017. márc. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

Azért,mert a többségük még nem él önálló életet.

Majd,ha dolgozni fognak,és rájönnek,hogy abból megélni is nehéz,nemhogy bulizgatni,akkor fogja őket érdekelni..

2017. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Régen engem se érdekelt, de mióta dolgozom és ezeket a szánalmas béreket is jól megadóztatják, nem is beszélve pl az áfa mértékéről, érdekel, hogy hova megy a sok pénz.

Nos amit látok, az enyhén szólva felháborító, de a kilátások se jobbak.

Ilyen helyzetbe nincs min csodálkozni, hogy az emberek egy része elfordul az politikától/politikusoktól, a másik fele meg erősen szélsőséges lesz.

Ezt a kormányt pedig látszólag semmi más nem érdekli, minthogy legyen vmi közös ellenség akire mutogatni lehet, kritikák nem érdeklik, a nép akarata smafu, ha meg valaki nem ért egyet velük az kommunista libsi, a lelépők meg hazaárulók.

Ezek után ne csodálkozzunk, ha a fiatalok (de nem csak ők) nem akarnak részt venni ebben a cirkuszban.

2017. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
A politikusok jelentos anyagi haszonert vallaljak ezeket a vitakat. Egyebkent ertem, hogy mi a problemad, de ahogyan itt tobben mar elmondtak, egy barattal valo osszeveszes kilatasba helyezese nem motivacio vitainditasra.. en mondjuk pont ugy osszevesztem egy baratommal egy politikai "beszelgetes" alkalmaval, hogy ott hagyott az etteremben...mindenki elott. Hozzateszem, nem a hazai politikai eletrol vitaztunk, mert arrol nincs mit...
2017. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért nem foglalkozom vele, mert nem vagyok kíváncsi "parasztként" a "gazdagok" verbális vitáját hallgatni/nézni. Attól sem lennék előrébb ha követném a politizálást, hisz ugyanúgy 150 ezret fogok hazavinni, a benzint amit benyel a tank szintén ki kell fizetni, egyszóval átlag emberként butaság foglalkozni vele, hisz semmi beleszólásunk nincsen amit felettünk csinálnak, azon meg minek idegesítsem magam hogy 180 milliárdért terveznek megint stadiont.


Viszont azt tudni kell hogy az ismeretségemben, mindenki, többek között én is szidja az egész Parlamentet hogy nyomorban kell élni, állandóan kibabrálnak a dolgozó emberrel.

24F

2017. márc. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a kérdés ugyanolyan jogos, mintha azt tenném fel, miért nem szeret filozofálni az átlag emberek nagyrésze pl. Nietzschéről? Illetve mondhatnám, ha én Locket kedvelem, a másik pedig Hegelt, az eltérő nézeteink miatt már értelmetlen érvelni, átbeszélni egy adott nézőpontot. Aki képtelen visszatartani az indulatosságát, az nem lehet egy erős jellem.
2017. márc. 30. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!