Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért érdeke az emberiségnek...

Miért érdeke az emberiségnek a technikai fejlődés?

Figyelt kérdés

A techinikai fejlődés során:


-Egyre bonylultabb, átláthatatlanabb a világ, amiben élünk


-Egyre nehezebb lépést tartani az újabbnál újabb találmányokkal, lassan fél évente újabb típust kéne vásárolnod egyes elektronikai eszközökből, vagy különben inkompatibilisek lesznek a gépeid a legelterjedtebb szabványokkal, programokkal


-Egyre több munkát automatizálnak, csak az egyre képzettebb, magasabb szellemi erőfeszítést igénylő munkák iránt van igény, viszont nem minden ember szeret rengeteget tanulni és agyalni, nem számítógépek meg Einstein-ek vagyunk


-Túl sok szabadideje van az embereknek, ezáltal túl sok idő van gondolkozni, ez sok embernek szomorúságot okoz


-Túl sok tevékenység, lehetőség van, amit lehet csinálni a világban, ez sok embernek összezavarodást okoz



-Rengeteg ember vágyik egyszerű életre, ahol egész életét leélheti a szülőfalujában, 8 általánossal végez valami fizikai munkát, amiből viszonylag jól megél, és komótos, nyugis élete van. A fejlődésnek "köszönhetően" ez egyre kevésbé lehetséges dolog


-Túl sok anyagi tulajdon van, amit birtokolhat egy ember, ezen tulajdonokat agyba-főbe reklámozzák, tolják az ember arcába, ezért akinek nem áll módjában megvenni mindet, az elégedetlenséget és szomorúságot érez



Szóval szerintem a fejlődés olyan dolog volt, ami anyagi dolgokat megnézve jó életkörülményeket teremtett az embernek, viszont szellemi síkon egyáltalán nem kielégítő ez az életforma és csak a társadalom egy szűk rétegének előnyös, akik szeretik halálra tanulni magukat és úgy pörögni, mint a motolla.



Érdemesebb lett volna megállni egy olyan szinten, amikor már nem volt annyira fejletlen a technika, hogy vadállatoktól kelljen rettegni, viszont nem volt még olyan fejlett, hogy az emberből önmagát túlhajszoló gépet csináljon, tehát kb. 1980 körül.


2011. dec. 11. 21:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%
A választás lehetőségében az is benne van, hogy mivel már nem vagyunk hálisten röghöz kötve, ha tízből tíz ember azt mondja, hogy Kelet-Magyarországon rossz a helyzet, akkor inkább Sopronba költözöm.
2011. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
Csak túl kell élni ezt az átmeneti részét a technikai fejlődésnek. Előbb utónn elérhetünk arra a technikai fejlettségre, ahol az ember egész életében boldogan és gond nélkül élhet, legalábbis ez a nagyon távoli cél. Persze azt nem mondom, hogy ez ténylegesen megvalósítható, de hát megpróbálni elérni ezt a célt még nem bűn.
2011. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%
A fejlődés magától történik, nincs előmozdítója.
2011. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

Miért érdeke az emberiségnek a technikai fejlődés?

A techinikai fejlődés során:


-"Egyre bonylultabb, átláthatatlanabb a világ, amiben élünk"


Pont hogy jobban átlátjuk és jobban megérthetjük.Az esetleges összezavarodás a látótér növekedése miatt lehet.


-"Egyre nehezebb lépést tartani az újabbnál újabb találmányokkal, lassan fél évente újabb típust kéne vásárolnod egyes elektronikai eszközökből, vagy különben inkompatibilisek lesznek a gépeid a legelterjedtebb szabványokkal, programokkal"


Mert van rá igény és ez gyorsítja a fejlesztéseket.


-"Egyre több munkát automatizálnak, csak az egyre képzettebb, magasabb szellemi erőfeszítést igénylő munkák iránt van igény, viszont nem minden ember szeret rengeteget tanulni és agyalni, nem számítógépek meg Einstein-ek vagyunk"


Optimális esetben aki képes helyesen és sokat gondolkozni annak lesz élvezet,a többinek nem muszáj hisz állítottad kevés a munka.


-"Túl sok szabadideje van az embereknek, ezáltal túl sok idő van gondolkozni, ez sok embernek szomorúságot okoz"


Már miért okozna gondot bárkinek is a szabadidő sokasága?

ha annyira nem akarsz gondolkodni nézzél pár szappanoperát ,vagy keres egy hobbit.


-"Túl sok tevékenység, lehetőség van, amit lehet csinálni a világban, ez sok embernek összezavarodást okoz"


Ez senkit nem zavar össze .Minél nagyobb a választék annál jobb dolgok között válogathatsz.


-"Rengeteg ember vágyik egyszerű életre, ahol egész életét leélheti a szülőfalujában, 8 általánossal végez valami fizikai munkát, amiből viszonylag jól megél, és komótos, nyugis élete van. A fejlődésnek "köszönhetően" ez egyre kevésbé lehetséges dolog"


Áhh dehogy az ember lehetőleg napi 24 óra szabadidőt szeretne ,hogy aztán ő dolgozhasson hobbiként ha akar,a megélhetését meg valaki biztosítsa.


