Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez most nacionalizmus, patriót...

Ez most nacionalizmus, patriótizmus, vagy mi szösz?

Figyelt kérdés
Határontúli magyar vagyok, kissebbségben természetesen. Szeretem a hazámat, amit én ugy tekintek mint Magyarország része, ami csak ideiglenesen nem az. A kultúrát, nyelvet, ételeket, italokat, előtérbe helyezem a kinai indiai divatkultúrákkal szemben. Magyar zenét szeretek, és sokat is utazok a határ ottani oldalára. Próbálok minnél helyesebben és változatosabban beszélni magyarul, még ha itt nehéz is! Kiteszem a kokárdát és minden Augusztus 20-án elmegyünk Budára. Sörrel sem fogok koccintani, ameddig csak a világ világ! Sokan lenéznek ez miatt, furán néznek rám, de én védem a kultúránkat. Ez mosz akkor nacionalizmus, patriótizmus, esetleg valami már? Rossz vagy jó? Én semmi negativat nem látok ebben, a sok negativ beszólás ellnére sem...
2013. máj. 19. 21:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Ez hazaszeretet. Semmi elítélendő nincs benne. (Ezt balos létemre mondom.)
2013. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik nagyon egy skatulya? Nyugodtan légy önmagad.
2013. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Ez hazaszeretet , teljesen természetes.

Én sem koccintok sörrel meg sörösüveggel.

2013. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit klisé vagy (pl. a sörrel koccintás mítoszát csak úgy 120x találták teljesen kitaláltnak a történészek ), de ha neked ez jó, akkor hajrá.


De mit értesz "divatkultúrák" alatt? Nem tudom felétek mi megy, de én még egy magyar lányt se láttam tarka száriban szaladgálni az utcán.

2013. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
46%
Vagy sovinizmus, a leírásból ez nem derül ki.
2013. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagytok kissé paranoiásak ebben a kérdésben? Baloldali vagyok, szeretem a hazámat, ismerem a történelmünket, a kultúránkat, helyesen és választékosan beszélem az anyanyelvemet, rengeteg magyar verset, népdalt, népzenét ismerek és szeretek, és nem verem nagy dobra, mert ez számomra tök természetes. Azokat pedig, akik hasonlóan gondolkodnak, sohasem nevezném nacionalistának, mert ez nem az. A nacionalizmus és a sovinizmus az másutt kezdődik. Én tudok úgy büszke magyar lenni, hogy ezzel együtt nem gyűlölök másokat. Na, itt a határ.
2013. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A divatkulturánál az ételekre gondoltam. Eszük indiai kinai sajátmagunk sem tudjuk miket, mert az a menő! Amikor elmentem haverjaimhoz Pestre, szinte lenéztek, mert a kinai helyett valami hazait rendeltem.. Pitiáner dolog, de ez is része az egésznek. Klisének a koccintás itt nem számit, mert az emberek 99,99% nem hallott róla! sajnos
2013. máj. 19. 21:19
 8/34 anonim ***** válasza:
44%

Akkor ti nem átlagos baloldaliak vagytok.


Más baloldaliak a jelenlegi többlet , roma előjogokat is keveslik ,és szívesen mocskolják az országot külföldön.

2013. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Tudjátok, itt nálunk, ahol már szinte elfogyunk, nem igazán megszokott ha valaki igy viselkedik. Itt mindenki alkalmazkodott, beolvadt a többségi nemzeti, ugy beszél,tanul, olvas, tévézik. Ami magyar az gáz. Itt ez a klisé
2013. máj. 19. 21:21
 10/34 anonim ***** válasza:
55%

"Más baloldaliak a jelenlegi többlet , roma előjogokat is keveslik ,és szívesen mocskolják az országot külföldön."


Őszintén, hány baloldalit ismersz?

2013. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!