Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyházak nélkül az emberiség...

Egyházak nélkül az emberiség fejlettebb technológiai szinten élne?

Figyelt kérdés
Az egyházak sokáig hátráltatták a természettudományok terjedését, fejlődését. Emiatt elképzelhető, hogy évszázadok teltek el különösebb fejlődés nélkül (sötét középkor). De vajon csak az egyházak tehetnek erről?
2012. márc. 11. 10:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Az egyházak általánossága kapcsán érdemes megjegyezni hogy pl a mohamedán vallás eléggé haladáspárti, modern, "szocialista" volt a maga korában! A tudományokat nagyon magas szinten ismerte el és ösztönözte! Aztán a szélsőségesek magukhoz ragadták a hatalmat az évszázadok alatt és most láthatjuk hogy mennyire haladásellenes!


A katolicizmussal dettó! Jézus alapított egy nagyon haladó szellemiségű vallást amiben a szélsőségesek szépen lassan magukhoz ragadták a hatalmat és jött az inkvizíció, könyvégetés stb


Kínában ugyan ez...


Amint mondják, a buddhizmus az egyetlen vallás aminek a nevében nem viseltek háborút (persze buddhista vallású emberek harcoltak de nem a vallás miatt) és nem is haladásellenes.


Szóval a katolicizmussal nincs önmagában baj csak azokkal akik véresen komolyan veszik! Mint pl azok az ír orvosok akik hitük miatt nem voltak hajlandóak abortuszt végrehajtani egy nőn akinek a csecsemője meghalt a hasában és ezért a nő is belehalt!! és mindez 1 hónapja volt!! Pedig a törvények lehetővé teszik, a Hippokráteszi eskü meg kötelezné is őket erre!


Persze ez nem jelenti hogy az ateista emberek ne tennének szörnyű dolgokat vagy ne lehetnének még haladásellenesebbek! lásd sok itthoni embert aki nem vallásos de abszolút ellene van minden új "kütyünek"! csak azt nem az ördög művének hanem a nyugat "fertőjének" tartja...

2012. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 izidorkata ***** válasza:

kedves kérdező! BUTASÁGOKAT ÍRSZ! A középkorban a tudomány a technikai tudás, az iparosodás, az urbanizálódás, a műveltség elterjedésénejk a nagy korszaka volt. A római kúltúra vívmányai eljutottak a legridegebb barbár törzsekhez is. Új nemzetek, államok formálódtak, amelyek már nem sátorba és veremben éltek hanem paloták, és hatalmas katedrálisok tövében gyarapodó városokban. Ezekben a városokban pedig iparosok, tudósok, iskolák, és betegápoló menhelyek, a kórházak előzményei voltak.

És nem bigott, klomor vallásosság volt rá jellemző hanem életvudám, szórakozással, ünepekkel teli élet volt.

Rengeteg rosszat ráfogtak, és kitaláltak a középkorról. Igyekeztek minden ocsmáyságot rá fogni erre a korra: de tudjuk ki az a kik így rtak, és ez őket minősíti. Ne ülj fel a demagóg történet hamisítónknak, igyekezz árnyaltabban gondolkodni.

Tudod e hogy a legtöbb máglyát a reneszány idején, és kiésőbb a 16-17 század zavaros hitét vesztett korába készítették? A középkorban csak elvétve fordult elő ilyesmi! nézz utánna!

És a francia forradalom vérengzései legaéább olyan borzasztóak mint a vallás nevébe elkövetett szörnyűségek!

És jóval több áldozatot követeltek! És bhalottál arról hogy milyen embertelen volt a 19.század ipari forradalma, mennyire haszon orientált. Bérkaszárnyák, bányák világa: ehhez képest a rómaiak rabszolgatartó társadalma menyország volt.

Erről jut eszembe: halottad hogy a te általad anyira szeretett római korba az embereket rabszolgaként tartották, kb. anyi joguk volt, muint a házi állatoknak. Néha anyi se. Gondolkozz már, vedd le a marxista szemellenződ!

