Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok magyar származ...

Büszkék vagytok magyar származásotokra?

Figyelt kérdés
Ahogy elnézem itt a gyakin elég szélsőségesek vannak. Valaki kisebbségi komplexusban szenved, és van ennek az ellenkezője.
2011. aug. 14. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
65%
Büszke vagyok arra hogy magyar vagyok, Magyarországon élhetek, magyarul beszélek, imádkozom, gondolkodom, álmodok... Ez 7milliárd ember közül csak 10millionak adatott meg és én közéjük tartozom. Ez a lehető legnagyobb ajándék amit kaptam. Viszont a 7 milliárd emberből kb 100%nak két füle van, szégyelld magad rejehw!
2011. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
70%
"Büszke vagyok arra hogy magyar vagyok, Magyarországon élhetek, magyarul beszélek, imádkozom, gondolkodom, álmodok... Ez 7milliárd ember közül csak 10millionak adatott meg és én közéjük tartozom. Ez a lehető legnagyobb ajándék amit kaptam." És ugyanezt el lehet mondani magyar helyett pl. finnel vagy göröggel. Attól függ, hova születtél.
2011. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
28%

12:38

Ez az én olvasatomban annyit tesz, hogy mindenki legyen büszke arra amivé született. Bár te úgy látom nem ezt akartad kifejezni, na és, kit érdekel.

2011. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
44%
Nem értek egyet azzal aki idézte a szövegem mert szerintem a magyar nép(nem a jelenlegi Magyarország) a történelmével és mindennel együtt ahogy van a ,,legjobb,, nép a világon!!!
2011. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
66%
Én arra vagyok büszke (vagy nem) amit elértem, nem olyan dologra, amibe beleszülettem. Egyébként szeretek magyar lenni.(egyelőre)
2011. aug. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
És igen ez midnen népre igaz aki hazafinak tartja magát ezt fogja mondani, de te nem ezt mondod!!!
2011. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
69%

Amikor sétálok az utcán, bármerre is megyek az országban és szembesülök, hogy hány hajléktalan, nyomorult ember él az országban iszonyú rossz körülmények között, de mellette azt látom, hogy Magyarország vezetőinek a "külcsín számít" és megy a harácsolás, főleg a politikusaink és egyebek körében és hogy csak a duma megy. És amikor ilyet hallok, hogy Parlamenti képviselő a vadásztársaság elnöke, olyan törvényeket akar, ami engedné, hogy a védett állatokat is ki lehessen lőni, csak azért, hogy Ő kedvére vadászgasson és ez a "k.urva nagy terv, és ennyire k,urvára rá ér és ilyen k.urva jól él", hogy csak ilyenek járnak az eszében, /de nem ő az egyetlen, mindenki ilyen, még a polgármesterünk is, aki cabrióval jár, de szart sem tesz, illetve oda tesz, ahol pénz van./ és ilyen embert egyáltalán beengednek egy országház nevű "szentélybe" Aztán ami az egészségügyben megy. Az embert hagyják megdögleni.... nem folytatom, mert lehetetlenség ennyi minden leírni. Aztán Idegen kézbe kerültek gyáraink, például a szerencsi gyárat említsem. Szóval nem vagyok rá büszke, hogy elkúrták az országot, de nem a Gyurcsány k.úrta el. A Magyarok mindig ilyenek voltak, már az első királyainktól kezdve mindig rossz politikát választottak. és mindig csak a saját malmukra hajtották a vizet, az országot meg hagyták ebek harmadjára. A magyar ember a Magyarság bűnei miatt szenved, belénk van nevelve a depresszió és a kisebbségérzés ( persze tudom, hogy sok emberbe nincs nagyon nincs, de az meg a másik véglet) Nem lesz itt változás, amíg fegyverrel nem tesznek rendet és ettől félek is. Mert a szavak nem használnak.

Szóval nem, nem vagyok büszke, amikor külföldön megemlítem, hogy Magyar vagyok. Ha németekkel beszélek, Ők csak azt látják, hogy "kalbász", "báláton", meg "ocsó". Én meg mondom, hogy nem nem olcsó, életemben kétszer nyaraltam a Balatonnál, akkor is gyerekkoromban. És nem értik, ők ide járnak minden évben. Aztán nem is firtatom csak "mosolygok" , de belül meg vasmarok szorongatja a szívemet. A magyar színészeinket, művészeinket nagyon szeretem: Kabos, Latabár korabelieket, és a mostaniak közül is időseket fiatalokat is szép számmal vannak, akiket szeretek. Aztán a művészeink közül: Munkácsy, Csontváry Kosztka Tivadar stb. Regény, vers íróink közül is csodálatos emberek vannak. Lehetetlenség felsorolni. De ezt felesleges is folytatnom, de ettől még nem vagyok büszke hogy Magyar vagyok, akármilyen szépnek is látszik a felszín, sajnos látom ami alul van és sosem leszek rá büszke :(

Amire büszke lehetek, de csak pozitív értelemben és nem nagyképűen, azok a belső tulajdonságaimból adódnak és nem azért mert Magyar vagyok.

Kicsit összevissza írtam, remélem érthető voltam és REMÉLEM nem sértettem meg senkit, mert nem az volt a szándékom, de nagyon fájnak dolgok, amik az országban történnek, történtek:(

2011. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
9%
utolsónak üzenem, hogy erről nem Árpád vezér tehet vagy mondjuk más magyar hősünk, elődünk hanem a mai politikusok és te ezért nem vagy büszke a magyarságodra
2011. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
44%
Hát azért nem csak a mai politikusok. Régen is voltak ocsmányságok.
2011. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
68%
Már nem tudom milyen dolog vagy érzés büszkének lenni magyarságomra. Egy elfuserált nemzet lettünk, askikre rendszerváltás óta még csak úgy sem néznek, min t azelőtt. El kellene gondolkozni arról kedves szabadságot élvezők,hogy miért is ? Valaki fejtse már ki véleményét erről is , ha már a MAI nemzeti büszkeségről beszélünk. Jó tudom, hogy voltak vérzivataros időszakok, mikor sokan hittől ,vallástól ,nemtől vagy nemzeti hovatartozástól függetlenül ontották ki vérüket hazánkért. Ez ma már szerintem átértékelődött és nagyon erőltetett lett. HELYZETBE kell hoznni magár az embernek és tenni érte, hogy jó hazafi legyen. Ennek indittatása szerintem nem érdekből keletkezik legalább is nem önös érdekből. Aki avval kérkedik, hogy jó magyar az gyanús, mint aki vizet prédikál és bort iszik.
2011. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!