-"Túl sok anyagi tulajdon van, amit birtokolhat egy ember, ezen tulajdonokat agyba-főbe reklámozzák, tolják az ember arcába, ezért akinek nem áll módjában megvenni mindet, az elégedetlenséget és szomorúságot érez"


Az értelmes ember ellen tud állni a reklámok csábításának és nem vesz meg mindent amit ott reklámoznak.



"Szóval szerintem a fejlődés olyan dolog volt, ami anyagi dolgokat megnézve jó életkörülményeket teremtett az embernek, viszont szellemi síkon egyáltalán nem kielégítő ez az életforma és csak a társadalom egy szűk rétegének előnyös, akik szeretik halálra tanulni magukat és úgy pörögni, mint a motolla."


Nem kell ehhez annyi tanulás hogy ezt átlásd egy érettséginél többre nincs ehhez szükséged.



"Érdemesebb lett volna megállni egy olyan szinten, amikor már nem volt annyira fejletlen a technika, hogy vadállatoktól kelljen rettegni, viszont nem volt még olyan fejlett, hogy az emberből önmagát túlhajszoló gépet csináljon, tehát kb. 1980 körül."


Pont a fájdalmas átmenetnél tartunk ,munkahelyekből jóval kevesebb van de a tökéletes végrehajtó egység[robotok] még nincsenek készén teljesen.Az ember fejlődésnek célja hogy munkával töltött időszak radikálisan csökkenjen esetleg meg is szűnjön ,de az életszínvonal nőjön.


Mellesleg azt mondtad hogy a nehéz fizikai munka ki van váltva gépekkel akkor miben fárad ki mindenki aki állításod szerint nem tanulta halálra magát?


Kérdező nem bántáskép mondom ,de még nem láttam még olyan embert mint te aki követeli hogy egy felsőbb hatalom dolgoztassa lehetőleg kemény fizikai munkával, valamint korlátozza az információt amit befogadhat és ossza be/csökkentse le a szabadidejét.

2011. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
69%
az éli túl aki erősebb, a világon csak az ember nyavalyog azért, hogy rossz neki, az evolúció célja, hogy az erősebb példányok maradjanak életben, hiszen alkalmazkodóképesebbek, életre valóbbak. Nem vagyok benne biztos , de a társadalmi helyzet kialakítása valószínűleg tudatos. az állatvilágban foggal-körömmel, az emberek pedig pénzzel harcolnak.
2011. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, elárulnád, hogy hány éves vagy?
2011. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
kérdező, nem akarom felidegesíteni magam rajtad, azoknak van igaza, akik megcáfoltak téged... azért mert lusta vagy, nem szeretsz tanulni, nem érted a világot, a te bajod, lehet rajt változtatni... de olyan hozzáállással, mint a tiéd, hát... ugye, általános-/középiskolás vagy még? (19F)
2012. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Nem biztos, hogy érdeke, de ez történik. Olvastam tudománytörténeti könyvben, hogy a mezőgazdasággal történt a legnagyobb előrelépés, mivel az állandó termés (gabona) fölös időt szabadított fel, és ezt az időt a tudományos-technikai vívmányok fejlesztésére lehetett szentelni.

Az embert a lustasága is rávett, hogy eszközöket készítsen. PL. ne kelljen annyit dolgozni, hogy megőröljék a búzát, így feltalálták a malmot.

Ne szidd a fejlődést, ez egyrészt szükségszerű (az egyik találmány hozza létre az igényt a másikra. Pl az autógyártás fokozta a az üzemanyaggyártást, és a belső égésű motorok fejlesztését is), másrészt pedig az emberiség fejlődését szolgálja, mivel számokban mérhető javulást eredményez (hosszabb várható élettartam, kevesebb betegség, jobb gazdasági hatékonyság). Szerinted nem csodálatos, hogy az ember mint az állatvilág része, képes olyan csodálatos dolgok készítésére, mint a számítógép, egy atomerőmű, vagy részecskegyorsító?

2013. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted nem annyira felhőtlenül csodálatos. A hadiipar, a génmaipuláció, az ózonpajzs sérülése, a természet gátlástalan pusztítása.. A tudomány eredményeit mindig kétélűen használják: jóra is, és rosszra is. Sajnos.

Az "emberiség fejlődése" más irányból, a művészet, a morál, és az etika oldaláról nézve már árnyaltabb a kép.

És, ha az egész emberi történetet nézzük, be kell látnunk, a 24. órában vagyunk.

Van egy nagyszerű vers ennek a megértésére.


József Attila

SZÓLT AZ EMBER


Volt az ember. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Körtefa vagyok.

S gyökere lett a föld, dereka a magasság,

Lombja az ég

És körtét ettek a bogarak,

A madarak, az éhes csillagok.


Akkor tovább ment. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Szén és vas vagyok.

És csörömpölő acélműhelyekben

Tűzre dobta a nagy hegyeket,

Hogy a halállal és az új időkkel

Száguldják meg a versenyt dübörögve

Szédítő, karcsú expresszvonatok.


Szólt az ember, szólt, megállt és elment

S csak azt nem mondta, hogy ember vagyok.


1924.

2013. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
37%
Azért fejlődött a technika ennyit, hogy te feltehessed ezt a kérdést egy tucat idegennek, akik készséggel válaszolnak is rá.
2013. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!