Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kapitalizmus a demokrácia...

A kapitalizmus a demokrácia velejárója vagy semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Néhány országban mindkettőt alkalmazzák, másokban csak az egyiket, a kapitalizmust. A kommunizmus próbált a másik változat lenni (csak demokrácia), de az jött ki belőle, hogy se kapitalizmus, se demokrácia. Ez még kevésbé működött (egy idő után).
2012. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem hirtelen nem ugrik be olyan jol müködö mai demokracia, amelyik gazdasagi berendezkedese nem a kapitalizmus valamilyen formaja lenne.
2012. okt. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Komplikato ***** válasza:
Maximum annyi köze lehet hozzá, hogy normális demokráciában az élet, szabadság, egészség, lakhatás és munka mellett, ott van a MAGÁNTULAJDON erős védelme. Ez a szemlélet nagyon benne van, ezzel riogatták a lakosságot kommunizmus és kommunisták ellen régen az USA-ban ... sikeresen.
2012. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

A kapitalizmus egy gazdasági fogalom ami a fejlődés természetes velejárója. A kommunista gazdálkodás megbukott. Nem véletlen hogy Kínában is erősen változtattak. A kapitalizmus hatékony és fejlődésorientált. A többi rendszer messze elmarad mögötte!


A demokrácia meg képviseleti, politikai fogalom. Az elmegy kapitalizmus nélkül de mindenképpen valami hasonlóhoz vezet. Lásd az ókori Görögország ahol bár nem volt hivatalosan kapitalizmus de ahhoz nagyon hasonló rendszer, az akkori keretek között.


Hosszú távon az államosításokon és erős állami irányításon alapuló rendszerek legfeljebb a kapitalizmuson élősködve, annak teljesítményét ellopva képesek tartania lépést! Lásd megint Kína akik mindent a nyugattól lopnak és csak így képesek tartani a lépést.


Vagyis elméletben nem összetartozóak, a valóságban a kettő összetartozik!

2012. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
teljesen ellentétesek. a modern világ célkitűzései illúziók.
2012. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Semmi köze hozzá.

Voltak a történelem során kapitalista diktatúrák.Pl:Argentína.

Sokan Oroszországot is kapitalista diktatúrának mondják.

2012. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A demokráciákban általában kapitalizmus alapú gazdaság van, mivel ahogy a 3. írta a demokrácia fontos alapelve a magántulajdon védelme.

De vannak kivételek is, például Izraelben sokáig működtek kommunista berendezkedésű kibucok. Chilében az emberek demokratikus úton választották meg a szocializmus kiépítését megkezdő Salvador Allende-t, ezért a CIA gyorsan meg is döntötte, nehogy a példa ragadós legyen.

A szocialista berendezkedést preferáló Chávezt is többször megválasztották már Venezuelában.

2012. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a demokráciát (a kifejezést) nagyon lejáratták az utóbbi évezredekben. Olyan cinikus emberek, akik szerint abba belefér az ókori Athén rabszolgatartó társadalma, vagy akár a kapitalizmus is. Demagóg kifejezéssé silányult: a nép, a többségi társadalom átverésére, lecsillapítására. (Démosz ógőrög szó, jelentése nép. Demokrácia=népuralom.) Az igazság az, hogy ezekben a "demokráciákban" a nép, nem hogy nincs hatalmon, de a tényleges hatalmi kérdésekbe semmi beleszólása nincsen. Kapitalista társadalomban a tőke a fétis, azt imádják, a tőkével rendelkezőt kell szolgálni. Erre kiforrott kényszerítő eszközök vannak a telekkönyvtől a gumibotig. De ide tartozik a napjaink TV stúdióiban zajló, brutális agymosás is. http://www.youtube.com/watch?v=Urh-Zx70Dyg
2012. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
37%

Semmi köze hozzá. A demokrácia a nép uralmát jelenti, a kapitalizmus meg a szabad piacra épülő gazdaságot, ahol ma a magánérdek, a magántulajdon fontosabb, mint a közösség érdeke és tulajdona. Ez gyakorlatilag egy evolúciós lépéssé vált a rossz irányba, hisz nem civilizált nézetek, hanem állati ösztönök kerültek előtérbe. Hogy mi jó egy népnek, az ettől függetlenül egy megválaszolhatatlan filozófiai kérdés, mindenesetre a kapitalizmus gyakorlati alkalmazása eddig mindig katasztrófa-közeli állapotokat eredményezett világszerte, a demokrácia gyakorlati alkalmazása pedig nem létezik és a mai kapitalizmus sajátosságai (a vagyon átvette a hatalom szerepét és mivel a vagyon kis csoportok kezében halmozódik fel, így a hatalom is oda kerül a néptől) miatt nem is alakulhat ki.

Mindenesetre egy jól működő demokráciához elengedhetetlen lenne a szocialista berendezkedés, a teljes állami kontroll, ahol az állam vezetői természetesen olyan a nép közül választott emberek, akik a nép érdekeit tartják szem előtt és értenek is ehhez, ahol az egész világgazdaság a javak felosztására és a társadalmi szakadékok kialakulásának megakadályozására rendeződik be. Ilyen ember nincs, ilyen vezetést nem lehet választani, ilyen gazdasági modellt a mai emberek gondolkodásmódjával nem lehet kialakítani, ezért bukott meg (vagy van halálra ítélve) mindenhol a szocializmus és minden, ami arra épült.

A kapitalizmus a pénz létezésének velejárója, míg demokráciához pont a pénzt kellene megszüntetni.

2012. nov. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kapitalizmust és a kommunizmust is a háttér hatalom szarta.

Demokrácia? hahaha

2012. nov. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!