Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akarsz/akartál katona...

Miért akarsz/akartál katona lenni? Miért érzed alkalmasnak magad erre a pályára?

Figyelt kérdés
Csak pusztán kíváncsi vagyok, mi motiválja azt, mit érez az, aki ezt a hivatást választja. :)
2011. ápr. 26. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sokakat a korai nyugdíj motiválta. Úgy mint a rendőri vagy tűzoltói pályára.

A jövőben kevesebben fognak ezekre menni.

2011. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Én azért akarok katona lenni,mert úgy érzem,hogy ott válik igazán a fiú férfivá.Meg hát jó ha van az embernek némi tapasztalata a harctéren.Ha bármi baj történek esetleg megtámadják az országot akkor bármikkor bevethető vagyok és mehetek harcolni a családomért és a szabadságunkért,mert ugye bár a Magyar lóra termet nem szamárra.


De engem az motivál,hogy ki juthassak Afganisztánba.Afganisztán segítséget kért a tőlünk és én segítek nekik önként.Ott kb most az van ami Magyarországon is volt 1956-ban. Csak a Magyarok mennek és segítenek a bajbajutottakon.Megsajnáltam az Afgán népet.Mikkor mi Magyarok kértünk segítséget 56-ban akkor mindenki ígért fűt fát.Mikkor ki tört a forradalom és vártuk a megmentő Amerikát akkor nem jött egy katona se csak ígérgetés.Minket meg tapostak a ruszkik a tankjaikkal.Amerika akkor bebizonyította,hogy egy mocskos áruló hazug ország.Én nem akarok ezek közé tartozni.Segítséget kértek és én megyek.Meg hát még az is tetszik amit az előttem szóló le írt,hogy korai nyugdíj meg ingyenes ellátás a Honvédkórházban stb...

Meg hát majd dicsekedhetek az unokáimnak,hogy én megjártam a poklot és győztem.Meg majd talán mutogatom neki a háborús sérüléseket meg majd mesélhetem neki a nagy hőstetteimet.(Ha csak meg nem halok odakint)

2011. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amerikát akkor nem jött egy katona se csak ígérgetés"


A magyar rádióban ment az, hogy jönnek.

Az elnök a beiktatási beszédében megmondta, hogy ne is reménykedjünk mert nem jönnek.

2011. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pro Patria ***** válasza:
5%
"A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:01" - hány éves vagy, 14?..
2011. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mr.Super TNT ***** válasza:
96%

Én azért akarok katona lenni ,mert ez az álmom. Itt lehetőségem van mentálisan és testileg is fejlődni sokkal erősebbé válhatok ,hogy majd megvédhessem azokat akik számomra fontosak és ebbe beletartoznak azok az emberek is akik békés és nyugodt életre vágynak. Ez egy szervezet és fegyelmezett közösség aminek a tagjai közös erővel küzdik le az életben felmerülő nehéz és sokak számára megoldhatatlan akadályokat. Nem csak háború létezik a világon a katonáknak a békét kell védeni. A katona nem egy eszköz és még csak nem is a háború a létezésének értelme. Szerintem az tudja megérteni mások gyűlöletét és az erőszakot aki meg is tapasztalja én szeretném legyőzni magát a gyűlöletet és ehhez meg kell értenem annak a megszületését. Én kiképző akarok lenni ,de ehhez sok tapasztalatra van szükségem. Szeretném felül múlni az előző generációt ,hogy majd a következő engem múljon felül és szeretném ha ez a lánc egy hosszan tartó és időtálló folyamattá váljon. Minden ilyen hazafiasság mögé bújtatott nagy nemzeti érzelmes marhaság fölösleges szerintem nem csak mi vagyunk ezen a bolygón ezért fontos ,hogy a világon a nemzetiségtől vagy rassztól függetlenül segítsünk minden emberen az erőszak pl. a népirtás vagy mások alapvető emberi jogainak sárba tiprása ellen fel kell lépni. A katonaság egy életforma rengeteg teherrel és kötelezettséggel sokan azt hiszik olyan mint amit a moziban látnak ,de a valóság kemény ,rideg és kegyetlen. Kemény és kihívásokkal teli pálya ha az ember a szívét lelkét beleadja. Én azért választottam ezt az utat ,mert én pontosan ezekre a kemény kihívásokra vágyok szeretnék hasznos és értelmes dolgot csinálni és olyan munkát végezni ami a szívemhez közel áll.

Ezenfelül van lehetőségem sportolni és elutazni más országokba ahol megismerkedhetek különböző kultúrákkal ,emberekkel és segíthetek másokon.

Bebizonyítom azt is ,hogy ha nem is születik valaki zseninek vagy gazdagnak vagy nincsen semmilyen protekciója akkor is elérheti az álmait. Számomra a cél nélküli élet egyenlő a hallal. Nem adom fel megyek előre még akkor is ha mások lehetetlennek találják nincs szükségem realitásra ,mert az csak megbéklyóz.

2011. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

"A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:01"


Leányregénybe jó lesz ez a pár sor.

2011. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pro Patria ***** válasza:
"A válasz megírásának időpontja: ma 09:34" - Na! Ezt viszont akár beiktathatnánk így szóról szóra minden katonának követendő hitvallásként is!
2011. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mr.Super TNT, nagyon tetszik ez a válasz. :)
2011. ápr. 27. 22:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Mr.Super TNT


Ez így van szó szerint.A katonaságban összetartás van.Nincs az,hogy valakit cikiznek,mert hülyén áll a szeme vagy az,hogy kiutálnak valakit.100% összetartás van.Én is ezért akarok majd katona lenni.Katonaként biztonságban fogom érezni magam,mert tudom,hogy aki mellettem lesz a lövészárokban az 101%-ig megbízható és a tűzbe tenné értünk a kezét.Ahogy én is majd a bajtáraimért.Én csak attól félek,hogy majd kiröhögnek a zuhanyzóban,mert nincs 10cm-nél nagyobb a péniszem

2011. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én mióta az eszemet tudom, katona szeretnék lenni. :)

Már oviban is játék katonákkal, meg tankokkal játszottam :D

Én amúgy én csak a hazámat szeretném szolgálni :) Engem ez motivál :)

2013. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!