Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a Jobbikról?

Mi a véleményed a Jobbikról?

Figyelt kérdés
Nem vagyok sem barátja,sem szimpatizánsa a Jobbiknak. Érdekel mi húz hozzá. Miért döntöttél úgy,hogy Jobbikos leszel? A félreértèsek elkerülése érdekében közlöm-semmi bajom a Jobbikkal!
2011. aug. 30. 00:42
1 2 3
 1/25 WorfHadnagy ***** válasza:
38%
Hát elég vegyesek az érzelmeim. Nem tudom, hogy kitart-e a nemzeti öntudatuk majd azután is, ha hatalomra jutnak. Most még kampányolnak, a magyar termelők, magyar áruk, a nemzeti gondolkodás mellett és bizonyos bűnözési típusok ellen, de lehet, hogy belőlük is ugyanakkora zsidó-cigány hibrid lesz, mint az ellenségeikből.
2011. aug. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
én azért vagyok jobbikos és valószínűleg a többi jobbikos is azért jobbikos, mert a többi párt már elásta magát, a jobbiknak meg meg kell adni az esélyt, most is láttam videót, hogy Gyöngyöspatán csönd van, azt mondták, hogy még soha nem volt ilyen nyugodt és biztonságos a falu, mint most, ez csak azért van mert a jobbik került hatalomra, na én ezt szeretném látni az egész országban, először a belső problémákat kell megoldani, bűnözést visszaszorítani, munkanélküliséget csökkenteni munkahelyek teremtésével, és csak ezután tudják az államadósságot is csökkenteni, miután a belső problémákat is megoldották
2011. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 WorfHadnagy ***** válasza:
46%

ma 00:57

Mag ha jól tudom, valahol munkához kötötték a segélyt. Ez is pozitívum.


De van egy érzésem, hogy a hatalom kiforgatja majd őket is.

2011. aug. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 WorfHadnagy ***** válasza:
52%
*meg
2011. aug. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
ebben sajnos igazad van, de amíg nem kerülnek hatalomra addig még semmi sem biztos
2011. aug. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem lehet új témát nyitni,csa egy kérdés,mert érdekel. Pàr napja megismerkedtem egy Jobbik szimpatizánssal és emlìtette a Horthy korszakot,és dicsőítette. A Jobbik is hajlik a Horthy korszak felé vagy csak ez az említett szimpatizáns kedveli a Horthy korszakot?
2011. aug. 30. 01:12
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

A Jobbik egy jellegzetes szélsőjobbos, demagóg párt, az a fajta, amelyik válság idején erősödik meg és a lecsúszástól rettegő kispolgári és proli rétegeket tudja megszólítani, akik a válságért és saját egzisztenciális gondjaikért bűnbakokat akarnak felelőssé tenni.


A jobbikosok azt hiszik, hogy a válságnak konkrét felelősei vannak (pl.: zsidók, hazaárulók), illetve hogy megoldhatók lennének az ország gondjai, ha sikerülne legyőzni a Gonoszt, és a Jó kerülne kormányra.


A jobbikosok abban szeretnének hinni, hogy csak akarni kellene a jót, és akkor minden sikerülne. Azt ugyanis nem akarják elfogadni, hogy ennél sokkal mélyebb problémák vannak, amiket csak kemény, szakszerű munkával, lemondások árán, hosszú idő alatt lehet megoldani.


A jobbikosok szerint minden problémának egyszerű megoldása van, és csak azért nem választja az ország vezetése ezeket a pofonegyszerű és tökéletes megoldásokat, mert vagy hazaáruló, vagy a gonoszok (zsidók stb.) kezében van.


