Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kitaláltam egy ideológiát a...

Kitaláltam egy ideológiát a nacionalizmus továbbfejlesztésére, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Az ideológiát Államizmusnak neveztem el. Az ideológia lényege a nacionalizmus káros hatásainak kiszűrése, de az internacionalizmus és a liberalizmus kizárásával.



Azt jelenti, hogy valaki nacionalizmus-szerű érzéseket tápláljon, de ne az etnikai csoportja iránt, hanem aziránt az ország iránt, amiben felnevelkedett, ami gyümölcsével etette, ami taníttatta, ami orvosilag ellátta.


Ez például megoldaná Magyarország etnikai ellentéteit, mert mindegy, hogy valaki magyar, cigány, zsidó, ruszin vagy bármi lenne, egyaránt nacionalizmus-szerű hűséget érezne magyarországa állama és kormánya iránt és ezáltal felülemelkedne az etnikai nacionalizmuson, anélkül, hogy a liberalizmus és az internacionalizmus káros hatásai megjelennének.



Az államizmus ideológiája Romániában és Szlovákiában is jól működne. Ahelyett, hogy a helyiek között villongások törnének ki, hogy ki román, ki szlovák, ki magyar, mindenki egyszerűen csak hazaszeretetet érezne Románia/Szlovákia iránt, aziránt az ország és állam iránt, ami kitaníttatta, etette és orvosilag, közbiztonságilag ellátta őt.



Mi a véleményetek az ideológiámról?



2012. nov. 18. 17:50
 1/10 A kérdező kommentje:
érezne Magyarország* állama és
2012. nov. 18. 17:51
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyesek sosem lennének hajlandóak másokkal egy elveket vallani, együtt élni, tenni azért a hazáért, ami nem is az övé. Ezt lehetetlen lenne ráerőltetni az emberekre..:)
2012. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

"Ez például megoldaná Magyarország etnikai ellentéteit, mert mindegy, hogy valaki magyar, cigány, zsidó, ruszin vagy bármi lenne, egyaránt nacionalizmus-szerű hűséget érezne magyarországa állama és kormánya iránt"


Tehát mindegy ki van kormányon, annak mindenkörülmények között a sggét kell nyalni?


valamint: Érezne - innen következik, hogy nem lehet ráerőltetni az emberekre. Valaki vagy érez valamit, vagy nem.

2012. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezzel nem találtál fel spanyol viaszt. A nacionalizmus eredeti értelmében pont ezt jelenti. Kialakulásakor még a célja a "nemzet felemelése" volt, etnikumtól függetlenül. Azonban a háborúk és viszályok ezt az alapvetően nem negatív eszmét teljesen kicsavarták, így keletkeztek sovinizmus és társai.
2012. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezt hívják patriotizmusnak.

Úgyhogy tényleg nem találtad fel a spanyolviaszt. :)

2012. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egyesek sosem lennének hajlandóak másokkal egy elveket vallani, együtt élni, tenni azért a hazáért, ami nem is az övé. Ezt lehetetlen lenne ráerőltetni az emberekre..:)"


Ezt egyetlen kivégzőosztag megoldaná. Más ellenérv?

2012. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ezt egyetlen kivégzőosztag megoldaná. Más ellenérv?"


Igen, és szerinted minden más európai ország csak úgy hagyná, hogy te emberek százezreit gyilkolászd halomra... :)

2012. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érzelmi oldalról kell ezt megközelíteni.

Az ember beleszületik egy közegbe, adott képességekkel génállománnyal.Általa helyesnek tartott minták , érvek és ésszerűségek alapján teszi a dolgát és éli az életét.


Valahogy nem tölt el hálával és nem csordul ki érzelgősen a könnyem azért mert az iskolában olyan oktatásban részesültem amilyenben.Mai szemmel nézve a tanáraim háromnegyede alkalmatlan volt a tanári hivatásra ,ebből néhányat még gyerekeknek mutogatni se lett volna szabad .Annyira rossz mintát közvetítettek.Amit tanultam (és elég sokat) azt a saját tudáséhségemnek ,érdeklődésemnek köszönhetem.Az érdeklődésemet pedig a szüleim és az a pár jó tanár keltette fel a "dolgok" iránt.

Az egészségügyi ellátás miatt sem érzek különösebb hálát ,bár vannak kitűnő doktorok de legalább annyi okoskodó kutyaütő is van közöttük.

Akkor miért is szeressem az államot ?A kátyús utak miatt?Az alig érezhető közbiztonság miatt?A szennyetokádó libcsi média miatt?AZÉRT MERT A JÖVEDELMEM KÉTHARMADÁT LENYÚLJA?És ha veszek valamit abból 27 %ÁFA?Olyan sarc ami nem takar ellenszolgáltatást.


Pár év mostani korrekt adó fizetéssel le van tudva minden szolgáltatás amit az állam nyújt a polgárának.Csak éhen ne haljon közben a polgár.


A népet és annak a kultúráját lehet szeretni.Lehet szeretni a népzenét a folk rádiót , vagy az irodalmat.Lehet büszkének lenni arra , hogy 1000 éves állam vagyunk(a környező népekkel ellentéteben). Lehet örülni ha győz a csapat! Lehet imádni Aranyt ,Petőfit, Móriczot, Mikszáthot attól függetlenül hol él az ember .Lehet szeretni a másik embert mert fél szavakból is megértjük egymást és mert egy nyelvvel beszélünk és hasonló kultúrával rendelkezünk így a legapróbb célzásokat és hangsúlyokat is kitűnően érzékeljük.


De mivelhogy a magyarok egy része kevert kultúrájú ,etnikumú, nemzetiségű régiókban él , minimális elvárás tőlük is és a többiektől is ,hogy saját ízlését ,zenéjét , életfelfogását ne erőltesse senkire és ne irritálja vele a környezetét.

2012. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták előttem, nincs ebben semmi új - háromszáz éves ötlet, igazából. Az államizmust egyébként etatizmusnak hívják hivatalosan, a francia état=állam szóból.


Ahhoz, hogy ezt támogassam, olyan államra volna szükség, amilyet még nem találtak fel. Az állam eredeti formájában egy parazita képződmény, amely arra való, hogy erőszakkal (rendőrség és adóhatóság), valamint ideológiai körítéssel (hazaszeretetre hivatkozva) erőforrásokat vonjon el az állampolgártól (tőled és tőlem), és olyanoknak adja, akik már amúgy is gazdagok és hatalmasok, mert már annyi embert sikerült kirabolniuk a fentebbi eszközökkel. Történetileg újabb keletű fejlemény, hogy valamit (oktatás, egészségügy) vissza is csorgat az ily módon pumpoltaknak, hogy megindokolja saját létjogosultságát... az oktatás amúgy jó alkalom arra, hogy még a befolyásolható gyerekekben kialakítsa a szükséges ideológiai elkötelezettséget, a beteg ember munkája pedig nem termel annyi adóztatható hasznot, úgyhogy még ezen szolgáltatások biztosítását is az állam egészséges önérdeke diktálja - mindennek ellenére mostanában inkább ezen rendszerek lebontásán munkálkodik (és nem csak Magyarországon, hanem világszerte).

2012. nov. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom eredetileg ez a nacionalizmus amit leírtál, bár sokan a nacionalizmust a nácizmusal és egyéb szélső jobb oldali dolgokkal keverik!
2013. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!