Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a magyar embereknek...

Mit jelent a magyar embereknek Trianon?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy az átlag magyar embereknek mit is jelent Trianon.Véleményekre is kíváncsi vagyok,esetleg linkek. Gondolom vannak azoknak fáj ez az egész és van akik le se sz*ják. Többet szeretnék tudni erről!Köszönöm!
2012. nov. 13. 20:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Hungarista! Te nem tudsz olvasni? Nem éltette senki Trianont. Csupán elmondta, hogy mi vezetett hozzá, és hogy ez már történelem! Ahogy történelem a tatárjárás, vagy a mohácsi vész is. Ezek még nagyobb tragédiák voltak Trianonnál!

A határontúli magyarok pedig fogjanak össze, ne több pártba tömörüljenek, hanem csak egybe. Akkor tudnak tenni a jobb létükért.

2012. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Múlt ismerete segít megérteni jelenünket ....

Minden ország részletesen tanulja történelmét és büszkén tekintenek saját hazájukra.. A görögök egyenesen az ókori elődökre támaszkodnak. Amerikaiak a függetlenségi háborút tartják nemzetük építő elemének, minden szónoklatban hivatkoznak rá ...

A magyar történelem rendkívül gazdag és rengeteget lehetne belőle tanulni. Jellemző, hogy sokan ebből a hatalmas ismeret anyagból csak annyit tudnak leszűrni belőle, hogy nem kellene már azzal foglalkozni, nem vagyunk méltók Európába stb stb ...

Azért az még is csak jó indikátor, hogy számos kulturális hatás nyomait meg lehet találni a Kárpát-medencébe és az is megdöbbentő tény, hogy ezen hatások évtizedek alatt milyen mértékben befolyásolják adott közösség életét ... Kezdve a magyarok bejövetelét (mely idegentestként ékelődött az indoeurópai közegbe) tatár hadak török háborúkat, pusztításának nyomai, következményei ( mindkettő esetben a magyarok lélekszáma megfeleződött utóbbinál 150év alatt, ami súlyosabb veszteség)... majd a habsburg gyarmatosítás és szomszéd a szomszédnépek befogadásával... Kárpát-medence ekkoriban a kor amerikájának felelt meg ... Hiszen a környező országok szegényebb polgárait befogadta, az állam és munkát megélhetést és tudást adott nekik ...

Szal ilyen volumenű történelmi tudás és tapasztalat után már éppen ideje, hogy az ember tanuljon elődei hibáiból ...

Nem élhet egy nép emlékezet nélkül... Minden nép a múltjából táplálkozva építi a jövőjét, ezt el kell fogadni és beszélni kell róla! Le kell vonni a következtetéseket!


Végül egy 300 éves kuruc népdal.. mely talán a mai politikára is igaz!


Menj el, menj szegény magyar, a kétség partjára,

Tekints az ingadozó reménység pólcára,

S te, aki tűztűl, vastúl nem tudsz megborzadni,

Borzadj, mikor a vég-sors hideg jelt fog adni.


Vezettessed magadat szem-bekötve, vakon,

Elfajult testvéridtől csinált áll-útakon,

Kik őseink hamvait rútúl megtapodták,

Arany szabadságunkat aranyon eladták.


Menj, add egy olyan kézbe, szabadságod fékit,

Mely egyszer úgy betöltse a balsors mértékit,

Hogy megérezd, amit még sokan nem éreznek:

A szabadság s a rabság, miben különböznek!

2012. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%
Én határon túli magyarként azt mondom, hogy hagyni kellene az egészet a fenébe. Nincs értelme! Az tény, hogy a magyarországiak nem tudják, hogy milyen magyarnak lenni egy elcsatolt területen, de szerintem felesleges ezen vitázni. Mások vagyunk, de egy a vérünk és kit érdekel holmiféle Trianon, ha ugyanazon nyelvet beszéljük? Egy a kultúránk? Igen! Most még állampolgárságra is van lehetőség, úgyhogy felesleges Trianonon enni magunkat.
2012. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Senki se írt revízióról még is a trianon szó hallatán mindenki erre gondol, pedig ennek többet kellene jelenteni ... Amit írtál is értékeink megőrzését összetartozást határon innen és túl ... Sokan már ezzel a kijelentéssel se értenek egyet, ami viszont tényleg probléma ...
2012. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

"Hungarista! Te nem tudsz olvasni? "


Nem tud, de ezt már más témában tisztáztuk.

