Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar társadalmat sokan szoci felfogással vádolják, miközben Nyugat-Európában sokkal szocialistábbak a társadalmak?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm kint dolgozik Angliában, Németországban, Hollandiában és a főnökük emberként bánik velük és rendes fizetést kapnak. Itthon hajtják az embert, terrorizálják, görcsölő gyomorral megy dolgozni minden reggel és az egészért éhbért fizetnek neki.


Akkor mégis hol van Magyarországon az a híres-neves szocialista hozzáállás, amiről egyesek folyamatosan pampognak?



2013. nov. 10. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert az átlag magyar az államtól várja mindig a segítséget, és őt hibáztatja mindig... Az állam segítsen, fizesse ki helyettem, tartson áll, teremtsen munkahelyeket, csökkentese az adót, csináljon mindent...


Pl. gondolj bele, hogy Amerikában az is nagy felháborodást keltett, hogy Obama az egészségügyet ingyenessé akarta tenni, mondván, hogy mindenki tartsa el magát, és aki nem elég ügyes a karrier terén, az életképtelen...

2013. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a munkaadók és a munkáltatók kapcsolata miatt nevezik a magyar népesség jó részét szocinak, ami amúgy teljesen indifferens a két gazdasági rendszerben/ideológiában, hanem azért, mert az államtól várják minden bajuk megoldását, ugyanakkor utálják is ezért, de rendesen.
2013. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert az álambácsitól várják, hogy osztogasson nekik és öngondoskodásra képtelenek. Amikor eladósodtak akkor meg elakarják venni az úgy mond gazdagoktól, azaz aki nem olyan hülye mint ők. Ezért nem tud müködni a szocializmus mert ezt a mentalitást termeli ki. Amúgy meg vadkapitalizmus van nálunk. Nyugaton kiegyensúlyozottabb állapotok vannak de a szociális érzékenység, emberség nem azonos a szocializmussal, sőt ellentétes.
2013. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok apróságban fel lehet ezt fedezni.


1. Mint már előttem is írták, mindenre az államtól várjuk a megoldást, olyasmire is, ami normális országban nem az állam feladata.


2. Ezzel összefüggésben ha valamivel baj van, azért a mindenkori kormánypárt a hibás, azt kell szidni, akkor is, ha semmiféle ráhatása nem lehetett a dologra, pl.: bírói ítéletekért )és volt olyan párt, ami egyes ítéleteknél meg is ígérte közleményben, hogy ha ő hatalomra kerülne, nem tennének ilyet a bírók--- és ezen senki nem háborodott fel...)


3. Nem az alapján szavazunk, kivel értünk egyet, hanem esélyeket latolgatunk, ki nyerhet, ld.: ellenzéki összefogás. Tehát nem tudatosítjuk, hogy az nyer, akire szavazni fogunk, és így bárkire szavazhatunk. Elfogadjuk, hogy a Párt bármit tesz, az jó, és nekünk hűségesnek kell lenni. Az ellenzéki összefogás csak egy példa volt, ugyanígy szavazunk Jobbikra, Fideszre is...


4. A brutális pártfegyelem. Az USA-ban egészen a legutóbbi időkig ez ismeretlen fogalom volt.


Most ennyi jut eszembe.

2013. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!