Miért kell adó formájában kifizetnem a másoknak nyújtott szolgáltatásokat? Miért nem elég, ha csak azért fizetek, amit használok? Ez így nem intézményesített rablás?
Ma már elég könnyű kiszámolni ki mennyibe kerül az államnak!
Mielőtt valaki a szolidaritásról kezd el magyarázni: A szolidaritás önkéntes, az adófizetés nem.
De szép, visszaolvastam az nyolcadik oldalt és most jöttem rá, hogy bár alap az okozati összefüggés a kérdező és az # 72-es között, de a kérdező minarchizmusban még a másik válaszoló az anarchokapitalizmusban hisz.
Akkor viszont visszavonom a #77-es válaszom első felét.
"A kényes kérdésekkel majd foglalkozzunk akkor, ha ezen túl vagyunk!"
Milyen kényes kérdés, ha már a jövőt illetően sincsen közös nézet, sőt két politikai irányzat között máris ellentmondás van. Ugye a másikra nem lehet rákényszeríteni semmit, de ha mind a kettő nézet terjed, akkor megint szembe szét fog szakadni a társadalom. Itt ez lesz, ott az lesz.
Esetleg arra van tervezet, hogy a társadalmat, hogyan vezetik át ebbe az új rendszerben, ha eljön az ideje?
Én - mint anarcho-kapitalista - nagyon szívesen dolgozok együtt minarchistákkal, mivel az államhatalom jelenlegi méretének a visszaszorítása a közös küldetésünk és feladatunk. És valóban, miután eloltottuk az egész nemzetet felemésztő lángvihart, utána ráér az olyan távoli részletekről beszélni, hogy akik szeretnék, magánvédelmet vásárolhassanak maguknak az állami helyett. Egyelőre a problémáink sokkal égetőbbek és károsabbak annál, minthogy a minarchista-anarchista vitát folytassuk, ami - egyébként - érdekes és hasznos, de nem visz előre minket abban, hogy valóban élhetőbb országot teremtsünk magunknak és a gyermekeinknek belátható időn belül, mielőtt felemészti az állam és a szocialista közvélemény a szabadság megmaradt szikráját.
A kommunizmus meg akkor is kommunizmus marad, ha fizikusokat raksz a tervezőbizottság élére.
Látom még mindig nem értitek. Megakartok győzni, hogy az majd sokkal jobb életünk lesz abban a rendszerben, de semmit nem tudtok mondani arról, hogy mi lesz, de már szabadítanál.
Most így számomra olyan, mint a kommunizmus. Meg van a cél, de hogyan, miként, milyen áron és mennyi idő alatt jutunk el oda, azt senki sem tudja.
"Mi van akkor, ha az én végtelen szabadságom másoknak szabadság hiányt okoz?"
Erőszak nélkül csak az önkéntesség marad. Ha valaki nem óhajt veled együttműködni szimplán mellőzni fog téged.
"És mi a baj a kommunizmussal? Ott sem lennének adók, mindenki egyenlő lenne. Ez is lehet egy jövőkép."
A kommunizmus erőszakra épül, mivel el kell venni a közös tulajdonra szánt javakat attól, aki megtermelte és esetleg nem akarja a közösség javára bocsátani. Ha nem cselekedhetsz a saját érdekeid mentén, akkor elvesznek a motivációid. A kommunista társadalmak szükségszerűen hanyatló társadalmak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!