2012. nov. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 doboszoli ***** válasza:
85%

Ajánlom minden "turulvitéz" figyelmébe, a 14-es határontúli

válaszoló kommentjének többszöri, ÉRTELMEZŐ elolvasását..)

2012. nov. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent ma a magyar embernek Trianon? Mindenekelőtt okot a bunkózásra, mocskolódásra pro és kontra. Okot arra, hogy mindenkibe belerúgjunk, akinek más a véleménye. Amit biztosan nem jelent (csak nagyon keveseknek), az a higgadt gondolkodás, mérlegelés.

A legtöbb magyar ember, főleg a mocskolódók, ha valamilyen módon el lehetne érni, hogy pontos beszámolót adjon a tudásáról Trianon kapcsán, két hazug, vagy féligazságú mondatnál tovább nem jutna.


De azért vannak néhányan, akik képesek gondolkodni, az érzelmeiket ők sem zárják el, csak kordában tartják. Tisztában vannak vele, mit jelent elszakított magyarnak lenni, mit jelent az anyanyelv használatában korlátozottnak lenni, mit jelent, ha valakitől a gyökereit, hagyományait, érzelmeit akarják elvenni. Képes lesz ölni érte, és ezért nem kárhoztatható. De azt is tudják, mi a realitás, és mivel lehet a legtöbbet segíteni. Nem hazug jelszavakkal, hanem érzelmi támogatással, fájdalmuk megértésével, harcuk segítésével (de nem helyettük elvégezve!).


Trianon egy igazságtalan világháború igazságtalan befejezése volt, amelyet felelőtlen nagyhatalmak a saját érdekeik szem előtt tartásával, mással nem törődve hoztak hamis célok megvalósítására. A háború után új hatalmi egyensúlyok alakultak ki, a felosztást ehhez igazították, a felosztás egyik oka a francia nemzetállami bűvölet, a fontosabb pedig az, hogy nem volt többé szükség Monarchiára, mert nem töltötte be egyensúlyi szerepét. Ütközőzóna kellett a két új nagyhatalom között, ehhez kicsi államok szükségeltetnek. A politikánk rossz volt, a körülmények nem kedveztek, de a legrosszabb és legjobb eset között legfeljebb néhány ezer négyzetkilométer volt, nem több. Szlovákia, Románia, Jugoszlávia mindenképpen leválik, pár kilométerrel lehetett volna tologatni, de az eredeti megtartásának sem esélye sem indoka nem volt a világ szemében. Az akkori magyar politika bűne annyi, hogy nem hozta ki a lehetséges optimumot, de ez nem a megtartás, és nem csak a háború és utána lévő néhány év kérdése volt. Nem hagyható ki az 1848-as hibás nemzetiségpolitika, amelynek nagy szerepe volt a nemzetiségek állammá válási igényében.

2012. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pro Patria ***** válasza:
29%

Kedves 21:53-as!


"ez már történelem! Ahogy történelem a tatárjárás, vagy a mohácsi vész is."

- Több millió ma is elszakított magyar nem történelem.

2012. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%

Azt látom sokan elfelejtik, hogy Habsburg uralom alatt voltunk. Szerintetek a magyar katonák önként, és dalolva mentek, hogy húú de király háborúzzunk vazze!???


A másik: Magyarország népességének 55%-a 1910-ben magyarnak vallott magát. Ma Nagy-Britannia polgárainak 31%-a vallja magát tisztán britnek.

Akkor most le lehetne választani 70%-ot? Végül is megtehetnénk...

