Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják a magyarok...

Miért utálják a magyarok annyira Amerikát?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 20:39
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

"Emellett az sem tetszik, hogy ott teljesen más az oktatási rendszer. Ezt úgy értsd, hogy csak Amerikáról meg azokról az államokról tanulnak, ahol élnek. Nem tudják, hogy más országok is vannak, pl, hogy Anglia egy sziget. Szerintem, ugyanez a probléma a történelemmel, az irodalommal meg a művészettörténettel is."


ez nem így van tanulnak Európáról sokkal többet mint mi tanulunk Amerikáról nyilván nem fognak Petőfit vagy Aranyt olvasni hanem inkább az angol/francia/spanyol történelmet és irodalmat egyébként szerintem ők még nagy általánosságban még mindig többet tudnak Európáról mint mondjuk egy magyar általában az amerikaiakról azok irodalmáról és történelméről az államokat meg nem is említem mert sztem te se tudnád megmondani h hol van pl Iowa akkor nem értem nekik miért kéne tudniuk hol van Magyarország? ráadásul sok magyar iskolás vagy diák vagy ember azt se tudja megmondani pl hol van Dánia vagy Litvánia de valaki még azt sem tudja hol van Csehország vagy Szlovákia az oktatási rendszerük meg sztem sokkal jobb ugyanis ott inkább a gyakorlatra és az életre készítik fel az embereket nem mindenféle felesleges lexikális tudásra ami jó ha tudja az ember csak éppen nem megy vele semmire


"Én inkább azt utálom, hogy minálunk sokan úgy akarnak ünnepelni, mint az amerikaiak. Ilyen pl. a Halloween. Vagy a magyar gyerekek azt szeretnék, ha a Télapó a kéményen keresztül jönne és a fa alá rakná az ajándékokat. Vagy Rudolfos meséket akarnak hallgatni, nézni. Amikor én gyerek voltam, a magyar hagyomány szerint ünnepeltünk a karácsonyt. Nagyon szép emlékeim vannak erről.

És most nagyon elszomorít, hogy már nem így ünnepelünk..."


nem igazán értem ez miért zavar téged? mikor ha azt vesszük a karácsony sem magyar eredetű pl a karácsonyfa akkor most mindenki hajítsa ki mert az tulajdonképpen nem is magyar "hagyomány"

2014. ápr. 22. 12:44
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm egy évig volt kint cserediák, azt mondta, hogy ott a legtöbb ember nagyon buta, a tananyag hihetetlenül egyszerű. Persze van külön képzés az okos embereknek is, akiknek nagyjából normális a tananyag
2014. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
sokan írták h azért nem szeretik Amerikát mert nagyhatalom és a hatalmával visszaél... akkor vegyünk más nagyhatalmakat pl rögtön vegyük is a Szovjetuniót ők mennyire ideálisabban kormányoztak és mennyire kevésbé éltek vissza a hatalmukhoz képest? és hány embert öltek meg csak mert nem tetszett a vallásuk a hitük vagy politikailag nem volt korrekt sztem Amerika nem csinált sose ilyet... de tegyük fel h pl egy szélsőséges iszlám állam rendelkezne ekkora hatalommal akkor vajon pk mit tennének? sztem a hatalmával ha nem is tökéletesen de mondjuk a felsorolt példákhoz képest eléggé jól bánik nyilván mindenki a saját érdekét néz csak az nem mindegy h milyen eszközöket használ
2014. ápr. 22. 12:50
 34/34 Ezüstkutya ***** válasza:
100%

Az a helyzet, h nem a magyarokat emelnem ki azok kozul kik utaljak az usat. Bar ezzel vannak igy jo paran.... Igazabol japan se szereti oket hiaba szovetsegesnek kialjak ki oket. Valojaban japan legyozte volna az usat a masodik vilaghaboruban csak az usa civolekre dobott atombombaja at ertekelte amerikat. De mivel ok is nyrrtrk igy a torzenelem amerika dicsosrget tanitja. Igazabol ugyan azt csinaltak mint a britek a nemetek ellen. Civileket tamadtak atommal s s mas fegyvetekkel.

Egyebkent a magyaroknak is van okuk nem kedvelni az usat.

56 os forradalom sajna megmutatja h az usa nem szeret minket.

Spanyol s olasz onkentes katonak akartak segiteni magyaroknak de amerika ezt meggancsolta.

Amerikaval kapcsolatba a nagy ellenszenv a vilagba meg a scientologia.

Ezt is az usa hozta letre allitolag.

2017. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!