Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a fiatalok többségét nem érdekli a politika?

Figyelt kérdés

Sem a fiúkat, sem a lányokat. Akárhányszor felhoztam valamilyen politikához kapcsolódó témát, tereltek. Nem tudtak reagálni, nem is akartak, és a válaszuk is az volt, hogy nem érdekli őket (közben szerintem csak nem értik). Mégis, izgalmasabb instagramozni, reggelit mutatni, meg bulizni, fiúzni, csajozni. Ez teljesen rendben van, 21 éves vagyok, én sem vagyok teljesen zárkózott ilyen téren, de szintén izgalmasnak tartom a történelmet és a jelenkor helyzetét. Nincs kivel beszélgetnem ilyesmiről, mert egy barátom sem hajlandó meghallgatni, beszélhetek a falnak.

Van egy jogásznő ismerősöm is, aki szintén elcsendesül, és nem tud vitatkozni.

Bizonyára, rossz emberek között vagyok, de elég tág az ismerettségi köröm, és így sem. Mi okozza ezt?

Korábban, értelmiségi körökben aktuális téma volt fiatalok között is.



2017. márc. 29. 21:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
3%
A fiatalokat nem érdekli a politika mert más se nagyon. A munka se érdekli őket.
2017. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez a kérdésem szempontjából irreleváns, én az okára vagyok kíváncsi.
2017. márc. 29. 21:52
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy világméretű probléma , hogy az aktuális generációt nem érdekli semmi más csak saját maga. Minek foglalkozzon politikával , ha csak annyi beleszólása van hogy melyik bohocócra szavaz 4 éventem?
2017. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Mert elegük van a Fidesz hazugságaiból, az állandó uszításból, gyűlöletkeltésből. Elegük van abból, hogy egyre rosszabb az átlagembernek élni ebben az országban. A fiataloknak nincs jövőképük, hacsak nem mennek el külföldre.

De nincs is olyan párt, vagy politikus, aki hiteles lenne és akiben bízni lehetne.

Értelmetlen politikáról beszélni, ha nincs valós alternatíva.

2017. márc. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
A fiatalokat sosem foglalkoztatta különösebben a politika, viszont ha mégis, teszik azt mindennemű élettapasztalat és tárgyi ismeretek hiányában is olyan magabiztos elánnal, hogy talán nem is olyan nagy baj ez.
2017. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Itt nem az probléma, hogy nem szeretik, hanem abszolút neutrális, közönyös a hozzáállásuk.
2017. márc. 29. 22:11
 7/22 A kérdező kommentje:
Túrórudi: Ez egy csúnya általánosítás. Én sem úgy írtam, hogy minden fiatal közömbös a téma iránt, hanem a fiatalok többsége sajnos, az. Úgy gondolom, akit valamilyen szintén érdekel a politika (bár nincs élettapasztalata, sem tárgyi tudása), inkább beszéljen róla elánnal, mint teljesen érdektelenül, az utóbbival sajnos képtelenség érvelni.
2017. márc. 29. 22:17
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy nem érdekli őket. Én pl. nem akarok összeveszni egy ilyen témán. Tudom egyes ismerőseimről hogy az enyéimmel teljesen ellentétes nézeteket vallanak, de ezt leszámítva tök jól megvagyunk. Most miért tegyem tönkre a kapcsolatunkat?
2017. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mert léteznek konstruktív viták, ahol mindkét fél tiszteli egymás nézőpontját, de érdekes és izgalmas érvelni. Mint a sakkozás.
2017. márc. 29. 22:31
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, csúnya általánosításra sikeredett, talán eltúloztam. Mindenesetre vicces, mikor egy ifjú titán elmondja, mit kell gondolnom például egy olyan korszakról, annak politikusáról, amiben ő - esetleg velem ellentétben - még nem élt, vagy legalábbis a homokozót túrta. Persze olyan is van, aki informálódik, olvas, kérdez, ezek alapján mérlegel és alkot véleményt. De én abban se látok semmi kivetnivalót, ha ebben a korban még inkább más dolgok foglalkoztatják az embert.
2017. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!