Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a magyar embereknek...

Mit jelent a magyar embereknek Trianon?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy az átlag magyar embereknek mit is jelent Trianon.Véleményekre is kíváncsi vagyok,esetleg linkek. Gondolom vannak azoknak fáj ez az egész és van akik le se sz*ják. Többet szeretnék tudni erről!Köszönöm!
2012. nov. 13. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Nekem speciel semmit. Ugyanúgy felkelek reggel, elmegyek dolgozni, hazajövök, és megsétáltatom a kutyámat mintha nem történt volna meg.

Az is a történelem része mint bármelyik másik esemény, és ugyanúgy képes vagyok tényszerűen gondolni rá mint bármely más eseményre.

Nem forrong bennem indulat mert felnőtt létemre van annyi realitásérzékem, hogy majd' 100 év távlatából ezen már nem változtathatunk. Rossz úton jár ki emlékekből épít várat: ideje elnne előre nézni, és nem mindig azon keseregni, milyen jó volt régen. (Legyen az a régen emútnyócévvel ezelőtt, rendszerváltás előtt, vagy épp Trianon előtt.)

2012. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos Trianonnál sokkal komolyabb problémái is vannak mind az országunknak, mind a nyugati demokráciákban élő fehéreknek, illetve akik még ezt nem ismerték fel, majd később erre ők is rádöbbennek. Óriási népvándorlás zajlik, és nem katonasággal szorítják háttérbe a fehér embert, hanem azok saját maguk dugják a fejüket a hurokba különböző ártó hatások következtében.

Előbb ezeket kellene orvosolni, a részleges revízió csak ezután jöhetne szóba.

2012. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

A magyarság kollektív neurózisának szimbóluma. A helyett, hogy a jelen problémáival foglalkoznánk, a helyett hogy azokat a százezreket sajnálnánk, akik MA kénytelenek megélhetési lehetőség hiányában elhagyni a hazájukat, mi szépen elvagyunk egy 92 évvel ezelőtti problémával. Ki kéne már ezt nőni, túl kéne rajta lépni. Már egy másik válaszban is leírtam, hogy ez olyan, mintha mondjuk 15 éve ellopták volna a pénztárcámat elég sok pénzzel. Vajon mi erre a helyes reakció ma? Hát nem az, hogy fűnek-fának mondogatom, hogy mekkora tragédia, mekkora igazságtalanság ért. 15 éve még jogosan pampoghattam, de aztán fel kell tudni dolgozni, tudomásul kell venni, és túl kell lépni. Mert ha nem, akkor se kapom vissza, viszont nem tudok a mai kérdésekre koncentrálni, és még rosszabb helyzetbe kerülök. Aki erre nem képes, az neurotikus, és ha egy nép ilyen, akkor ott kollektív neurózis van. Nagyjából ez a helyzet velünk.


És ami külön ledöbbent, hogy a fiatalok, a tizenévesek mekkora vehemenciával csüngenek Trianonon. Ez is mutatja nekem, hogy reménytelen a helyzetünk.

2012. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

Elsővel nem értek egyet. Létezik egy nép, amelyik többezer év távlatából és visszatért oda ahonnan egykor elzavarták őket.

Ugyanazok akik azt sugallják idehaza, hogy bele kell nyugodni, meg túl kell rajta lépni, azok a fenti esetben meg azt mondják, hogy teljesen jogos, meg milyen nagyszerű dolog is volt az.

Aki magyar és revízióra gondol, az rögtön fasiszta. Akik kilobbizták, hogy visszaszerezzék a földet ahonnan egykor szétszóródtak, és ebben a világ legerősebb hatalma támogatta/támogatja őket, ők meg teljesen jogszerűen jártak/járnak el.

2012. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 bumbi02 ***** válasza:
79%
Én szükségesnek tartottam, és elkerülhetetlennek. Hiszen a nacionalizmus ébredésével mindenki saját államot akart magának. Várható volt hogy ez lesz, főleg ha eddig nem volt túl sok joguk. Ennek ellenére én is sajnálom hogy szétesett a több száz éves országunk. Változtatni ezen már nem kell, túl kell lépnünk, és a jelennel foglalkozni. Átlag ember életén nem javítana semmit se, ha Kolozsvár magyar határon belül lenne megint. A téma szerintem elég érdekes, Kárpát medencei versenyen - Rákóczi szövetség szervezése - is részt vettem belőle, ahol elég részletesen - külföldi irodalom, belföldi, korabeli irodalom - olvastam az egészről, bal és jobb oldalt is. 20. századi történelemben kedvenc témakörömnek mondható Trianon és a revizionista mozgalmak, még akkor is, ha tőlem távol áll a revizionizmus és irredentizmus.
2012. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

"teljesen jogos, meg milyen nagyszerű dolog is volt az"


Magyarország részt vett egy világháború kirobbantásában, meg kellett volna dícsérni ezért? Miért kell úgy beállítani mintha nem tettünk volna semmit? Azóta még egy világháborúben részt vettünk megint agresszorként! Mit keresett a magyar hadsereg 2000km-re egy másik ország határain belül?Mit mondott hülye magyar ember katonaruhában fél évvel ezelött? Nem kellett volna az oroszoknak olyan durván támadni a magyar hadsereget! Vannak akik semmiből nem tanulnak?

2012. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Mikor is volt Trianon? Hány évesek is akik átélték? Élnek még? Akik ott élnek, azok részesei voltak ennek? Kik is okozták? és kérdezzünk még!
2012. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%
Örökös vitatémát... sok féligazságot és megannyi hazugságot... sovinizmust... sajnálatot...
2012. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Tabu téma ...
2012. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%

"Mikor is volt Trianon? Hány évesek is akik átélték? Élnek még? Akik ott élnek, azok részesei voltak ennek? Kik is okozták? és kérdezzünk még!"


1920-ban sem érdekelt senkit,hogy az ottani magyarok mennyire örültek annak,hogy más ország részei lesznek,így engem sem érdekelne,hogy 2012-ben szegény románokat,szlovákokat,szerbeket Magyarországhoz csatolnák...

2012. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!