Mi értelme van politizálni?
...megszavazni néhány bohócot, akik tökéletesen inkompetensek egy ország irányításához, de megnyugtatásképp olykor beülnek a Parlamentbe...
...birkaként azt hinni, hogy demokrácia van, csak mert választhatunk piros, narancssárga és hupilila nyakörvű terelőkutyák közt, miközben továbbra is ugyanaz a gazda kopaszt meg minket...
...TV-műsorokban egymásnak üzengető politikusok szövegein rágódni, mikor másnap már nem is emlékszünk rájuk (csak ha nagyon nagy böszmeség)...
Nem teljesen felesleges?
Ezt én értem, persze hogy szükség van államra, államigazgatásra ahhoz, hogy ne farkastörvények uralkodjanak.
De a kérdésem nem erre irányult. Hanem arra, hogy van-e értelme élni az olyan állampolgári jogokkal, mint a szavazás, tüntetés, meg úgy általában a politizálásnak...
Van-e tényleges beleszólásunk az ügyekbe?
Mert bár megszavaztuk akit megszavaztunk, mégis hogyha egy hitelminősítő pl sóhajt egyet fejcsóválva a tengerentúlon (mert erre kapott megbízást vhonnan) és emiatt közvetetten megnövekszik az adósságszolgálatunk, akkor a mi kis választottjaink is kénytelenek meghunyászkodni... (a mi rövidtávú érdekeinket szem előtt tartva)
Igen, van értelme. Nehéz elhinni, tudom, nekem is volt egy időszakom, amikor azt gondoltam, hogy tök felesleges, de aztán idővel meggyőztem magam. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy muszáj a jelenlegi parlamenti ill. a sajtóban gyakran megjelenő parlamenten kívüli pártok közül választani. És mivel mindet utáljuk, hazugnak és korruptnak gondoljuk (általában persze nem alaptalanul), ezért arra a következtetésre jutunk, hogy nem érdemes elmenni szavazni. De gondolj bele: azzal, hogy nem szavazol, valójában mindenkire szavazol, aki a szavazólapon szerepel. Tartózkodsz. Nem mondasz egyértelműen nemet egyik pártra sem; a statisztikákban úgy jelensz meg, mint akit nem érdekel a politika.
Hogyan lehet hát úgy szavazni, hogy egyértelműen jelezd, hogy nem kérsz a meglévő pártokból? Hát például úgy, hogy alapítasz te is egy pártot, elindulsz vele a választáson, és szavazol a saját pártodra. Persze, ez nem egyszerű, de nem lehetetlen. És ha nem akarsz saját pártot, akkor is kereshetsz olyat a meglévők közül, amely sem a parlamentben nincs bent, sem a sajtó nem pörgeti túl. Persze ezeknél fennáll az a veszély, hogy "kárba vész" a szavazatod, mert nem jut be a parlamentbe jövőre sem a párt, de az erősödése esetleg jelzés lehet a nagy pártoknak.
A politikának egyetlen célja van: egymásnak uszítani az embereket, aztán a káosz zavarosában halászni, és ebből meggazdagodni. Semmi másra nem jó.
"ha nem lenne politika te nem adóznál azonban 99%, hogy megpusztulnál xĐ mert a politika irányítja az egészség ügyet illetőleg más napi szükségletű dolgokat pl.: rendőrség ha az nem lenne még ennél is nagyobb káosz lenne téged egy nap 3X megszúrnának valószínűleg jobb esetben is max 3 napig tudnád ezt saját erőből letudni utána egy gödörbe lennél, tehát nem!"
Baromságokat meg ne írjunk már le. Nem politika kell ahhoz, hogy egy rendőrség jól működjön, hogy legyen elegendő élelem és ivóvíz, de még a kereskedelemhez sincs rá szükség. Mondd, a Napot nem a politika költi fel véletlenül?
LOL OMFG...
