Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gazdagabb emberek, pl a...

A gazdagabb emberek, pl a politikusok miért "csinálnak" sok gyereket?

Figyelt kérdés

Én megértem,ha valaki szereti a gyerekeket.

De azzal tisztában vannak gondolom,hogy több gyerek,több igény.

Miért nem elégednek meg 1-2 gyerekkel?

Ezzel csak növelik a gazdagok számát.

Ha gazdag lennék,én tisztában lennék vele,hogy pusztán azért,mert megtehetem anyagilag akkor sem vállalhatok sok gyereket,mert hosszú távon nem fenntartható a gazdagok elszaporodása.


2014. jún. 17. 22:38
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Én vagyok az egyszerű ember :D
2014. jún. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Azér, hogy az ő fajjok kerüljön többségbe és átvegyék az uralmat Magyarország fölségterülettyin.
2014. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként mi a baj a nagycsaládos modellel? "


Az hogy a túlnépesedést növeli.

2014. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

30-as.Igen,megteheted,ezért rajtad a felelősség.

A szegény embernek nincs hatalma.A gazdagnak van.

Az ő lelkiismeretén múlik hogyan bánik vele.

Szerintem ez nagyon önző gondolkodás,hogy majd oldják meg az akkori emberek.

Én megértem,hogy te szereted a gyerekeket.De arra is gondolni kell,hogy globálisan ezzel mit okozol.

Senki nem tilthatja meg neked,nem is szabad.

Csak ha már te ilyen szerencsés vagy,tudhatnád,hogy másoknak sokkal rosszabb élet jutott.És érezhetnél irántuk vmi "szánalmat".

De kevesen képesek globális szinten gondolkodni,és törődni másokkal is magukon kívül.

Ez egyébként nem csak a gazdagokra vonatkozik,a szegényeknek is így kellene gondolkodni.Csak nekik annyira sz-r az életük,hogy hajlamsobbak nem foglalkozni a globális problémákkal.Egy tehetősebb ember a hatalmát jóra is használhatja.De sokan csak a mérhetetlen fogyasztást látják benne.


Másik válaszoló,minden rendben van nálam.Csak ha van egy véleményem,amellett kitartok,nem vagyok birkajellemű.

2014. jún. 18. 12:11
 35/45 A kérdező kommentje:

Amúgy a 3 gyerek még viszonylag tűrhető.Bár az 1-2 jobb lenne,mert azzal pangana a túlnépesedés.


Eleve az ilyen extrémen sok gyereket nem szabadna szorgalmazni.

Én azon az elven vagyok,ha egy ember megszületik,akkor már viszonylag minőségi életet éljen meg.A minőségi alatt nem luxusra gondolok.Csak legyen egy emberhez méltó élete.

És ne kelljen meghalni x betegségben.Ha minél többen leszünk,annál gyakoribbak a betegségek,nagyobb az esély halálozásra,vagy arra,hogy emiatt háború törjön ki.

Akkor megint a szegény ember szív.

2014. jún. 18. 12:15
 36/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem vagy te egy kicsit marxista?


Én is több gyereket szeretnék és rájuk költeni a pénzemet,3-4-et maximum.

2014. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
De te nem érted, hogy pont nem Európában kellene a tul szaporodással foglalkozni, mikor a társadalom teljesen elvan öregedve? Ázsiára és Afrikára érvényes a szöveged, de Európára nem.
2014. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Te nem érted.

Itt nem csak a túlnépesedésről van szó.

Szerencsére a jóléti társadalmak nem szaporodnak el.Ha ez így lenne nagy baj lenne.

Amúgy az elöregedés természetes folyamat.Mivel megjelent a fogamzásgátlás.

pár évtized és magától megoldódik a probléma.

Inkább arra kellene rávenni az emberek,hogy egészségesen éljenek.Ehhez pénzt adni,nem rabszolgasorsba taszítani őket.

És akkor 60-70 évesen is lehet még dolgozni.Már aki megéli.

Azoknak a pénzével mi lesz,akik a nyugdíj előtt meghalnak?

A gazdagoknak lejjebb kell adni az igényükből és nem végletekig kínozni a rabszolgákat.

Ezért mondom,hogy jobban járnak,ha nem szaporodnak,mert idővel nekik kell majd dolgozni,mert a szegény azzal tud csak védekezni,hogy nem szaporodik,hogy túlélje az életet.

2014. jún. 18. 21:59
 39/45 A kérdező kommentje:

A kínaiak is azért jutottak idáig,hogy ennyien vannak,mert az a buta,konzervatív eszme uralkodott.

Ezért szaporodtak el ennyire.

Ha nálunk is ilyen buták lennének az emberek 1-2 száz év múlva nálunk is hasonló lenne a helyzet.

A csökkenés nem gond.De ha sokan vagyunk,akkor megeheted a pénzedet,ha gazdag vagy.

Az a baj,hogy rengeteg közpénzt elsumákolnak azért nem jut pénz a nyugdíjakra.Csak sajnos a bűnösök nem fognak megbűnhődni,mert mire ennek látványos következménye lesz már nem fognak élni.Vígan élték életüket.

2014. jún. 18. 22:04
 40/45 A kérdező kommentje:
Arról meg ne is beszéljünk,hogy még a családi adókedvezményt is igénybe veszik.
2014. jún. 18. 22:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!