Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz ha elfogy az olaj a...

Mi lesz ha elfogy az olaj a Földön?

Figyelt kérdés
Annyi esze nem volt senkinek, hogy elkezdjen más enerigát fejleszteni, vagy esetleg az aszterodiák bányászatát?.... Vagy csak titkolják, és amint elfogy az olaj, máris lesznek ilyenek?...
2013. szept. 12. 23:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%

A 12:33 -as hozzűszóló volt eddig a legpontosabb szerintem.

Még annyival kiegészíteném, hogy az olaj nem fog kifogyni csak úgy, egyik pillanatról a másikra.

Amikor elkezd csökkenni a termelés, akkor az árak is elkezdenek emelkedni. Amint elég magasak lesznek az árak ahhoz, hogy megérje áttérni valami másra beindul a fejlesztés és az átállás. Ez persze csökkenti a keresletet, ami következtében az ár csak lassabban emelkedik. A lényeg, hogy szépen, lassan át fognak állni az emberek valami más energiaforrás használatára.

Autókat hajthatunk meg bioüzemanyaggal, gázzal, elektromossággal, egyéb szénhidrogénekből előállított üzemanyagokkal. Drágább lenne tőle az energia, de attól még nem törne ki katasztrófa.

2013. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Mindenesetre Izrael gepkocsi-parkjanak mar merheto szazaleka elektromos auto. Jelenleg folyik a toltohalozat kiepitese. Ez azt jelenti, hogy bemesz a "benzinkuthoz" veszel egy "akkumlatort", kicsreled a regit (nagyon egyszeru), a kiurultet pedig otthagyod. Legkozeelebb vagy azt, vagy egy masikat kapsz vissza.

Mellesleg tobb GM sulycsoportu autogyar is benne van a kiserletben.

2013. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha elfogy az utolsó csepp olaj akkor lehúzhatjuk a rolót mert jelenleg legalábbis a megújuló vagy egyéb nem megújuló energiaforrások kihasználására épített szerkezetek gyártáshoz elengedhetetlen a kőolaj.


Az olajhozam csúcs elméletet meg a Wikis link remekül összefoglalja, fel vannak sorolva az alternatívák. Csak ezek nem kiforrottak, vagy a világgazdaság számára elviselhetetlenül magas összeget jelentene az átállás. Ilyesmi a egy közepes területű országnyi lefedettségű napelem által szolgáltatott energia, vagy a bizonytalan és komolyabb tételben globális környezeti változások is előidéző szélturbina, vagy a tóriumos netalán a magfúzióval operáló energiatermelési módok, amik bár gazdaságosabbak, de kiforratlanok és a mellékterméküket és a meghibásodásukat még úgyse tudnánk kezelni mint az atomerőművekét.


A technológia elvileg adott, már csak igencsak szoros határidőn belül ki kell kupálnunk ezeket, hogy nagy mennyiségben és viszonylag olcsón, meg hát fel kell készülni, hogy az átállást követő gazdasági összeomlást minél könnyebben átvészelje az emberiség. Addig meg reménykedhetünk a tudományos áttörésben, illetve rászoktathatjuk az emberiséget a takarékosságra az energia és egyéb kőolajszármazékok használatában.

2013. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

" Mik ezek az alternatív erőforrások?

Pl.

1. Repceolaj

2. Biohulladékból fermentálás útján előálított üzemanyag. "


Félműveltség... gyakran veszélyesebb, mint a tudatlanság.


Ha Magyarországnak mind a 93036km^2-én kizárólag energianövényeket termelnénk, azzal a saját fogyasztásunknak ki tudnánk váltani kb. 3-5%-át.


Ettől függetlenül megérheti termelni, de pont azért, mert az olaj ára annyival magasabb, és csak növekszik, ami kedvez az alternatív energiaforrásoknak. De a fogyasztás kiváltásáról szó sincs!

2013. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Nem fog teljesen elfogyni, mivel ha már nagyon megdrágul, mást fognak helyette használni vagy eddig gazdaságtalan forrásokat is befognak.

