Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van értelme a tudatos vásárlás...

Van értelme a tudatos vásárlásnak?

Figyelt kérdés
Mindenki panaszkodik hogy árak magasak nincs munkahely megszűnik minden! Ennek nagy része ténylegesen igaz, a dolgozó magyar ember nyomorog, lassan enni meg inni lesz az élet célja (mint a vadon élő állatoknál). Mikor lesz ennek a rosszabbodó helyzetnek egyszer vége! Én mindig gondolkodom hogyan lehetne a helyzetünkön javítani? Láttam azt a videót melyben a magyar gazdák helyzetéről tájékoztatnak, a hanyatló magyar élelmiszeriparról! Tudatos vásárlással a magyar gazdák termékeit megvéve segíthetünk nekik mivel az ő árucikkeire lenne kereslet nem az olcsó rossz minőségű importált árukra! Én azóta a boltban csak magyar termékeket veszek szándékosan leellenőrzöm! A kérdésem érek vele valamit? Segítek ezzel tényleg vagy szinte semmit nem érek el vele? Ti szoktatok kizárólag magyar termékeket vásárolni?

2012. máj. 30. 23:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
49%
bumbi02: Pont az lenne a lényege annak, amit magyarázok, hogy nem kellene a külföldi, importált termékek áraihoz igazítani a magyart, nem lenne rajta a külföldi cég haszna sem, mikor kirakja a magyar terméket a polcára. Gondolkozz kicsit mélyebben, ha mi termeljük, mi rakjuk ki a polcra, mi adjuk el és mi vesszük meg, akkor még ennél is alacsonyabb árakon kivitelezhető a megélhetés mindenki számára.
2012. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%

Én azt veszem, ami az igényeimnek és a pénztárcámnak a legjobban megfelel.

Nem érdekel, hol gyártják.

Van amiből magyart veszek, van, amiből nem. De ez független attól, hogy hol készült.


Nem fogok semmit csak azért megvenni drágábban és/vagy rosszabb minőségben, mert magyar.

2012. máj. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
61%
12-es: épp fordítva van. Ha finom, ízletes termékeket akarsz, akkor annak ára van. Csak a lefóliázott broilier csirke lesz 500 Ft/kiló, mert egy kiló rendes csirke nem jön ki ennyiből. Lehet bojkottálni a multikat, akkor a magyarok teszik eléd, és be lehetne tiltani teljesen, de akkor fizess 2500FT-ot a csirkecomb kilójáért. Olyan megoldás nincs, hogy multik ki-rossz minőségű termékek ki- csak a magas minőségű termékek maradjanak, de negyed áron.
2012. máj. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
36%
Figyelj, van egy felhasználható kapacitás, amennyivel el lehetne látni az egész országot élelemmel. Mivel tegyük fel, a külföldi termékek megszűnnének létezni abból kifolyólag, hogy senki sem vásárolná őket, előbb-utóbb a magyar termékek lépnének be. A termelés fokozódna, hogy kielégítse a keresletet és a kezdeti magasabb árak után folyamatosan csökkenhetne az ár, majd később megállna egy bizonyos szinten, ami mindenki számára optimális lenne. Jut is, marad is elven. A csirkének adott tápot itt gyártanák magyar kukoricából, a kukoricának nincs ára, ezért a kereslet és a kínálat aránya határozná meg, aztán a csirkehúsét ugyanúgy. Semmit sem kellene külföldről importálni, mindenünk megvan itthon, Magyarországon. A földek jelenleg kihasználatlanul, hamarosan külföldi kézen is lesznek. Az ország jelenleg egy ketyegő bomba, az árakat illetően, mivel más országoktól függünk, ahelyett, hogy itthon termelnénk meg, amire szükségünk van és vinnénk ki külföldre méreg drágán, amiből a hasznot vissza lehetne forgatni a magyar gazdaságokba, ha már elláttuk magát az országot olcsó áruval.
2012. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
73%

Hát az ilyen lehetetlen feltételekre alapuló ideológiákra nehéz mit mondani. "a külföldi áruk megszűnnének", meg a "kezdeti magasabb árak után folyamatosan csökkenhetne az ár, majd később megállna egy bizonyos szinten, ami mindenki számára optimális lenne". Ezek ilyen szép dajkamesék. A valóságban, amíg a lengyel/szlovák kormány több támogatást ad a tejtermelőknek, addig a szabadpiacon (tudod, amiben élünk) olcsóbb lesz az ő tejük, a szegény magyar (amiből sok van) meg megveszi.

És akkor még nem jött be a nagytőke, ami szintén tud borítani a nagyon kicsi árréseivel, amivel csak ő marad talpon. Meg ott vannak az ágazati csalók a hamisításokkal, és a "fél-csalók" az előállítási trükkökkel, és jogi kiskapukkal. Ezeket a magyarok is használják, mindhármat.

2012. máj. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%
Országhatárt lezárni, EU-ból kilépni és minden gondunk megoldódik.
2012. máj. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
78%

"Országhatárt lezárni, EU-ból kilépni és minden gondunk megoldódik."


