Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Világpolgárnak érzed magad?

Világpolgárnak érzed magad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 21:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
62%

Ez a válasz 37%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:56


hát hallod, attól h lepontozzátok, tényleg őket szokták általában ez alatt a szó alatt érteni ^^

2010. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Én is mint nacionalista , konzervativ jobboldali , inkább magyar vagyok mint világpolgár !
2010. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%

Milyen érdekes, hogy azokat, akik igennel válaszoltak, egytől-egyig lehúzták, akik nemmel, azoknál mind ott a 100%.


Pedig ők is csak a kérdésre válaszoltak...


Ebből nekem ismét az jön le, hogy bár talán a "világpolgárok" nem akkora überhazafiak, de legalább nem tépik le a másik fejét, ha az nem azt a nótát fütyüli, amit ők.


És tudjátok, az ilyen ember számomra sokkal szimpatikusabb.

2010. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én az egyik 100%-os nem-es vagyok. Nem vagyok überhazafi és nacionalista sem. De sosem voltam külföldön. SOHA. Hogy lehetnék világpolgár, ha csak Mo-t ismerem? :DDDD


Az elméletedről ennyit. Az, hogy felpontoztak, nem az én hibám, erényem, gondom. És amúgy sem érdekel.

2010. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ez egy nagy fa.zság! Senki sem lehet világpolgár. Max. Körösi Csoma Sándor, vagy meg ő sem. Ahhoz ugyanis szerintem minden országot ismerned kéne, lakni benne, otthonosan mozogni. Ezt senki nem tudja megtenni.


Sokan elfelejtik, hogy a világ nem csupán usa-ból, izraelből, meg franciaországból, nyugat-európából áll.

Van még sokkal több pólusa és aspektusa!

Lásd az arab országokat. Vagy ismerd meg az afrikaiakat. Nem beszélve a hatalmas Kínáról. Vagy a rejtélyes multikulturális Indiáról, amiről/amikről egy átlagos magyar semmit sem tud,illetve semmit sem tudhat a magáénak!


Szóval nevezheted magadat világpolgárnak, de attól még csak egy hamburger és popcornzabáló, buta, amerikanizálódott, plázajáró, agymosott, szűklátókürő, keveset olvasó, műveletlen FOGYASZTÓ vagy, nem sokkal több. (ez most nagy átlagban igaz a magukat világpolgároknak nevezőkre)


Vegyük hozzá, hogy a polgár szó azt is takarja, hogy valamelyest otthon van az ember valahol, az adott társadalomnak egy iskolázott, dolgozó, bizonyos jogokkal is rendelkező tagja. Hát így pláne nem lehet senki világpolgár.

Angliában egy mosogató rabszolga vagy, az usa-ban csak egy bevándorló babysitter a mexikói kertészszolga mellett,

irakban egy ellenséges megszálló katona, görögországban csak egy túrista, akiről pénzt lehet lehúzni, németországban, ausztriában csak "a szegény rokon", szlovákiában egy persona non grata, a távolkeleten egy idegen, semmi több.


CSAK ITTHON VAGY VALAKI! CSAK OTTHON LEHETSZ POLGÁR! A HAZÁDBAN! EZÉRT MINDIG EZ LEGYEN SZÁMODRA A LEGDRÁGÁBB RÉSZE A VILÁGNAK!

2010. szept. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!