Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez most nacionalizmus, patriót...

Ez most nacionalizmus, patriótizmus, vagy mi szösz?

Figyelt kérdés
Határontúli magyar vagyok, kissebbségben természetesen. Szeretem a hazámat, amit én ugy tekintek mint Magyarország része, ami csak ideiglenesen nem az. A kultúrát, nyelvet, ételeket, italokat, előtérbe helyezem a kinai indiai divatkultúrákkal szemben. Magyar zenét szeretek, és sokat is utazok a határ ottani oldalára. Próbálok minnél helyesebben és változatosabban beszélni magyarul, még ha itt nehéz is! Kiteszem a kokárdát és minden Augusztus 20-án elmegyünk Budára. Sörrel sem fogok koccintani, ameddig csak a világ világ! Sokan lenéznek ez miatt, furán néznek rám, de én védem a kultúránkat. Ez mosz akkor nacionalizmus, patriótizmus, esetleg valami már? Rossz vagy jó? Én semmi negativat nem látok ebben, a sok negativ beszólás ellnére sem...
2013. máj. 19. 21:01
1 2 3 4
 31/34 Pro Patria ***** válasza:
0%

És mikortól számít valaki magyarnak, és mikortól magyar származásúnak? Ha mindkét szülője magyar, de ő nem beszéli a nyelvet sem, és az életét ott éli le, csak "származású"? És ha időközben megtanul magyarul, akkor visszafordul magyarba? Netán ha hazaköltözik?

Aki vegyesházasságból születik?

Eleve mitől lesznek valakinek "magyarok a szülei"? Elvégre is mindenkinek a felmenői között vannak ilyen-olyan nemzetiségek.

2013. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
Nézd, ezt nem kell ilyen szigorúan nézni. Mindenki be tudja magát sorolni valahová. Akinek az a fontos, hogy 10-20 generációra visszamenőleg tudja a családfáját, az el tudja dönteni, hogy minek kategorizálja magát. A többi ember vagy nem is foglalkozik vele, és innentől betagolódik a többségi társadalomba, ha meg foglalkozik vele akkor meg ő el tudja dönteni hogy is nevezi magát. Nincs éles határ, nincs is értelme keresni. Szerintem egy magyarul nem tudó, a magyar kultúrát nem ismerő de magyar származású amerikai is lehet magyar, mert az ősei Mo-n éltek. Ha ő fontosnak tartja ezt, akkor vallhatja magát magyarnak. Ha nem, akkor meg amerikai lesz. Neki joga van dönteni. Aki vegyes házasságból jött, annak is joga van dönteni. Adott esetben mondhatja, hogy ő félig szlovák, félig magyar, és ezért egyszerre vallja magát szlovák és magyar nemzetiségűnek is. Joga van hozzá, hogy ő döntsön.
2013. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Pro Patria ***** válasza:
36%

"Joga van hozzá, hogy ő döntsön."

- Így van. Azaz nem a születés tesz elsősorban magyarrá valakit, mint mondtad, hanem a választás. Hogy milyen identitást vesz magára. És ez pedig az önmaga viseltetésében mutatkozik meg. Ez az, ami meghatározza, ki magyar, ki szlovák, és ki kanadai.

Avagy ki identitás nélküli globálpolgár.

2013. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Aki ugy gondolja, hogy egy ember, ebben az esetben én, nem vagyok magyar, hanem szerb, mert szerbiában élek, vagy román, mert romániában, azt elhívnám ide hozzánk egy pár hónapra, és ugyan nézze már meg, hogy ki román, szerb, szlovák, és ki magyar! Az internacionalizmus, meg nemzetnélküliség olyan helyen működik, mint Magyarország, ahol egy nemzet van óriási többségben! Ott könnyű elmélkedni, és sz@rni arra, hogy ki milyen nemzetiségű, mert a idegen az általában turista. Nálunk, ahol 2-3 nemzet van kb. egyenlő létszámban, igenis nagyon kijön az, hogy ki hova tartozik! A város teljesen szeparálódik részekre, csoportokra! Nem lövöldözünk egymásra, de megvan az a rejtett ellenszenv a másik iránt! A magyar számukra mindig fasiszta lesz, és forditva. Nem értem a saját népemet, hogy 90 évig, hogy türte el, hogy mindenhol elnyomják, és lenézik. És nem értem az anyaországiakat sem, hogy ezt, hogy tudja nézni ölbe tett kézzel! A délszláv háborúkban, néhány száz horvátért vagy szerbért egy egész ország háborúba ment, és kész volt akármit megtenni! Nem azt mondom, hogy ez legyen a példa, mert láthatjuk, hova jutottak! De igazán tanulhatnánl tőlük egy kis patriotizmust! És a Pannon Cicáknak, akik lábukat nem tették idegen környezetbe ( nem turista ként, hanem lakos ként) annyit tudok mondani, hogy inkább ne tapasztalják meg, mi van itt nap mint nap, az emberi fejekben! Fizikailag nem bántja senki a másikat, de folyamatosan megy a szellemi terror
2013. máj. 24. 12:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!