Vágom az összes jobbikos demagógiát.:)))

Könnyen buknak sajnos, mindnek az a vége, hogy ne gondolkozzunk, csak skandáljunk vmi marhaságot. Látom Te már elérted. :)

2012. máj. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
73%

#15 Van pár problémám az elképzeléseddel, remélem nem gond ha megosztom veled:


Kezdjük a felhasználható kapacitással, erre csak röviden annyit mondanék, hogy olvasd el ezt: [link]

Rájössz mi a gondom a "0 import, mindent mi termeljünk" gondolattal.


A termelés jó ideig nem fokozódna még a megemelkedett kereslet miatt sem. Miért? Mert beruházáshoz tőke kell, ami nem fog az egyik pillanatra a termelők zsebébe teremni. Újabb földeket kell megművelni, amit akkor fog megvásárolni a gazda, ha megfelelő helyen van, lehetőleg közel a többi földjéhez és persze ha van elég pénze. Amíg nem nő a kínálat, addig meg hülye lesz lejjebb vinni az árat, hiszen drágábban is megveszik. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyire felborítaná a gazdaságot az, hogy a háztartások jövedelmük jóval magasabb arányát fordítják élelmiszervásárlásra. Tartós fogyasztási cikkek, műszaki termékek stb-nek a kárára, amely mellesleg a GDP jelentős részét adja az országban.(jóval többet, mint amennyit a mezőgazdaság ad)


"A földek jelenleg kihasználatlanul, hamarosan külföldi kézen is lesznek."

Tőlem aztán lehetnek külföldi kézen, ha megművelik azt és piacra viszik a terméket. Az ingatlan nem egy olyan dolog amit a hónuk alá csapnak és elvisznek az országból, teljesen mindegy hogy milyen állampolgár az aki használja, ha azt megfelelően teszi.


A legfontosabb pedig az, hogy a magyar mezőgazdasági struktúra és termelői morál egyáltalán nem felel meg a követelményeknek és sokszor a józan észnek sem. Erőltetett monokultúrás termesztés, kistermelők akik nem hajlandóak semmilyen mértékű összefogásra, alapvető gazdasági ismeretek hiánya stb.


Még valami az olcsó árukhoz:

Korábban említette valaki, hogy ami olcsóbb, mint a magyar, az nem feltétlenül rosszabb. Ez így is van, köszönhetően a termelési struktúrának, amely más országokban jelen van. Mondok egy példát:

Magyarországon a borkészítésre telepített szőlők átlagos mérete valamivel több mint 1 ha. Chileben, amely a világ másik felén van, az átlagos méret 500 ha. Szerinted melyik termelő tud gazdaságosabban termelni? Olcsóbb lesz a bora egyértelműen és rosszabb se lesz, mint sok magyar bor. (itt nem a borkülönlegességekre kell gondolni)

2012. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%

"Országhatárt lezárni, EU-ból kilépni és minden gondunk megoldódik."


Azt azért várd meg, míg elérek a határig.

2012. máj. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%

"Újabb földeket kell megművelni, amit akkor fog megvásárolni a gazda, ha megfelelő helyen van, lehetőleg közel a többi földjéhez és persze ha van elég pénze. Amíg nem nő a kínálat, addig meg hülye lesz lejjebb vinni az árat, hiszen drágábban is megveszik."


Jelenleg kiaknázatlanul áll a földek többsége, be van vetve fűvel és ehhez hasonló baromságok. Ezeket a földeket olyan gazdáknak kellene kiadni, mondjuk bérbe, vagy későbbi haszon reményében az állam adja ki nekik, hogy beindulhasson a gyors árcsökkenés a magyarok által termelt termékeken. A hülye lesz lejjebb vinni dolog tehát már itt megbukik.


"Tőlem aztán lehetnek külföldi kézen, ha megművelik azt és piacra viszik a terméket. Az ingatlan nem egy olyan dolog amit a hónuk alá csapnak és elvisznek az országból, teljesen mindegy hogy milyen állampolgár az aki használja, ha azt megfelelően teszi."


Látjuk a példát, hogy külföldi kézre került gyárakat leromboltak, hogy később nehogy termelés tudjon bennük folyni, ha fel akarna éledni a gazdaság. Ezután szabadon tehetik majd tönkre a földeket, ha a kezük közé kerül. Szerintem te sem szeretnéd, ha igen, akkor nem érdekel az ország sorsa.


"kistermelők akik nem hajlandóak semmilyen mértékű összefogásra, alapvető gazdasági ismeretek hiánya stb."


A kistermelők igenis hajlandóak összefogásra abban az esetben, ha van, aki összefogja őket. Mint régen a szövetkezetek. Meg lehet nézni, aki élt abban az időben, nagyon jól tudta, hogy hogyan mentek a dolgok. Arról meg szerintem ne is beszéljünk, hogy gazdasági ismeretek hiánya, amikor kiemelkedő piaci helyzetben voltunk néhány évtizeddel ezelőtt a mezőgazdaságunk által, tehát ez itt megdőlt állítás.

2012. máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!