És ott volt az Oszmán-Birodalom is, ők is a vesztes oldalon álltak, még sem darabolták fel őket. Trianon nem békeszerződés volt, inkább csak egy újabb ok, egy újabb háborúra.


Aki meg ezzel a ,,nézzünk a jövőbe" szöveggel jön! Részben egyetértek, nem lehet csak a múlton siránkozni. De bezzeg a holokauszttal kapcsolatban mindenkit el kell, hogy fogjon a sírógörcs és örökre bánnunk kell rémes tettünket... Double standards everywhere


Amúgy nekem fáj a Trianoni diktátum, de gondolom nem vagyok egyedül.

2012. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pro Patria ***** válasza:
74%

Kedves 20:58-as válaszoló!


"Magyarország részt vett egy világháború kirobbantásában, meg kellett volna dícsérni ezért? Miért kell úgy beállítani mintha nem tettünk volna semmit?"

1) Magyarország nem volt független állam. Az egyetlen, aki ellenezte a háborút, az a magyar miniszterelnök, gróf Tisza István volt, de végül engedni kényszerült a nyomásnak. Így Magyarországot hibáztatni ezért, teljesen értelmetlen.

2) És fontos kiemelni, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia _csak_ Szerbiának üzent hadat, nem másnak. Miután szerb merénylők megölték az osztrák trónörököst, ez teljesen érthető volt, ezért bárhol máshol háború indult volna.

Azonban Angliának, Franciaországnak, és Oroszországnak nem üzentek hadat, ám ők kapva-kaptak az alkalmon, és megtették az OMM-nek, és Németországnak is, aminek pláne semmi köze nem volt az egészhez. Az OMM csak Szerbiának üzent hadat, mert a trónörököst megölték szerb merénylők. A világháború kirobbantása már nem az OMM-hez köthető.


"Azóta még egy világháborúben részt vettünk megint agresszorként!"

- Egy igazságtalan békeszerződés kiigazítására, többmillió elcsatolt magyar újra anyaországba csatolásáért. Bármelyik másik ország ezt tette volna. Pátoszosan hangzik, de ez a realitás.


"Mit keresett a magyar hadsereg 2000km-re egy másik ország határain belül?"

- Ne felejtsük el, hogy abban szinte minden más európai ország is részt vett, így például Finnország, Olaszország, számos önkéntes alakulat, így svédek, norvégok, hollandok, dánok, észtek, lettek, litvánok (hazájuk felszabadításáért), vagy Spanyolország a kék hadosztállyal (48 ezer emberrel), de ami fontosabb, Szlovákia és Románia is, ami pedig magában rejtette azt a veszélyt, hogy a győztes háború után (1941-ben, mikor a németek Moszkva előtt álltak, senki nem fogadott volna szovjet győzelemre), Hitler nekünk kedvezőtlenül fog területet rendezni a mellette harcoló szomszédos államok javára. A magyar vezetés ennek alapján (is) mondta, hogy nem maradhatunk ki mi sem.


A másik ok, hogy a Szovjetunió egészen addig aktívan terjeszkedett. Addigra bekebelezték Finnország egy részét, Lengyelország keleti felét, Észtországot, Lettországot, Litvániát, és Besszarábiát. Nyilvánvaló volt, hogy ha ez így megy tovább, előbb-utóbb Magyarország is sorra kerül. Jobb lett volna megvárni? Ezen okok voltak, amik elvezettek a Don-kanyarig.


Utólag minden bolond bölcs lehet, ahogy a mondás tartja, de akkori helyzetben és körülmények között, ez volt az egyetlen út.

Főleg úgy, hogy Halder 1940(!) május 26-án már azt mondta: "Magyarország kezd arcátlanná válni, ha nem paríroz, protektorátus lesz belőle."

Így viszonylagos önállóságot tudtunk megőrizni 1944-ig, és ez megakadályozta, hogy totális mozgósítással vegyünk részt a háborúban.

2012. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!