Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy a nacionalizmu...

Jól érzem, hogy a nacionalizmus egy elavult eszme, a haladás meggátolója?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs gyakorlati haszna, ellentéteket és gyűlölködéseket szíthat, elavult, nem képviseli a haladást, korlátozhatja az egyént, fanatikusok pedig borzalmas dolgokat tehetnek ezen eszme érdekében stb...


Véleményem szerint abszurdum, hogy most attól, hogy valaki akaratán kívül születik valahova akkor annak élete végéig ott KELL élnie, akar tetszik akar nem, ha kell haljon éhen a szegénységtől és elméletileg nem tehet ez ellen úgy hogy jobb helyre költözik, ahol esetleg még lehet is belőle valaki és tehet nagy dolgokat a világ érdekében... Ez ellentmond a józan észnek.


Persze van szép oldala is, s nem lenne helyes ezt elismerni! Történelem, kultúra, hagyományok, elvek, "nemzeti öntudat" (én ilyesmiben nem hiszek) stb...


Neked mi a véleményed erről?


2012. júl. 26. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nacionalizmus a francia forradalom óta létezik. Valóban egy elavult, haladást gátló eszme. Azonban úgy gondolom, hogy a történelemnek van iránya és dinamikája. Úgy ahogy éppen a családokból törzsek, a törzsekből nemzetek lettek. De azt is hozzá kell tenni, hogy a történelem és a társadalmi haladás, mint olyan magától megy, nem kell azt erőltetni. Ez alatt azt értem, hogy majd kialakul egy a nacionalizmuson túlmutató eszme, áramlat, ha szükség lesz rá. És akkor majd ez lesz a meghatározó. De, hogy erőltessük?! Na azzal nem értek egyet, bármikor a történelemben valami, a korát megelőző eszmét, újítást akartak bevezetni az megbukott és vért, szenvedést hozott. Ilyen volt a nacionalizmus is. Is ilyen lenne tőle idejekorán "megszabadulni". Szóval szerintem mindennek eljön a maga ideje.
2012. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antimod ***** válasza:
42%

Szerintem pedig nem elavult. A nacionalizmus nem más, mint egy nagy közösség. Ez pozitív dolgot feltételez, egymás segítését, bajtársiasságot, nem feltétlenül szül ellentéteket, gyűlölködést.

Lássuk be, szinte mindenhol vannak feszültségek, ahol sok a bevándorló. Nem látom, hogy a multikulti olyan nagyon jó lenne a mai embernek, lehet, hogy egyszerűen még nem vagyunk elég érettek rá.

Ahová pedig születtél, szerintem kutya kötelességet tenni is azért, hogy élhetőbb hely legyen, nem menekülni, mint a patkány a süllyedő hajóról.

Mindig lesz olyan eszme, aminek érdekében háborúkat lehet indítani. Ha nem a nacionalizmus, akkor a vallás, ha nem a vallás, akkor a társadalmi berendezkedés megváltoztatása lesz a fő cél.

Amúgy pedig a nacionalizmus nem egyenlő a sovinizmussal, ne keverjük a kettőt, ne essünk ebbe a hibába.

2012. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
A nemzeti öntudat a társadalmak egyetlen igazi összetartó ereje, egységformálója. A kezdetek óta igény van rá bennünk.
2012. júl. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Akkor a családodban sem hiszel?
2012. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Ha már elavult eszmékre vadászol, ott vannak a vallások. Messze sokkal megosztóbbak, mint a nacionalizmus/nemzettudat, azokat valahogy mégsem cseszegetik annyian.

2012. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Különös módon mégis a legnacionalistább népek vitték a legtöbbre a történelemben...
2012. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem igazad van, a nacionalizmus ugyan olyan illúzió, mint a vallások.
2012. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha ez egy elavult eszme lenne és meggátolná a haladást akkor az USA még mindig a 19 században járna és nem a 21. században.Már pedig ők egy erősen nacionalista nép és mégis láthatod mennyire fejlett az országuk.
2012. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A nacionalizmus az alapvető emberi értékek közé tartozik. A liberalizmus az elavult amely az emberi értékek elpusztításáért dolgozik.
2012. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!