Megjegyzem: egy anarchiában legalább visszaadhatod, ha megdobnak kővel, itt még azt se lehet. Akkor melyik is a jobb?
#6:
Valóban azt fejezi ki a szavazás kihagyása, hogy egyiket sem akarom/teljesen mindegy. Ez mellesleg tükrözi is a véleményem. A pártindítással mit érhetek el? Ha tudnám is, milyen intézkedések kellenek a hazám fellendítésére (mint ahogy bizonyára a többi politikus is tudja), szerintem esélyem sem lehet véghez vinni. Egy ilyen kis ország, ami ezer szállal, adóssággal és függőséggel fűződik bele a világgazdaság szövetébe, ha megpróbálnék a széllel szemben vizelni... már csörögne is a forró drót, hogy "nemleszezígyjó... nyugtalanok lesznek a piacok... és akkor drága lesz az adósságtörlesztésre felvett hitel (mert hogy megszorítani biztos nem akarsz)"
Így aztán a kezdeti nagy jószándék és kicsapongás után az én pártom is ráterelődik arra a kényszerpályára, ami a globális tőke kiszolgálását jelenti az ország erőforrásainak kiszipojozásában. Szóval szerintem egyáltalán nincs közünk ahhoz, hogy mi történik velünk. Vagy együtt haladunk a globális "világrenddel" az összeomlás felé, vagy pedig rákos sejtként megpróbálunk függetlenedni eme önpusztító szervezettől, viszont ekkor nagyon durva kemóra számíthatunk...
"Valóban azt fejezi ki a szavazás kihagyása, hogy egyiket sem akarom/teljesen mindegy."
Nem. TE ezt akarod kifejezni vele. De senkit nem fog érdekelni, hogy azért maradtál-e otthon, mert lusta vagy, vagy azért, mert nem érdekel a demokrácia úgy en bloc, vagy csak azért, mert egyik párttal sem tudsz azonosulni. Ezek különböző dolgok, de a választási statisztika egy kategóriát használ rá: inaktívak.
Szerintem van befolyásunk. Nem nagy, de van. Tudod, olyan ez, mint az esélyeid egy lottószelvénnyel. Ha kiszámolod, mennyi esély van arra, hogy megnyerd a lottó ötöst, egy elenyészően kicsi számot kapsz. És pár hét, esetleg pár hónap halmozódás után mégis megnyeri valaki.
A baj nem az, hogy ezer meg millió szállal kötődünk a világgazdasághoz, hanem az, hogy ezt a tényt nem vagyunk hajlandók elfogadni, és mindenáron függetlenedni akarunk. Aztán annak ilyen gazdasági szabadságharc nevű ámokfutás lesz a vége, amit a mostani kormány is csinál. De könyörgöm, ha már egyszer muszáj ennyire nyitottnak lennünk gazdaságilag, akkor nem lenne jobb inkább belenyugodni, és kihozni belőle a legjobbat? Mert a romantikus függetlenségi törekvéseinkkel csak rontunk a helyzetünkön.
"A baj nem az, hogy ezer meg millió szállal kötődünk a világgazdasághoz, hanem az, hogy ezt a tényt nem vagyunk hajlandók elfogadni, és mindenáron függetlenedni akarunk."
Pont azzal fogadhatjuk el, hogy belátjuk: édesmindegy kik a lokális politikai vezetők. Mert vagy követik a valós hatalom igényeit (és ekkor nem is a választóikat képviselik igazából) vagy függetlenségi harcot vívnak, mely ámokfutásba belebuknak, s mi isszuk meg a levét. Így ekkor sem igazán a mi érdekeinket képviselik. Igazából a köznép érdekei nem sokat számítanak most sem ezek szerint... Akármilyen demokráciának is nevezzék ezt a bábszínházat.
Aztán hogy a nemszavazásomat statisztikailag hogyan értelmezik... az eredeti kérdésből kiindulva.. érdekes? :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!