Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kapitalizmus a demokrácia...

A kapitalizmus a demokrácia velejárója vagy semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés a válasz is magában foglalja.


A demokrácia elavult, és a nép érdekeit, a fejlődést alacsony hatékonysággal szolgálja más lehetséges rendszerekhez képest (a jelenlegi szinten). Lásd akár Kína: "+A demokráciát követelő 1989-es diáklázadást vérbe fojtotta a karhatalom.+" . Könnyen lehet, hogy ők ez a fejlődési lépést egyszerűen átugorják...


Igazi szabad piac jelenleg nincs. Lelkileg sérült gazdasági hatalmasságok harcolnak és a kizsákmányolnak, mintha még a sötét középkorban lennénk. [link]


Legyetek már optimisták! Halló! Egy pozitív értékelés segít (nekem is).

2012. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

A legtöbb előttem szólóval ellentétben, szerintem a demokrácia és a kapitalizmus igen szoros kapcsolatban van. Ezt a kapcsolatot a felvilágosodás jelenti, amely mint filozófiai irányzat, megalapozta a feudalizmus bukását, deklarálta az általános emberi jogokat, ami lényegében a demokrácia alapja. Tehát a kapitalizmus a gazdasági formáció, a demokrácia pedig ennek a formációnak a társadalmi vetülete.

Az, hogy sok kapitalista országban rosszul működik a demokrácia, az annak a következménye, hogy rosszul működtetik a kapitalizmust. Például eltorzítják a piaci folyamatokat, nem engedik működni a valóságos értékviszonyokat, esetleg elmaffiásidik az állam, nincs normális verseny, csak annak a látszata van meg.

A kapitalista gazdálkodás anomáliái vezettek két, a kapitalizmust tagadó társadalmi formáció létrejöttéhez, a fasizmushoz és a kommunizmushoz. Mindkettő korlátozza a kapitalista gazdaságot - annak hibáira hivatkozva - miközben felszámolja a demokráciát és önkényuralmi módszerekkel kormányoz.

2012. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nem ártana azt tisztázni előbb, mi is a demokrácia. Ugyanis manapság az indirekt formáját gyakoroljuk, ami már a nevében se demokrácia, ha az indirekt szót vesszük. Vagyis közvetett. Az igazi a közvetlen demokrácia lenne, így a kapitalista gazdaság sem lenne oly zavaró tényező. Aki esetleg nem tudná, mi is az, nézze meg Svájcot, ott az van, közvetlen demokrácia.


(még egy a fentiektől független magánvélemény: le a pártokkal!)

2012. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
inkább van a diktatúrához,de én úgy gondolom hogy akkor is csak úgy lehet köze a diktatúrához,ha az a bizonyos embernek aki vezeti az országot,többet akar bizonyos dolgokból,de az szerintem háborúval végződne :P na mind1 a válaszom a kérdésre az hogy nincs köze hozzá
2012. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hahaha!

"Lásd megint Kína akik mindent a nyugattól lopnak és csak így képesek tartani a lépést. "

Biztosan ezért van az, hogy az USA már annyi pénzzel tartozik Kínának, hogyha most kellene kifizetniük, akkor a gatyájuk is rámenne. Antikommunista propaganda az, amit írsz. Ha a rendszer protekciósaként, újgazdag sznobként hangoztatod ezeket az otromba elveket: az cinizmus. Egyébként otobaság. Bocs!

2012. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!