Az egész csak gazdasági kérdés. A készleteket mindig úgy adják meg, hogy a gazdaságosan kitermelhető készleteket elosztják az éves fogyasztással. Ezért van az, hogy 1973-ban is 30 évre elegendő olajkészletekkel rendelkezett még a világ és még most is 30 évre elég készlet van és valószínű 30 év múlva is még lesz 20-30 évre elég olajtartalék."


Ez a klasszikus makroökonómiai felfogás. Ha valamerre kibillen az egyensúly, akkor a gazdaság majd automatikusan rendezi a viszonyokat.


A 1929-es válságban vált nyilvánvalóvá, hogy ez nem mindig történik meg. (Vagy ha meg is történik, olyan lassan és nagy áron, hogy addigra beledöglünk. Vagy, ha be is áll az egyensúly, az az egyensúly nem biztos, hogy nekünk megfel.) Ilyenkor kell tudatosan beavatkozni.


Az igaz, hogy ha drágul az energia, ilyen meg olyan forrásokat befognak majd... Csak ez a gondolatmenet a lényeget felejti el: DRÁGUL AZ ENERGIA. Már az sem tisztázott, hogy önmagában ezt hogyan bírja a világgazdaság.


Ráadásul az sem olyan egyszerű, hogy "ok, akkor mostantól ezt a nehezen kitermelhető cuccot" is a felszínre hozzuk, mert drágább az olaj és ezt is megéri. A kitermelési költségek ugyanis simán nőhetnek a kitermelt olaj ára fölé. A technika fejlődésében lehet bízni, de maximum csak bízni.

2013. szept. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Ezért van az, hogy 1973-ban is 30 évre elegendő olajkészletekkel rendelkezett még a világ és még most is 30 évre elég készlet van és valószínű 30 év múlva is még lesz 20-30 évre elég olajtartalék."


Még egy megjegyzés: pontos adatokat nem ismerünk.

Józan ésszel azt gondolná az ember, hogy ezeket a készleteket felmérik, megbecsülik hozzá értő emberek. Lóf... Ezeket csak úgy bejelentik, pl. a szaudi készletek így duplázódtak meg egyik pillanatról a másikra. Hogy most akkor mennyi van még a Föld alatt, Isten tudja...


Összességében nagyon sok szervezet foglalkozik ezzel, és a vélemények elég széles skálán megoszlanak. De még a legoptimistábbak szerint is igaz, hogy a kőolaj kitermelése legkésőbb 2050-ben eléri a maximumát.

2013. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 lindmayer ***** válasza:
100%

pontosabban 1973-ban az akkor ismert\elérhető készletek voltak 30 évre elegendőek

amúgy meg azok a készletek 2003 környékén tényleg elfogytak, csak azóta fedeztek fel újabb olajmezőket, illetve a technológiai fejlődésnek köszönhetően az addig nehezen\drágán elérhető forrásokat is ki tudják használni

2013. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
65%

Nyugodj meg,soha sem fog teljesen elfogyni..

A most kitermelhető készlet mai technikával még kb 40-50 évig elég,de folyamatosan tárják fel az új mezőket és a technika is hihetetlen gyorsan fejlődik ebben az ágazatban

Rengeteg olyan mező is van amit ma még nem gazdaságos kitermelni,de később a technika fejlődésével az lesz

A földgáz még 80 évig elég,ugyan az a helyzet mint az olajjal,a szén pedig még legalább 150 év

Nem azért fogunk áttérni majd más energiaforrásra mert a fosszilis tüzelőanyagok kifogynak,hanem azért mert addigra felfedezünk valami újat ami gazdaságosabb,és jobb a hatásfoka


Ezt az olajkartelles hülyeséget meg el lehet felejteni,nem azért nem használunk más energiaforrást mert nekik nem ez az érdekük..

Egyszerűen nincsen más amivel helyettesíteni lehetne az olajat,a megújuló energiaforrások iszonyatosan drágák,környezetszennyező a gyártásuk,rossz a hatásfokuk és megbízhatatlanok

Meg lehet nézni Németországot,egyre jelentősebb helyet foglalnak a megújuló energiaforrások,és egész Európában ott a legdrágább az áram

Franciaország energiaszükségletének több több mint 70%-át az atomerőművek elégítik ki,a maradék főleg fosszilis,ott a legolcsóbb és legmegbízhatóbb az energiaszolgáltatás

2013. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!