Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért érdeke az emberiségnek...

Miért érdeke az emberiségnek a technikai fejlődés?

Figyelt kérdés

A techinikai fejlődés során:


-Egyre bonylultabb, átláthatatlanabb a világ, amiben élünk


-Egyre nehezebb lépést tartani az újabbnál újabb találmányokkal, lassan fél évente újabb típust kéne vásárolnod egyes elektronikai eszközökből, vagy különben inkompatibilisek lesznek a gépeid a legelterjedtebb szabványokkal, programokkal


-Egyre több munkát automatizálnak, csak az egyre képzettebb, magasabb szellemi erőfeszítést igénylő munkák iránt van igény, viszont nem minden ember szeret rengeteget tanulni és agyalni, nem számítógépek meg Einstein-ek vagyunk


-Túl sok szabadideje van az embereknek, ezáltal túl sok idő van gondolkozni, ez sok embernek szomorúságot okoz


-Túl sok tevékenység, lehetőség van, amit lehet csinálni a világban, ez sok embernek összezavarodást okoz



-Rengeteg ember vágyik egyszerű életre, ahol egész életét leélheti a szülőfalujában, 8 általánossal végez valami fizikai munkát, amiből viszonylag jól megél, és komótos, nyugis élete van. A fejlődésnek "köszönhetően" ez egyre kevésbé lehetséges dolog


-Túl sok anyagi tulajdon van, amit birtokolhat egy ember, ezen tulajdonokat agyba-főbe reklámozzák, tolják az ember arcába, ezért akinek nem áll módjában megvenni mindet, az elégedetlenséget és szomorúságot érez



Szóval szerintem a fejlődés olyan dolog volt, ami anyagi dolgokat megnézve jó életkörülményeket teremtett az embernek, viszont szellemi síkon egyáltalán nem kielégítő ez az életforma és csak a társadalom egy szűk rétegének előnyös, akik szeretik halálra tanulni magukat és úgy pörögni, mint a motolla.



Érdemesebb lett volna megállni egy olyan szinten, amikor már nem volt annyira fejletlen a technika, hogy vadállatoktól kelljen rettegni, viszont nem volt még olyan fejlett, hogy az emberből önmagát túlhajszoló gépet csináljon, tehát kb. 1980 körül.


2011. dec. 11. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem érdeke. Sőt szögesen ellenkezik az érdekeivel.
2011. dec. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként mint bárki másnak, neked is jogodban áll megállnod 1980 -ban. Én is lecseréltem a mobiltelefonom egy Ericsson GH688 -asra mert ezt még nem kell félévente cserélgetni. A házimozim egy Videoton hazai gyártású Hifi toronyra, amit még az unokám is használni fog. Az autóm pedig egy 91-es ford Orionra, mely bármikor otthon javítható, de már mindent tud amit egy autónak kell. És ha hiszed ha nem minden sokkal gazdaságosabban jön ki mintha a mai modern Eu szarokat veszed meg amit aztán nem győzöl kidobálni. Ezek még ötven évet kihúznak.
2011. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
A technika több, mint 90%-a a hadiipart szolgálja. A többi átgondolását rád bízom.
2011. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

"egy szűk rétegének előnyös, akik szeretik halálra tanulni magukat és úgy pörögni, mint a motolla."


Értem én... szeretnél olyan világban élni, ahol a láblógatásért jár minden ami csak kell. Ilyen időszak sosem volt, nem lehetett volna ott megállni.

2011. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

#3 -hoz ajánlom Paul Virilio írásait

[link]

2011. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Hogy ne lenne érdeke, csak a jelenleg hatalmon lévőknek nem az.


A mai technológiával simán tudnánk a föld jelenlegi összes lakója számára biztos megélhetést biztosítani, és senkinek se kellene a bérrabszolgaság és az éhhalál között választania.


Szerintem kérdező te csak dühös vagy, mert rossz jegyet kaptál fizikából :(

2011. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
A technikai fejlődés hasznos dolog, gondolj bele mennyivel tovább és mennyivel egészségesebben élünk, mint mondjuk 100-150 éve. Mennyivel könnyebb tartani a kapcsolatot a rokonokkal, ismerősökkel. Rengeteg új dolgot ismerhetünk meg, ami körül vesz bennünket. Természetesen van egy árnyoldala is az egésznek, köztük azok is, amiket ide leírtál. Az "egyre nehezebb lépést tartani" azt pedig úgy hívják, hogy fogyasztói társadalom, amiben minden egyszer használatos, így jutunk el az egyszer használatos ember fogalmáig. A szabadidő viszont jó dolog, csak hasznosan kell eltölteni, és nem zavarodik össze az ember, ha már ismeri az érdeklődési körét, tudatosan ki kell választani azt, ami érdekel bennünket, amit értékesnek tartunk, én pl a családommal vagyok, amikor csak tehetem, és nem érdekel, hogy mikor dobnak újabb mangóízesítésű hiper-szuper, kenyérpirítós számítógépet a piacra. Az a lényeg, hogy ki kell védeni a felénk érkező milliónyi befolyásoló információt ahhoz, hogy kiküszöböljük az "összezavarodást". A fizikai munka meg sajnos leértékelődik, mert mindenhonnan az jön, hogy akkor vagy sikeres és menő, ha üzletasszony vagy üzletember vagy. Amennyiben valaki hatékony megoldást találna ezekre a problémákra legalább egy Nobel-díjat érdemelne.
2011. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
Most azért érdekünk, mert ha a jelenlegi fejlettségi szinten megállnánk, akkor az emberiség 100 éven belül kipusztítaná a környezetet és önmagát.
2011. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Na sorban:

1. Sokkal átláthatóbb a világ, mint bármikor. A különbség annyi, hogy míg régen az ember látótere csak max. a szomszéd városig jutott, ma az egész földet átöleli. Ettől függetlenül megteheted, hogy csak a szomszéd város ügyeivel foglalkozol, ha akarod. Választhatsz.

2. Én nem ezt tapasztalom. Bár nem vagyok egy nagy technokrata.

3. Ma is van lehetőség egyszerű munkákat végezni, csak ezekkel nem lehet egy egyszerű életszínvonalnál többet elérni. De ha összehasonlítod a mostani alap életszínvonalat a száz évvel ezelőttivel, még mindig sokkal jobb ma.

4. Az legyen a legnagyobb bajunk, hogy van időnk gondolkodni. Homo sapiensek vagyunk vagy mi.

5. Legalább lehet választani. Ez baj? Választhatja az ember azt is, hogy nem választ egyáltalán semmit.

6. Ez nagyon idillinek hangzik, de érdekes módon a 16 órás nyári munkanapokat senki nem sírja vissza. Sem azt, hogy egy jégverés után éhezzen a család.

7. Meg kell tanulni ezeket kizárni, elkerülni. A birtoklási vágy megfelelő gondolkodással elnyomható. Megjegyzem régen is vágytak az emberek olyan dolgokra, amit nem érhettek el, csak ezek más típusú dolgok voltak.


Ma van lehetőségünk választani. Választhatjuk az egyszerű paraszti életmódot is, de választhatunk mást is. Ez a szabadság szerintem jó dolog. Egyébként 1980 körül is túlhajszolták magukat az emberek, csak nem nálunk, mert nálunk irreális rendszer volt. De az meg nem jó és hosszútávon nem tartható.

2011. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez a "választás" meg "választhatod" dolog jó vicc. Próbálj meg pl. Kelet-Magyarországra költözni és egy faluban a helyi ABC pénztárosává válni...
2011. dec. 11. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!