Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol vannak a liberalizmus...

Hol vannak a liberalizmus határai?

Figyelt kérdés

Sokszor látom azt a definíciót, hogy a liberalizmusban addig terjed az egyén szabadsága, amíg nem sérti meg más valaki szabadságát.


Ez szépen hangzik, de hogyan lehet átültetni a valóságba?


Itt egy példa:


Homofóbia. Aki utálja a melegeket, az megsérti a melegek szabadságát. Eddig rendben.


De, ha megtiltjuk a melegek elleni utálatot, akkor nem sértjük meg a szabadságát a gyűlölködőnek?


Ki szabja meg, hogy hol a határ, amit nem szabad átlépni?


A meleg azt mondja, hogy a homofób sérti őt.

A homofób meg azt, hogy a meleg sérti őt.


Miért a melegnek van igaza?


Nem a konkrét eset érdekel, hanem, hogy a liberalizmus alapját mi képzi, mert a fenti definícióból nem következik egyértelműen, hogy a melegnek van igaza.



2014. jún. 1. 17:33
1 2 3
 11/29 kovpet ***** válasza:
75%
A házasság egy polgárjogi szerződés, semmilyen valláshoz nincs köze. Én házas vagyok, de templomban nem jártam, mert vallásos viszont nem vagyok.
2014. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Sérted a vallásosokat, azzal, hogy meleg vagy. Ők az egy férfi egy nő intézményben hisznek, te pedig lábbal tiprod az ő szent alapelveiket. Miért nem érdekel téged a vallásos emberek érzelme? Miért irkálod interneten, hogy a melegséget nem választottad, hanem örökölted, miközben a vallásosok tudják, hogy választás kérdése, hiszen ezt vezették le a papok. Miért bántod a vallásos embereket oly sokféle módszerrel?
2014. jún. 1. 20:23
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem szeretem a pisztáciát azzal is megsértek valakit?

Nem kötelező semmit sem szeretni, sőt egyetérteni sem kell.

Majd ha az ő életét befolyásolja a melegségem akkor beleszólhat.

Nem kértem soha, hogy bármelyik egyház adjon össze a párommal, de amikor az egyház akar világi dolgokba beleszólni az mindig nagyon veszélyes.

Nincs keresnivalója a jogalkotásban a vallásnak.

Minden ember egyenlőnek születik, ez kéne, hogy az elfogadott leszek.

Az, hogy mások miben hisznek semmi közöm hozzá, ha valaki hindu és te pörköltet eszel azzal megsérted. De valóságban nem ártasz neki.

Azért tudjuk elválasztani azt amit egy pap mond, a biblia ír, meg azt amit orvosok, szakemberek mondanak.

2014. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Akik börtönbe juttatnak nem kuruzslók, hanem bírák, és akik ott tartanak azok is törvényesen működnek. Minden törvényes. A holokauszt tagadásért börtönbe mész. Nem kötelező szeretni a holokauszt tagadást, egyet sem kell vele érteni.
2014. jún. 1. 20:37
 15/29 A kérdező kommentje:

kovpet, most erre ne figyelj oda, mert ez nem a te logikádhoz fog illeszkedni...


Na szóval. Vagyok én. Itt ugye kicsikét megkérdőjelezem ezzel a kérdéssel a liberalizmus önellentmondás mentességét, még ha udvariasan is.


Elítélhet engem valaki? Mondjuk egy teoretikus szervezet? Egy olyan szervezet, akik szerint a liberalizmus egy dogma, ami megkérdőjelezhetetlen? Én rossz ember nem vagyok. Ártani nem akarok senkinek. De ez kit érdekel? Ettől még simán árthatok valakinek, aki mondjuk dogma szintjén fogadja el a liberalizmust, lábbal tiporhatom az elveit, fizikai fájdalmat okozhatok neki a szavaimmal, rosszabbá tehetem az életét udvarias szavaimmal.



Elítélhető vagyok e kérdésem alapján?

2014. jún. 1. 20:47
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
Te csak nagyon buta vagy, de börtönbe nem fogsz kerülni ezért.
2014. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Tagadom a liberalizmus helyességét itten és mostan, ezáltal tagadom, bármit is mond bármiről. Ez sok egyéb mellett azt is jelenti, hogy tagadom a holokauszt tagadásról elképzelt igazságát a liberalizmusnak.
2014. jún. 1. 20:57
 18/29 A kérdező kommentje:
Ha hoznék egy IQ tesztet és bizonyítanám, hogy nagyon is okos vagyok, akkor börtönbe mennél? Nem fogadod el az IQ tesztet, mint örök érvényű mércét az okosság megállapítására?
2014. jún. 1. 21:00
 19/29 A kérdező kommentje:
És a legfontosabb kérdés: Kételkedsz az érzelmeimben?
2014. jún. 1. 21:02
 20/29 anonim ***** válasza:
95%
Komolyan menj orvoshoz.
2014. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!