Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Világpolgárnak érzed magad?

Világpolgárnak érzed magad?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 21:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam annak és nem is vagyok az.
2010. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
igen :)
2010. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Határozott nem.
2010. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
általában ezt a szót a zsidókra szokták használni, amúgy 21:31 el én is egyetértek
2010. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Egészségesen nacionalista vagyok, de ettől még nincsen bajom más népekkel, sem a kultúrájukkal. Csak úgy érzem, hogy a magyar kultúra jóval több annál, mint amennyit most kapunk belőle. Ezért ahelyett, hogy azt nézzük, épp mi menő Amerikában, Franciaországban, Angliában, inkább a sajátjainkkal kellene foglalkozni, azokkal, amik pozitív irányban megkülönböztetnek az összes többi néptől. Gyönyörű a nyelvünk, gyönyörű ez az ország (természetre gondolok), Kárpát-Medence az egyik legjobb hely a Földön, és nálunk élnek a legszebb lányok:p
2010. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%
igen
2010. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%
Magyarország az én hazám, itt ringattak bölcsőmben, s nevelt fel anyám. Más tájak után hazavágytam én, csendes kis házamban fogadott a fény. Nemzetem himnusza fülembe cseng,áldjon, vagy verjen sors keze itt élned hallnod kell.
2010. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%

Ha még sokáig tűrjük a "világpolgárok" RABLÁSÁT országunkban, akkor leszünk mi még


világszegényei is!

2010. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
55%

"Én elsősorban vagyok ember,és másodsorban francia,szükségképpen vagyok ember és véletlenül francia." Azt hiszem Montesquieu mondta, de javítsatok ki, ha tévedek! Én ugyanezt vallom, csak a francia helyett a magyarral. Ha nem lenne Föld, nem lenne Magyarország sem, tehát én elsősorban a Föld bolygó polgára vagyok, és azon belül csak véletlenül magyar, aminek persze nagyon örülök, mert szeretem a magyar kultúrát, de én is átveszek más kultúrákból is dolgokat.

Ezt már egy másik kérdésnél is elmondtam, és erre valakinek az volt a válasza, hogy lesülne a bőr a képéről, ha ő ilyet merne leírni, és esküszöm, nem értem, mi ezzel a baj! Ettől én még szeretek magyarnak lenni, csak fontosabb tényező az, hogy egy humanoid lény vagyok, aki a Föld nevű bolygón lakik. A Föld polgárainak úgyis vannak közös tulajdonságaik, és csak ez után következnek a nemzeti jellegzetességek. Olyan ez, mint a sötétkék (földi polgár) és a világoskék, amihez hozzáadták a fehéret (az adott nemzet kultúrája/szemléletmódja).

Konklúzió: Igen, annak érzem magam :) És te, Kedves Kérdező?

2010. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
35%
Miért pontozzátok le azt, aki igen? Tökéletesen hasznos válasz a kérdésre.
2010. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!