Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fontos már...

Csak szerintem nem fontos már a fiataloknak a haza, és a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

kérdezem én, aki szintén fiatal vagyok, de úgy látom, h a kortársaimnak nem jelent semmit Magyarország, és mindenki külföldre vágyik. ez utóbbit meg is értem, mert talán kint jobbak a lehetőségek (bár ebben is kételkedem), de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar.

tudom, az embereknek nem ez a legnagyobb problémájuk, mindenesetre érdekes, h mennyire keveseknek fontos a haza.


2011. júl. 11. 10:51
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

"Helmet válasza"


Biztos hogy ezt nekem szántad? Elolvastad azokat amiket irtam?

2011. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Bocs.

Annak szántam, aki itt azt gondolja, hogy a fiatalok alig várják, hogy boldogan kivándorolhassanak, mert nem eléggé hazafiasak.

2011. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim válasza:

Nem, tényleg nem fontos.

17 éves vagyok kettös állampolgár (osztrák,magyar)

Itt nöttem fel és Magyarorszagot tekintem a hazámnak de ha külföldön vagyok és megkérdezik tölem hogy hova valosi vagyok, a válaszom Ausztria. Itthon fogok érettségizni de külföldön fogok továbbtanulni. 14 éves koromig tanulntam magyarul is, de gimnaziumban leadtam a magyar nyelvet mert szükségtelennek tartottam. Sajnálom a dolgot és sokszor érzem magam rosszul emiatt de sajnos nem vagyok büszke erre az országra.

Egy külföldi aki nyaralni van itt látja hogy szép (Budapest szerintem is a világ leggyönyörűbb városa) de a problémákat nem (pedig sok van). A tanáraim (németek) évek ota élnek itt és jobban belelátnak már a dolgokba. Azt mesélték hogy az elején csak a szép dolgokat látták de idövel rájöttek hogy nem müködik minden olyan jol. Csak egy apro pelda a tömegközlekedés vagy hogy az elsö éveikben nem tudták megértetni magukat a boltokban az eladoval mert nem beszélnek nyelveket.

Itthon nincsenek lehetöségek. Egy barátom orvosin végzett 4 éve és kiköltözött Amerikába. Itthon alig alig tudna megélni, kint saját háza, autoja van mindent meg tud engedni magának.

Ennek ellenére több barátom is aki Nemetországban/Ausztriaban jar most egyetemre tervezi hogy visszajön ide, mert szeretnének itt élni, de csak egy részük költözik vissza egyetem után (azok akik olyasmit tanulnak amit a szülök is csinalnak es tovább tudjak vinni a szülök cégét vagy protekciojuk van.

Külföldön sokkal több a lehetöség és nagyobbak a fizetések.

2011. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

de itt most nem arról van szó, h hol jobbak a lehetőségek, mert azt ugyebár tudjuk h itt nem jók, hanem az, hogy szereted-e a hazádat.


én se vagyok különösebben büszke arra, amit itt a vezetők elrontottak, viszont próbálom megtalálni itt is a lehetőségeket, és szeretem a hazámat.

2011. júl. 12. 17:02
 35/46 anonim válasza:
81%

16:26 vagyok

Nincs rajta mit szeretni. Budapest szép és jok a bulik és a fesztiválok ami sok külföldit ide vonz nyáron.

De senki nem büszke arra hogy magyar..

2011. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb fiatalnak a saját jövője kiábrándítóbb és komolyabb probléma, mint a haza. Egyébként meg vagy megéljük a 30-40 éves kort vagy sem, mondom ezt úgy hogy 24 éves vagyok.
2011. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
31%

17:20-as:


Azért ilyet ne mondj, hogy senki sem büszke arra, hogy magyar. Tiszteletben tartom, hogy te nem, de vannak akik igen.

2011. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
17:20 sok az agymosott kis tetű, akiknek a bulikon kívül semmi más nem jut el a tudatáig. neked nem is kell ezen túllátnod, jó bulizást.
2011. júl. 13. 19:53
 39/46 anonim ***** válasza:
A 17:20-as válaszoló arra próbált rávilágítani, hogy kb ennyi az, ami jó az országban, ez vonzza még a nyugatiakat is, a bulik, a fesztiválok. Azon kívül értelmes ember nem jön ide és nem marad itt, ha nem muszáj.
2011. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim válasza:

köszönöm, pontosan erre gondoltam. egy külföldit semmi mas nem vonz ide. tavaly nyaron Franciaorszagban rengeteg külföldi maszkalt Budapestes vagy Magyarorszagos poloban es aki megtudta hogy magyar vagyok teljesen oda meg vissza volt de nem azert mert milyen jo hely es milyen szep hanem azert mert eletükbe nem buliztak meg olyan jot mint szigeten, soundon vagy a hajogyarin..

és nem azt mondom hogy senki nem büszke arra hogy magyar de mindenki tudja hogy sokra nem fogja vinni ha itthon marad.

2011. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!