2012. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 izidorkata ***** válasza:

nyugodtan elmondhatom hogy okos érvelésemmel, és káprázatos történelem tudásommal olyan bölcs és alapos választ adtam amivel a kérdező teljes mértékben új szemsögből tudja látni a problémát.

Örülök neki!

2012. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Na akkor én is beleszólok. A keresztény válású Országokban a Papok tanítottak az iskolában (Ugy tudom) Na már most ha nem adják át a tudásukat, és nem lettek volna iskolák akkor valóban hanyatlás lett volna. de mivel átadták az alapokat. ezért utána már lett annyi sütnivalójuk az ifijaknak hogy tovább gondolhassák a dolgokat. Modern ötleteik legyenek. Tehát szerintem a vallás nem hátráltatja a tudományt.
2012. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

vallás nem hátráltatja a tudományt.

Hátráltatni azt tudta,csak megállítani nem.Nyomda gépek összetörése,fizikai,orvosi tanok tiltása. Mégis forog a föld,boncolás,gyógyítás tilalmai.De hasonlókat tettek a pártok is. CCCP,minisztere leállított bizonyos előrehaladott kísérletet,és az AIDS,tagadása mint imperialista betegség,ezért ilyen nem létezik a nagy CCCP-ben.

2012. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Mondjuk az hogy a középkor a műveltség és a tudás elmélyedésének kora volt... uhh.. na az komolytalan!!


Nem a Napos órák számának csökkenése miatt hívták sötét középkornak!

Ugyanakkor maga a vallás előmozdítója és hátráltatója is volt a fejlődésnek!


Lásd görögök akiknél virágzott és lásd Europa ahol ha nincs középkor akkor már a Marxon élnének emberek...


Szóval vegyes a kép!


Az elején a Kereszténység haladó szellemiségű vallás volt!

Aztán mikor hatalmat kapott az egész félrecsúszott és már hátráltatta visszafogta a fejlődést...

2012. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Egyházak nélkül biztosan fejlettebbek lennénk. De gondoljunk csak bele abba, hogy az antikvitás fejlettségének a népvándorlás pogány barbárainak hodításai vetettek véget elsősorban, nem a vallás, és amíg nem tudták ők a kereszténység szellemét átvenni, addig nem indult be a fejlődés, és csak néhány pogány uralkodó hajtott végre jelentősebb reformokat.

A kereszténység és az iszlám pont átmentette a tudást, de sajnos annak csak az egy részét a népvándorlás utánra.

A kereszténység felvétele jelentette a fejlődés elindulását Európában, majd a vallás fokozatosan egy visszafogó erővé vált, mert az egyház nem fogadta el az újításokat, és a kétes tanainak megkérdőjelezését, a tanoktól való bármilyen eltérést, vagy egyes tanok hamisságának bebizonyítását, és eretneknek tüntett fel sok tudóst és gondolkodót is, akik előre mozdították volna a fejlődést.

Ebből voltak kitörések az eretnekmozgalmak a kora középkorban, majd az egyházszakadás, később Afrika körbe hajózása, Amerika felfedezése, és ezek következménye a reformáció, illetve Isten létezését kereső gondolkodók, mint Spinoza felfedezése, hogy Isten lehet, hogy nem is létezik, majd jött az ateista Marx, aki csak az anyagi javakat mondta a társadalom mozgatórugójának, nem Istent. Ezek után a 19. század végén XIII. Leó pápa reformálta a katolikus egyházat a társadalom megváltozásai alapján, és a karitatív, illetve a szociális munkát helyezte az egyház fő célkitűzései közé a Vöröskereszt mintájára, és nem az erőszakos hitterjesztést, és az eretnekek bíróság elé állítását, majd elítélését.


A Vatikán mi is?:

Bank, bíróság, börtön, túristalátványosság, műemlék, székesegyház, levéltár, könyvtár titkos, lezárt részekkel.

2013. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!