Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gazdagabb emberek, pl a...

A gazdagabb emberek, pl a politikusok miért "csinálnak" sok gyereket?

Figyelt kérdés

Én megértem,ha valaki szereti a gyerekeket.

De azzal tisztában vannak gondolom,hogy több gyerek,több igény.

Miért nem elégednek meg 1-2 gyerekkel?

Ezzel csak növelik a gazdagok számát.

Ha gazdag lennék,én tisztában lennék vele,hogy pusztán azért,mert megtehetem anyagilag akkor sem vállalhatok sok gyereket,mert hosszú távon nem fenntartható a gazdagok elszaporodása.


2014. jún. 17. 22:38
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Pont ez a lényeg.

Hogy most alacsonyan van a gazdagok aránya.És ennek így kellene maradnia.

De egy gyerek,aki a gazdagságba születik,felnőttként is úgy akar majd élni.És mindent megfog tenni azért.

Most amelyik politikusnak 1 gyereke van.Az mondjuk hátradől,ha a gyereknek félre van rakva 100 milla.

De amelyiknek 4-5,azt nem eolasztani akarja a 100 millát 4-5 felé,hanem mind a 4-5-nek 100 millát akar félretenni.

2014. jún. 17. 23:04
 12/45 A kérdező kommentje:

Ha csökken a népesség az csak jó.

A nyugdíjt meg kell szüntetni.Eleve egy beteges dolog.

Olyan fizetést kellene adni az emberknek amiből öngondoskodni tudnak.

De a gazdagok nem akarnak lejjebb adni az igényeikből,ezért azt várják,hogy csinálj több gyereket,hogy nekik jó legyen.Több rabszolga legyen.


Amúgy meg afrikában hiába szaporodnak,de ott meg is halnak.

Betegség,járványok.Emberi jogok egyenlő a 0vál.

De a fejlett,civilizált ember nem így akar élni.

Ha mi is úgy szaporodnánk mint az afrikaiak nagy baj lenne.


Inkább ingyen gumit kellene dobálni afrikára.

Nem Európát kellene ösztönözni arra,hogy szaporodjanak.Főleg,hogy fejlődik a technika,ami elkerülhetelen,egyre kevesebb munka lesz és már most sincs.Rengeteg a munkanélküli.

2014. jún. 17. 23:09
 13/45 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon felelőtlen,önfejű gondolkodás azt mondani,hogy ő gazdag,akkor ő megteheti.

Másokra nem gondol.Pedig úgy is megélhetné a gazdagságot,hogy nem 10ed magával,hanem csak 3ad magával osztja meg.És akkor nem lenne semmi baj.

2014. jún. 17. 23:13
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit izgat ez téged.

Mint, hogy az indiaiak, satöbbik szaporodási rátája miatt aggódnál ennyire!


Csak elég megnézni a gazdagabb nyugat-európai országokat, hogy elöregedő társadalom van! Akkor?

2014. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ezzel a hülyeséggel, arra reagálsz, hogy sokan visszaszorítanák a szociális segélyből, családi pótlékból élők nagy gyermekvállalási hajlandóságát.


A logikai hiba ott van, hogy minél több a gyerek, annál több felé oszlik az örökség, így inkább csökkennek a különbségek. Továbbá a gazdagok gyerekei általában iskolázottabbak, képzettebbek, hozzájárulnak a gazdaság fejlődéséhez, így a jövőben is lesz miből kifizetni a segélyeket, családi pótlékot az államnak (kivéve ha fogják magukat és a pénzüket és távoznak nyugatra).

2014. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne ennyi gazdag,akkor lenne miből eletartani az elöregedő társadalmat.

Pont ez a lényeg,főleg nálunk.Nem arra törekednek,hogy csökkentsék a gazdagok és szegények közti távolságot,hanem növelik.

Pedig már így is jól élnek.

A gazdagnak azt kell elérni,ha gazdag akar maradni,hogy ne szapordojon extrém mértékben.

2014. jún. 17. 23:16
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

"A gazdagnak azt kell elérni,ha gazdag akar maradni,hogy ne szapordojon extrém mértékben."


Először azt kell elérni, hogy azok ne szaporodjak akik utódaiból valószínűleg nem hasznos tagok lesznek a társadalom számára!

2014. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

Te félre értettél.

Én a szegények gyerekvállalását sem támogatom.Sőt.

Senkinek nem szabadna 1-2 gyereknél többen csinálni,mert nincs is elég munkahely.

Az meg más kérdés,ami engem érdekel(tudom sokakakat nem),hogy romboljuk a Földet.


Nyugaton legalább egyenlőbbek az emberek.De keleten hatalmas nagy gondok lesznek,ha sok szegény lesz és közvetlen mellettük csak a gazdagok maradnak.Eltűnik a középréteg teljesen.

2014. jún. 17. 23:21
 19/45 A kérdező kommentje:

Jó hát a semmittevő gazdag sem hasznos tagja a társadalomnak.

Rengetegen csak felélik a vagyonukat.

Ha meg nincs akkora,arra törekednek,hogy egyszer elérjék azt a szintet mikor már nem kell tenniük semmit.

2014. jún. 17. 23:22
 20/45 A kérdező kommentje:

Ebben egyetértek.

De még sem ezt teszik.

Mégis a szegényeket arra akarják ösztönözni,hogy szapordojanak a semmire.

2014. jún. 17. 23:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!