Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fontos már...

Csak szerintem nem fontos már a fiataloknak a haza, és a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

kérdezem én, aki szintén fiatal vagyok, de úgy látom, h a kortársaimnak nem jelent semmit Magyarország, és mindenki külföldre vágyik. ez utóbbit meg is értem, mert talán kint jobbak a lehetőségek (bár ebben is kételkedem), de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar.

tudom, az embereknek nem ez a legnagyobb problémájuk, mindenesetre érdekes, h mennyire keveseknek fontos a haza.


2011. júl. 11. 10:51
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
29%
Túl sok a liberális vagy közömbös ember, akiknél csak az számít, hogy mennyi pénz van a zsebükben. Semmi más. Ezek Magyarország szempontjából teljesen hasznavehetetlen egyének.
2011. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
73%

11:16-ossal egyet értek. Én is hasonló fiatal vagyok. Örülnék, sőt boldog lennék, ha egy olyan országot látnék most magam körül, ahol van jövőm, ahol tudom, hogy még az unokám is biztonságban és egy jó világban fog felnőni, és érdemes itt maradnom, itt boldog lehetek. De sajnos nem így van, és nem látni az alagút végét. Nem rossz az a szakma, amit 2 év múlva már birtokolni fogok, de mégsem fizetik meg eléggé. Kiszámoltam egyszer, ha egy átlagos, középrétegi életet akarok majd egyetem után élni, mennyi pénz kellene ahhoz, na meg persze, hogy némi megtakarításom is legyen. Csak nekem, magamnak, 250ezer Ft-ot kellene keresnem, a leendő férjemnek hasonlóképp. És ez nagyonb a jólét minimuma, ezalatt értem az egészséges ételeket, ételallergiásként bennvan a diétám, a mindennapi ápolt megjelenéshez szükséges dolgok, egy saját kocsira való és esetleg egy picike lakás is belefér. De hol kapok én majd 250ezret?! Örülhetek majd, ha 100-120 körül kapok, az pedig épp, hogy arra elég, hogy az ember kuporgathasson egész hónapban, se saját lakás, se kocsi, nyaralás végképp nem. Még egy bútort sem tudok ennyiből venni, vagy egy háztartási gépet, mert egyszerűen nem tudok megtakarítani. Akkor ezért maradjak itt? Szűkölködni, kuporgatni, talán éhezni is? Egészségügyről, közbiztonságról nem is beszélve... elárulom, többszörös tartós betegként velem egyre többször fordul elő, hogy nincs gyógyszer, az egész országban nem találnak, nincs egyszerűen. Nálam csak allergiáról, illetve intoleranciáról van szó,í gy max tüsszögök vagy fáj a hasam. De mi lesz, ha még rosszabb lesz a helyzet?! Mi lesz, ha már a súlyos betegségekre sem lesz gyógyszer itt? Az orvosok minőségét meg végképp ne firtassuk, a papámat szépen eltették láb alól, meg az egyik ismerősünket nemrég szintén... félrekezelték őket, utána meg ment a vállrángatás, hogy hát mit kezdejenek vele.

A másik a közbiztonság. A városban már mindennaposak az agresszív kéregetők, egyre több lesz belőlük, és sokszor, ha nem ad az ember, verekednek... vagy pl a biciklimet egyszer vittem le az állomásra, aznap ellopták... a rendőrség meg röhög az emberen, miközben van, akinek 3 biciklijét lopták már el ugyanonnan. Ilyen országban maradjak? Az osztrák határ mellett élek, így látom, milyen is lehetne az ország. Ha olyan lenne, mint Ausztria, boldogan maradnék itt. Tisztaság, rend van mindenhol, mindenki normálisan végzi a munkáját, nem lazsálni jár be a munkahelyre, az emberek kedvesek, nyugodtak, realisták, nem mint itt, a rengeteg depressziós, megkeseredett ember. A kórházakat kb egy szállodához tudnám hasonlítani, az utak jó minőségűek, kevés a lopás, a bűnözés, a legtöbb boltban pl biztonságiőr sincs, minek... az emberek pedig 80 éves korukban úgy néznek ki, mint itthon egy 60 éves. Havonta többször járok át, kicsi koromtól fogva, vannak is osztrák rokonaim. Most ezek után, ha válaszhatok, szerinted mit választok? A hazámat, hogy itt haljak éhen, vagy egy jobb életet? A hazaszeretettől nem múlik el az éhség, és a betegség sem.

