Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok magyar származ...

Büszkék vagytok magyar származásotokra?

Figyelt kérdés
Ahogy elnézem itt a gyakin elég szélsőségesek vannak. Valaki kisebbségi komplexusban szenved, és van ennek az ellenkezője.
2011. aug. 14. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a származásomban alig van magyar kb 1/16-od rész. Olasz, német, sváb és magyar keverékként büszke vagyok a magyarságomra, igen.

A magyar valódi természete el nem a mai mivoltunk, el lett korcsosítva a szocializmusban a társadalmunk. A valódi magyar természet hősies, vidám, kitartó, hazafi, büszke, nem tűri az elnyomást.

Csak elhitették ezzel a néppel, hogy rosszakaratú, hogy neki semmi sem sikerül, hogy depressziós. És a mai gyerekek ezt szajkózzák ár tényként. Nagy kár.

2011. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

"hogy a világ országainak a többsége utál minket. :D"

Ha a világ országain Szlovákiát, Romániát és Szerbiát érted, akkor igen.

2011. aug. 14. 11:07
 13/65 anonim ***** válasza:
86%
Az vagyok. Meg a gyerekeim is azok lesznek.
2011. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
68%
Itthon ez csak egy tény, minthogy mindenki magyar körülöttem, így különösebb jelentősége nincs. De ha egy külföldi rákérdez, vagy külföldön vagyok, akkor büszkén vállalom.
2011. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:
Én Szabolcsi vagyok, itt meg egyre több cigány van körülöttem.
2011. aug. 14. 11:19
 16/65 anonim ***** válasza:
95%

Hogy is mondjam.... nem igazán érzek büszkeséget olyan dologért, amit csak úgy kaptam. Mármint arra sem vagyok büszke, hogy lány vagyok, barna hajú, balkezes vagy ilyesmi - mert ezek kapott, kész tények, amelyekért én magam semmit sem tudtam tenni.


De igen, én szeretek magyar lenni, szeretem a kultúránkat, a szokásainkat, irodalmunkat, de nem érzem, hogy bárkinél több lennék, csak mert magyar vagyok. Régen én is kihúztam a mellem, amikor külföldiekkel beszélgettem és elmondhattam, hogy magyar vagyok, de mára már annyira megszokottá vált a dolog, hogy rájöttem: én ettől nem lettem jobb náluk, sem érdekesebb. Mások éppúgy tesznek a magyarságomra, mint én mondjuk a zimbabwei, francia vagy angol származásukra.


Mára olyan dolgok tesznek büszkévé, amelyekért küzdenem kell és amelyekről elmondhatom, hogy saját magam révén értem el.

2011. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%

"Mára olyan dolgok tesznek büszkévé, amelyekért küzdenem kell és amelyekről elmondhatom, hogy saját magam révén értem el."


Több dolgot értél el segítséggel, mint gondolnád. De ettől még büszke lehetsz rá. Nemtudom van-e gyereket, rá is büszke vagy/leszel ha valamit elér, nem? A magyarság meg nem olyan dolog hogy csak úgy kapod, azért tenni is kell ám!

2011. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
41%
Előző, nem értelek, mit kell tenni érte? Az újszülött ezek szerint nem lehet magyar?
2011. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
26%
Legalább annyira büszke vagyok rá, mint arra, hogy két fülem van.
2011. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim válasza:
61%

"Ha a világ országain Szlovákiát, Romániát és Szerbiát érted, akkor igen." - meg én az ukránok (tudom, mert van kapcsolatom velük), a franciák (tudom, mert találkoztam jó néhánnyal), és még jó néhány olyan állam vagy ország, ami nem feltétlenül utál, de hogy pozitív véleménnyel legyen rólunk, az is ritka...

Aki a "hogy a világ országainak a többsége utál minket. :D" választ írta.

2011. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!