Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberális embereknek mi a...

A liberális embereknek mi a véleménye a fegyvertartásról?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 20:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az abortusz is érdekelne ugyanilyen szempontból.
2014. aug. 3. 20:48
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem támogatják a fegyvertartást.
2014. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

En liberalis vagyok. Szerintem ha valaki otthon tart fegyvert azzal nincs gond, csak az utcan ne hordja magaval.


Az abortuszrol az a velemenyem, hogy sajnalom a szegeny kis magzatokat, de megertem azt is ha egy anya ilyen döntest hoz, biztos komoly oka van ra, ha nem akarja megtartani.

2014. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
12%

A válaszomat előre le lehet pontozni!


Transzszexuális és leszbikus vagyok, "liberális", bár nem értem, hogy nem az az alapvető beállítása mindenkinek, hogy minden ember egyenlő és szabad...mindegy.


Fegyvert adni civilek kezébe teljesen felesleges. Szükségtelen, én nyugodtabb vagyok, hogy nincs az mint az USA-ban. Rendőrnek legyen fegyvere, senki másnak ne.


Abortusz: teljesen ellenzem, az emberi élet szent.

Ha az anya életét veszélyezteti a terhesség vagy erőszak eredménye a baba, akkor az anya dönthetne ebben. De amúgy tiltanám, persze megfelelő felvilágosítás és árvaházak mellett. Megdöbbentő számomra, hogy sokan még most is pl. megszakítással védekeznek, ez az oldal is tele van ilyen kérdésekkel.

Ha beteg babáról van szó, akkor nem tudom. Nem vagyok olyan arrogáns, hogy azt gondoljam egy Down-szindrómás élete kevesebbet ér, mint Mozart élete. Viszont mérlegelni kell, hogy milyen életet tudna élni adott esetben egy beteg baba.

2014. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%

Szeretném ha lenne szabad fegyvertartás mert jó dolog, de ha lenne választás ilyenről akkor nemmel szavaznék mert lehet jól ellehet szórakozni ilyennel és megvédeni magadat is jó, de sok rosszat is lehet velük csinálni és így már nem érné meg. Nem akarnék olyan országban élni mint az USA h este már szinte ki se mernek menni a lakásból.

Abortuszt pedig nem helyes, de ha szükséges akkor inkább végezzék el. Nem tudom pontosan hány hetes korig lehet elvégezni és tudom h már az egy élő ember, de még akkor se képes gondolkodni, nincs teljesen kifejlődve és ha a szülő nem akarja megtartani szíve joga, inkább vetessék el mint h kidobja az utcára vagy kukába esetleg megölje.

2014. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 intrepid ***** válasza:
0%
Ezen sokszor, sok emberrel agyaltam már, és arra jutottam, hogy inkább ne! Mi Magyarok elég indulatosak, hirtelen haragúak vagyunk, esetleges konfliktus esetén egyikőnk menne a temetőbe, a másik a börtönbe. Én amilyen hülye vagyok, megvenném a Desert Eaglét, ez egy hatalmas vas, hordanám egy darabig, soha nem lenne szükség rá, azután elkezdeném otthon hagyogatni, majd végképp nem hordani. Akkor meg minek? Ittasan tilos ilyet hordani, én meg szeretek sört inni, és gyakran meg is kínálnak egy sörrel. Nehéz nemet mondani, de ha nálam van a fegyver, kénytelen lennék rá.
2014. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
A liberális államokban hagyományosan szabad fegyvertartás van.
2014. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Támogatom, hogy az embereknek lehetősége legyen fegyvert tartani, de nagyon szigorú szabályokhoz kötném fegyverek elhelyezését és azt is, hogy ki kaphat. Azt semmiképp sem támogatnám, hogy az utcára magával vihesse valaki a fegyverét, de azt már igen, hogy az otthonában tarthasson lőfegyvert, hogyha úgy adódik, akkor megvédje magát.

Az abortuszt szintén támogatom.

2014. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
20%

Mindkettő téma is-is kategória, ahogy az összes többi hasonlóan megosztó kérdés. Egyformán vannak érvek és ellenérvek.


Fegyver: ellene vagyok, mert minek legyen?

Abortusz: A jelenlegi szabályozás asszem 12. hétig engedélyezi, szerintem ez rendben van, de én az apának is adnék beleszólási jogot.


Mindkét esetben alapvetően a tudatos magatartást kéne erősíteni a tiltás/engedélyezés végletekig menő szabályozása helyett.

2014. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fegyvertartás terén a legtöbb embernél nem az Egyesült Államok lebeg példaként.

Ott túlliberalizált a fegyvertartás, gyakorlatilag alapvető jog.


Véleményem szerint a svájci, kanadai minta sokkal inkább normálisabb, mint amilyen az Egyesült Államokban van.

2014. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!