Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kapitalizmus és demokrácia...

Kapitalizmus és demokrácia hogy működhet egymás mellett?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy egyes cégeknek már sokkal nagyobb hatalmuk van, mint bizonyos országoknak, és a történelemből nagyon jól tudhatjuk, hogy akinél a gazdasági hatalom, az anyag feletti uralom, az már fél sikert ért el a hatalom birtoklásában.

A másik felét a lélek feletti uralom adja, de már azt is megszerezték a kereskedelmi csatornák útján.


A lényeg az lenne, hogy a pártokat gondolom ezek a nagy cégek finanszírozzák, mert nem hiszem, hogy a pártok tagjai elmennének kapálni a földekre, vagy egy gyárba dolgozni, hogy becsületes úton szerezzék meg a működésükhöz szolgáló pénzösszegeket...


Ha ezek a cégek támogatják őket, akiknek érdeke, hogy a magyar emberek a pártpolitikával legyenek elfoglalva, és nem azzal, hogy palira veszik őket mindenféle márkával, akcióval, fogyasztási cikekkel, akkor tulajdonképpen milyen demokrácia is van, ha a követendő trendeket ugyanúgy felülről szabják meg a nagy kapitalisták? (Akiket régen királyoknak, földbirtokosoknak, vezéreknek, párttitkároknak hívtak)


2010. márc. 19. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazad van! Szerintem a demokrácia sose létezett.


De biznod kell az emberek összefogásában, azért csak nem vagyunk birkák ahogy telik küzdünk ellene!


Nem csak a Jobbik, ott van még sok szervezet, mozgalom!

Szerintem ez nagy dolog, hogy kezdenek ébredni az emberek, és egy ügyért összefogni.


Ami gusztustalan, hogy sokszor ezekbe a körökbe beszivárognak haszonlesők, és lejáratják majd az emberek nem biznak semmibe, az meg romboló hatással van a társadalomra!


A rosszakat fel kell ismerni, és kiválasztani , elitélni. És nem hagyni magunkat manipulálni!

2010. márc. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen működhet.

Érdemes amúgy a két dolgot definiálni:

Demokrácia = képviseleti demokrácia

Kapitalizmus = "szabadversenyes" kapitalizmus

Mind a kettőben az emberek közül kerülnek ki a vezetők. Mindkettő alapvetően demokratikus alapon nyugszik (értsd: mindenki alapíthat vállalkozást, mindenki lehet képviselő, mindenkinek adott a lehetőség).

Az, hogy bizonyos pártok bizonyos cégek gazdasági érdekeit képviselik, az teljesen normális, ez mindenhol így működik. Az USÁ-ban a republikánusok az olajipart, a demokraták a megújuló energiaforrások iparát támogatják. Ezeken keresztül tudnak támogatást és szavazókat szerezni.

Magyarországon is így megy ez, ezen nem tudom, miért kell csodálkozni. A média pedig speciális helyzetben van nálunk, mert nagyobb a monopóliuma (kevés csatorna van) nagyobb országhoz képest.

A "milyen demokrácia is van, ha a követendő trendeket ugyanúgy felülről szabják meg a nagy kapitalisták?" mondatodat pedig nem értem. Milyen követendő trend? Az, hogy fogyassz?

2010. márc. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sületlen utópia mindkettő, szerintem.
2010. márc. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az izmus végű fogalmak sosem működtek jól, a demokrácia úgyszintén tökéletlen, így nagyon jól elvannak egymás mellett. Mindenki egyenlő, majd vannak az egyenlőbbek és a legegyenlőbbek.
2010. márc. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában az elmúlt 10-15 év globalizációs időszakát leszámítva egész jól összegyeztethető volt a kettő egymással.
2010. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!