2011. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
64%

"Ezek Magyarország szempontjából teljesen hasznavehetetlen egyének."


Magyarország szempontjából? Tehát igy hogy Magyarország?

Várjál, alaposabban kell ezt, látom nem vágod az egészet. Tehát mégegyszer: Magyarország szempontjából?


Magyarországnak van szempontja? Ez egy kicsit Monty Pythonos, nem? Magyarország szeempooontjaaaa....:-)


Mi Magyarország szempontja, fogalmazd ezt már meg pls.

És ki a f@szt érdekel Magyarország szempontja? Erre tegyem fel rövidke kis életem és a családomét is amit valaha valahol jó ütemben belémsúlykoltak a padokban?


Engem nem érdekelnek a határok, nem akarok magyar lenni, itt soha senki nem védett meg semmitől, sőt engem és a családomat itt államilag támogatva csak kiraboltak és akkor most én menjek és védjem meg Magyarország szempontját?


Menjen akinek két anyja van, vagy menj te, te leszel harmadik Dugovics Titusz, majd megnézlek a híradóban. Inkább a szüleiden segitenél olyan vehemensen amilyen vehemensen itt a hazaszeretetről irogatsz.

Te f@sz.

2011. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

"Túl sok a liberális vagy közömbös ember, akiknél csak az számít, hogy mennyi pénz van a zsebükben. "


A hazafiság nem ad ételt az asztalra.

2011. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
66%
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy akinek van esze az elmegy. Egyre szarabb a helyzet. 10 év és a mostaninál sokkal nagyobb baj lesz. Vannak nagy hazafi ismerőseim. Van akinek már eljutott az agyáig, hogy itt semmi jóra nem lehet számítani, így bár szereti az országot, de elmegy.
2011. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
54%

Ennek a szép országnak sajnos leginkáb már csak múltja van. Sem jelen, sem jövő itt nincsen már régen.

Aki teheti menjen el, attólmég magyar marad. Magyarok maradtak az eddig kivándorolt generációk is, akik mind másutt tudtak boldogulni.

Ha elegen kimennének, akkor rákényszerülne a vezetés is az ésszerű változtatásra.

Addig nagy "véráldozattal" tartja fenn a rendszert a kevés maradó.

2011. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
30%
A köpködőktől kérdezném, hogy miért vagytok akkor még mindig itt? A hazának nincs rátok szüksége! "El lehet menni..." mondta egykor a tanítómesteretek!
2011. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fontos a Föld, ha ez a bolygó nem lenne, nem tudnánk hol élni.
2011. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
72%

"A köpködőktől kérdezném, hogy miért vagytok akkor még mindig itt? A hazának nincs rátok szüksége! "El lehet menni..." mondta egykor a tanítómesteretek!"

Ha most mindeki elmenne aki akarna, akkor mi lenne itt? Egészségügynek teljesen annyi. (bár ez 2-3 éven belül úgyis megtörténik) Volt egy cikk amiből kiderült minden harmadik magyar elköltözne.

2011. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
71%

"El lehet menni..." mondta egykor a tanítómesteretek!"


Tanítómesterünk? Tehát, igy hogy tanítómester? Ráadásul a miénk? Egy újabb gyöngyszem.


Csak hogy megértsem amiről hadoválsz, tehát vannak a határok (tudod ezek a vonalak a térképen), aztán vannak a színek (miénk p-f-z) a többieké más (ők az ellenség, őket kell legyürni, azt nem tudjuk hogy miért, de szerinted le kell).

Aztán az országon belüli elhelyezkedésünk úgy néz ki, hogy színekre bontjuk. Van piros, aztán vannak a naracssárgák, meg zöldek, aztán vannak kékek.

Tehát a liberális az rossz, a szoci az rossz, nekik épp forditva, a fehérek a rosszak és a narancssárgák.


Ki milyen színü az alapján dől el a sorsa. A színeket pedig természetesen te osztod ki, igy neked egyszerübb az életed, mert ezen túl már nem lennél képes kezelni a helyzetet.

Neked egyenesen az lenne a legjobb, ha a világ fekete lenne vagy fehér, akkor nem fáradnál el a sok gondolkodásban. El kell keseritselek, a világ szürke.


És hogy te még mindig az embereket bélyegeznéd és kategorizálnád színek szerint, 2011-ben, az űrhajók, a repülögépek és az internet világában ez több mint szánalmas.

Ehhez annyira fogytékosnak kell lenni hogy ez megérne egy doktori disszertációt.

2011. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!