Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fontos már...

Csak szerintem nem fontos már a fiataloknak a haza, és a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

kérdezem én, aki szintén fiatal vagyok, de úgy látom, h a kortársaimnak nem jelent semmit Magyarország, és mindenki külföldre vágyik. ez utóbbit meg is értem, mert talán kint jobbak a lehetőségek (bár ebben is kételkedem), de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar.

tudom, az embereknek nem ez a legnagyobb problémájuk, mindenesetre érdekes, h mennyire keveseknek fontos a haza.


2011. júl. 11. 10:51
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
4%

Én imádom a hazámat.

Büszke vagyok ,hogy magyarnak mondhatom magam.

Itt születtem, itt élek és itt is fogok meghalni.

Nekem fontos Magyarország, és ez az ami számít.Hogy másnak nem, az nem érdekel,mert aki nem szereti a hazáját az lelkileg egy sokkal szegényebb ember.Én így gondolom.Minden esetre én teljesen meg értelek.Elég elszomorító néha ,hogy velem egykorú fiatalok mennyire nem szeretik a saját hazájukat-vagyis igen nincs bennük hazaszeretet.

16/L

2011. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:

16/L


elég éretten gondolkodsz, és ez jó. maradj meg mindig ilyennek, és igazad van, nem szabad foglalkozni a többiekkel, csak sajnos idegesítő a sok anitmagyar, elégedetlen ember. és abban is egyet értek veled, h aki nem szereti a hazáját, az valóban lelki szegény valamilyen szempontból. még ha anyagi okok miatt kénytelen leszek elhagyni Magyarországot egy időre, akkor is szívesen fogok visszajönni, és ugyanúgy fogom szeretni a hazámat.

2011. júl. 18. 14:57
 43/46 anonim ***** válasza:
6%

Köszönöm.

Hát igen, sajnos ez van, én őket csak sajnálni tudom, hisz sosem tapasztalják meg ezt azt érzést, de azért reméljük idővel többeknek fel nyíl majd a szemük és változni fog a hozzáállásuk.

Igen egyébként én is így vagyok vele, szeretnék majd világot látni, sőt még pár hónapot élni is külföldön, de tudom, hogy nem bírnék, kint maradni. Soha nem tudnék olyan érzést táplálni egy másik ország iránt, mint Magyarország. Egyszerűen nem tudnék elszakadni tőle.

Örülők, hogy egyezik a véleményünk és, hogy te is ugyan úgy érzel, mint én. És szintén remélem azt is, hogy te is ilyen maradsz. Minden jót kívánok neked:)

/előző/

2011. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:
Bennem semmi hazaszeretet nincs Magyarország iránt, és ez nem azért van, mert itt nincsenek lehetőségek, vagy mert rosszul élnek az emberek. Mi (szerencsére) egész jól élünk, megvan mindenem ami szükséges (nem iPhone-ra, több 100ezer forintos dolgokra, meg hasonlókra gondolok), nem amiatt akarok elmenni innen, hogy külföldön majd több pénzt keresek, egyszerűen nem érzem, hogy ide tartoznék, és ez nem annak köszönhető, hogy így neveltek ( a szüleimet semmivel nem lehetne rábírni hogy itt hagyják az országot), én egészen kicsi korom óta el akarok menni innen, de ennek semmi köze nincs az országgazdasági helyzetéhez. Nagyra becsülöm azokat a fiatalokat, korombelieket (18 vagyok) akik itt szeretnének elhelyezkedni és élni, de nekem ez nem menne. Képtelen vagyok rá, hogy ezt az országot tekintsem a hazámnak, akár elítélnek az emberek, akár nem...
2012. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
"nem fontos már" a nacionalistáknak fontos volt ,most is az és az is lesz. "hazaszeretet" 2004 dec 05-én kiderült ,hogy az ország 81%-a csak génjeiben és állampolgárságában magyar ,szívében nem. Aki pedig kimegy külföldre dolgozni annak igaza van. én is kint dolgozom és itthon veszek lakást stb...
2012. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Csapszika válasza:
Jó kérdés.Én is sokat gondolkodok ezen.Bár én is külföldön élek,de ha törik ha szakad jövőre hazaköltözök.Itt jön csak rá igazán az ember a dolgokra.Azért jöttem ki,hogy a szüleimet kicsit támogassam.Nem szeretek itt lenni.Otthon érzem magam otthon,de még egy ideig ki kell birnom a távollétet...A történelem során megannyi bajt átélt kis hazánk polgárai a jég hátán is megélnek.Erre lehetünk igazán büszkék.Na meg persze nyelvünkre,gasztronómiánkra,és a lányainkra.Utóbbi nem elfogultság kérdése.Az összes német kollégám nyíltan jelentette ki,hogy a német lányok ocsmányak,a legszebbek pedig nálunk vannak.
2013. dec. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!