A jobbikosok szerint azért magasak az adók, mert a cigányokat segélyezi az állam. Ha a cigányok nem kapnának segélyt, gondolják ők, mindjárt lenne az államnak pénze. (A jobbikosok nem szokták tudni, hogy szociális segélyezésre a kormányzat összesen -nemcsak a cigányokra- évente kb. 200 mrd Ft-ot fordít, ami a költségvetés kevesebb mint 2%-a.) A jobbikosok azt is gondolják, hogy önellátóvá kellene válnia az országnak, mert a külkereskedelem zsidó dolog, ami kifoszt minket. Nem tudják, hogy Magyarország exportáló ország, és hasznot húz a külkereskedelemből. A jobbikosok azt is képzelik, hogy Magyarország mezőgazdasági ország, holott a valóságban ipari/szolgáltató ország elsősorban. A jobbikosok azt is képzelik, hogy Magyarországnak fizetésképtelenséget kellene jelentenie, mert fogalmuk sincs arról, mivel járna az. És még sok hasonló "egyszerű és nagyszerű", a valóságban kivitelezhetetlen és káros ötletük van.


Mivel aki egy kicsit is ért a gazdasághoz és a politikához, az csak legyint a Jobbik gyermeteg elképzeléseire, ezért a jobbikosok tele vannak frusztrációval: érzik, hogy senki se veszi őket komolyan, vagy egyenesen kártékonynak tartják őket. Ez a jobbikosokban felváltva okoz kisebbrendűségi és kiválasztottsági érzéseket ("az egész világ ellenünk van, nyilván mert rájöttünk valami féltve őrzött titokra"), és ebből érthető, hogy miért olyan egzaltált a jobbikosok stílusa.


Mivel a jobbikosok alaphangulata ez az "ostromlott vár"-érzés vagy sértettségérzet, ezért külön kis jobbikos világot teremtenek maguknak, ahova visszavonulhatnak nyalogatni a sebeiket. Kitalálnak maguknak saját történelmet (amiben a magyarok sumer származásúak vagy hunok), saját nyelvészetet (amiben a magyar nem finnugor nyelv), saját irodalmat (amiben Wass Albert egy jelentős író), saját közgazdaságtant (Drábik hülyeségeitől a Zeitgeistig), saját biológiát (alsóbb- és felsőbbrendű emberfajtákkal) stb. Így aztán a Jobbik egyre inkább egy szektára hasonlít, a szimpatizánsai pedig olyanfajta szektás zombikra, mint a szcientológusok.


Szerencsére azonban az egész folyamat nem visszafordíthatatlan: az efféle mozgalmakat a válságok viszonylag nagyra szokták növelni, de aztán kimennek a divatból.


Igazából nem a szimpatizánsokkal van baj, hiszen buta és félelemben élő embereknek mindenféle ökörséget be lehet adni. A nagy baj Vonáékkal van, ezekkel a nagyon cinikus és lelkiismeretlen politikai vállalkozókkal, akik az emberek legprimitívebb ösztöneire (félelem, gyűlölet) játszanak rá és ebből csinálnak maguknak üzletet. Az ő üzletük sokba kerül a társadalomnak, mert az egész ország közhangulatát rontják.

2011. aug. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Csak nézd meg az IWIW-t ,hogy ott hol tart a Jobbik a szavazásban és hol a többi párt.
2011. aug. 30. 01:36
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

ma 01:36


Te meg nézd meg a legutóbbi 3 választást (2009: EP, 2010: parlament, 2010: önkormányzat) és nézd meg, hol tart a Jobbik és a többi párt.

2011. aug. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:19


Ha minden egyes csúsztatásodra, hazugságodra és hülyeségedre reagálnék, akkor egész este gépelhetnék. De szerintem aki elolvassa és Magyarországon él, az tudja, hogy bár szépen leírtál jó néhány sort, a valódi tartalma 0, mivel a tömény demagógiát nem tudjuk értékként értelmezni. Ja, és esetleg próbálj meg néha önállóan gondolkodni és saját véleményt formálni. Ne csak azt böfögd vissza amit a média belédvert. Bár, ahogy ismerlek, ez számodra majdnem lehetetlen lesz :)

2011. aug. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!