Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért jó, miért nem jó a...

Miért jó, miért nem jó a kapitalizmus? (országoktól függetlenül)

Figyelt kérdés
kicist tartok tőle, hogy a 2012-es korszakváltás, a kapitalizmnus globális válságát, fenntarthatatlanságát és egy új rend kialakulását jelenti. ennek jelei a pár éve kialakult gazdasági válság.
2012. okt. 25. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus velejárója hogy amikor hullámvölgy van akkor mindenki a teljes összeomlást vízionálja, míg amikor fellendülés van akkor mindenki azt mondja hogy "most minden más és ennek soha nem lesz vége"!


Mivel leírtad a kérdést így gondolom nem annyira ismered a 29-es válság reakcióit, az olajkrízis vitáit vagy akár a 90-es évek végét stb


El nem tudod képzelni mennyi világvége jóslatot olvasgattam már az elmúlt 100 évre és hogy az internetlufi növekedésekor mennyi optimizmust arról hogy mostantól kánaán lesz és hogy az USA se tudta hogy majd hova fogja elkölteni az ezermilliárdokat így egy tervet csinált akkor ami 2010-ig ezt osztotta volna el!


Egyenlőre annyit tudunk hogy az összes többi rendszerrel szemben eddig csak a kapitalizmus élte túl!

A kommunizmus halott!

Kína erősen kapitalizálódott hogy túléljen és látszólag úgy tűnik hogy a vadkapitalista, tekintélyuralmi rendszer valamennyire működik! Viszont az is látszik hogy az emberek ahogy elkezdenek keresni, ott is egyre többet akarnak és tüntetnek! A kommunista része a rendszernek rengetegbe kerül így ott is várhatóan lassan a demokrácia és a kapitalizmus felé mennek el a vadkapitalizmustól.


A kapitalizmus nem jó de nincs nála jobb... :)

2012. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem lenne egy oylan rendszer jobb, ahol nem a "mindig többet" lenne a cél, hanem az egyensúly? ha nem termelnének semmiresemvaló kacatokat esyméletlen mennyiésgben, amire aztán sosem volt igény, de hirtelen igény lesz rá, csak mert létezik, holott ilyen kacatok nélkül is lehet kényelmesen élni?


nem lenne olyan rendszer jobb, ahol a kerslet ösztönzi a kínálatot, s nem a kínálat ébreszti fel a keresletet?

2012. okt. 25. 13:49
 3/5 Komplikato ***** válasza:

2-esre: Nem. A tökéletes sosem létezett szocializmus vagy kommunizmus is ilyen, teljesen figyelmen kívül hagyja az emberi gyarlóságokat és mohóságot.

Ha lesz a Földön 7 milliárd Buddha vagy Krisztus, de legalább Ghandi szintű együtt cselekvő és gondolkodó ember, akkor talán. Addig esélytelen.

2012. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kapitamizmus morális szempontból nem feltétlenül jó, de ennek ellenére ez az a társadalmi-gazdasági rendszer, amelyik a legjobban megfelel az emberi természetnek.


Az ember ugyanis egy versengö természetü teremtmény, amelyik szeret a vetelytarsa felé kerekedni. Az emberiség fejlödésének motorja a vetélkedés.


Versengés nélkül talán igazságosabb társadalomban élhetnénk, de megrekednénk egy alacsonyabb szinten. "Alacsonyabb szinten" nemcsak a technológia és az összesített anyagi jólét szintjét értem, hanem a szellemi és tudományos fejlettséget is. Kommunizmusban az önmegvalósítás, az ember szükségleteinek legfelsöbb szintje (ld. Maslow-piramis) ellehetetlenül.


A vadkapitalizmus persze nem jó, a versengést ki kell egyensulyozni szocialis rendszerekkel. Szociális piacgazdaság.


Persze az elmélet nagyon könnyen hangzik, az ideális állapotot megközelítenie csak a skandináv országoknak sikerült...

2012. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért jó, mert igazságos, értékmentes és többnyire működik.


Azért nem jó, mert bizonyos szempontokra vak (pl. környezetvédelem.)

2012. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!