Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a (külföldi)...

Mit szólnátok, ha a (külföldi) párotok azt mondaná, hogy Trianon semmi?

Figyelt kérdés
Azt mondta, hogy nekem már nem kéne ezzel foglalkozni, hogy Magyaro-t feldarabolták, mert úgyis régen volt, és nekem nem oszt, nem szoroz, hogy mekkora Mo.Meg hogy azzal kell foglalkozni, ami most van.Ez csak szerintem felháborító??
2012. márc. 8. 14:49
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont azert nem fogjuk vinni soha semmire, mert ilyen felfogasu emberekkel van tele magyaro., mint a valaszadok 95 szazaleka.
2012. ápr. 8. 23:49
 42/49 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem igazad van kérdező!

Trianonban nem csak a területi veszteség fájdalmas, hanem hogy családokat, barátokat szakított szét. Milyen lenne, ha most elvesztenénk az ország 2/3-át, és a fél családod más országba kerülne, úgy, hogy lehet, hogy soha többé nem látnád őket?? Nem volt olyan magyar, akit valahogy személyesen ez ne érintett volna. Ráadásul a kisantant országai nem tartották be a békében szereplő rájuk vonatkozó pontokat, és több helyen meghurcolták a magyar lakosságot. Most lehet azt mondani, hogy "rég volt, kit érdekel", de a határon túl ma is vannak magyarok, akik önhibájukon kívül egy másik ország tagjai, és ma is atrocitások érik őket. Tehát szerintem Trianon ezért NEM "semmi", és nem azért mert a "nyers hús intelligenciájával" rendelkezem.

2012. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Teljes mertekben egyetertek.
2012. ápr. 9. 23:10
 44/49 glock21 ***** válasza:
DOD97 Te tények embere! Jó hogy te vagy a Mindenható tények embere de honnan szopod ki a tényeket??? Mindig jobb dolguk volt a Magyarországon élő kisebbségeknek, mint a Kisebbségek rabolt országában élő Magyaroknak. Mielőtt f..szságokat beszélsz olvass utána és ne csak a Kertész-Spiró-Eszterházy vonalon.
2012. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 DDD97 ***** válasza:
16%

Kedves igazán szépen és udvariasan válaszoló glock21!

A tényeket a történelem tanulmányozása közben (nem akarok a te szavaiddal élni) gyűjtöm ki. Nem egy és nem is két ilyen témájú könyvet olvastam. És mint mindennek ennek is volt előzménye ígyhát az előzményeit is felkutattam, megértettem.

Mária Terézia uralkodása idején, meg aztán később is elszaporodott a hazánkban élő kisebbségek száma. Többen voltak ők, mint mi magyarok! A magyarok kifejezetten nem bírták őket, de azért eléldegéltek.. csakhogy ezek az emberek szerettek volna a saját nyelvükön iskolába járni, hivatalos dolgokat intézni stb. A magyarok ezt megtiltották nekik, nemzetiségi törvényt adtak ki. A nemzetiségek megutáltak minket. Az anyaországukhoz fordultak, akik viszont befogadták őket, és ők is megutálták a magyarokat. Most is élnek határainkon kívűl magyarok. Nézd, Trianon 92 éve történt.... ha annyira szar nekik ott akkor már rég visszajöttek volna hazánkba. Vagy elköltöztek volna máshova.(most a magyarokra gondolok akik határon túl élnek..) Egyszerűen nem működött a nagy Magyarország, ami nem, nem. Nem lehet rajta változtatni. És mennyivel jobb lenne ha visszacsatolnák a területeket? még rosszabb lenne. A magyarok mai időkben már saját maguk ellen is fordulnak hát még mi lenne itt ha még több vegyes nemzetiség élne.. A történelmet te se én se akárki se tudja megváltoztatni. De mindig utánanézhetünk mi miért történik, és mindennek meg van az oka! Ezt egyszerűen el kell fogadni.

2012. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
84%
Ezt melyik nemzet történelemkönyvéből szedted a románéból vagy a szerbektől? Hungarofób vadállat...
2012. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 DDD97 ***** válasza:
Magyar történelemkönyv, tudom ajánlani nekedis, ezek szerint még nem volt a kezedben.:)) Hányszor írjam még le, hogy ebben semmi személyeskedés nincsen amit írok, objektív!! hungarofób? na neeeeee most ha rákérdeznék, hogy honnan erednek a magyarok, fő kultúrális jellegzetességeik, néptáncuk, népzenéjük, néprajzi szokásaik. Kettönk közül te maradnál alul.
2012. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Hat ha torit akarsz tanulni, ne a magyar tortenelemkonyvbol tedd.Koztudott, hogy ott vannak a legnagyobb hazugsagok leirva, nem veletlenul.
2012. ápr. 13. 18:29
 49/49 DDD97 ***** válasza:
Nem feltétlenül tankönyvre gondoltam, abba teszik bele a legtöbb hazugságot... dehát a történelmet utólag is át lehet írni és sajnos sokan meg is teszik. Egyikünk se élt ebben az időszakban és ha még éltünk volna akkor ott akkor se bizto hogy atz igaz informéicókat kapjuk..
2012. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!